Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Érdemes megnézni a Borutot?

Érdemes megnézni a Borutot?

Figyelt kérdés
Egy az egybe egy igen vagy nem választ várok, max indoklást. A Narutot és a Shippudent már végignéztem. De nekem a Shippuden vége is egy hatalmas csalódás volt. Azt hittem, ha már az egész sorozat Naruto álmáról IS szól, hogy Hokage lesz, akkor legalább egy részben lebonyolítják, ahogy kinevezik vagy meg tudja, hogy tényleg Hokage lesz.. Erre semmi, csak a nászajándékért futkosnak 30 részén keresztül. :( Nagyon gondolkodom a Boruton, de nem akarok többet csalódni. Pedig annyira imádom maga a történetét.
2020. ápr. 12. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt egy teljes rész arról, hogy Hokage lett.
2020. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh, akkor én valamit nagyon rosszul néztem. Mert nekem nem volt benne. Csak a nászajándékért mentek aztán esküvő és vége.
2020. ápr. 12. 15:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Hányadik rész?
2020. ápr. 12. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor ez egy külön kiadás? Akkor végülis maga a Shippudenbe nincs benne?
2020. ápr. 12. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A Shippuuden-ben nincs benne. De amúgy is ez a Hokagévé válás dolog részben értelmét vesztette a sorozat során. Ha belegondolsz, Naruto sosem azért akart Hokage lenni, mert vezető akart lenni. Csak azt akarta, hogy elismerjék, de elsősorban azt, hogy ne utálják. A sok szekálás ellenére valamiért nem gyűlölte az embereket, de nem is kedvelte. Így ezzel az "Egy nap Hokage leszek!" dologgal csak gyerek módjára dobálózott ész nélkül, és nem gondolt bele, hogy mekkora felelősséggel jár azzá válni. Aztán ahogy egyre több barátot és hírnevet szerzett, illetve egyre jobban elismerték és megbecsülték, megváltozott az ok, amiért Hokage akart lenni. Éppen ezért már nem is hangoztatta annyit, mert tudta, hogy milyen felelősséggel és nehézséggel jár az oda vezető út. Rémlik az a mondat, hogy "A Hokagévé váláshoz nincs rövidebb út!"? Akkor még ő sem fogta fel ennek a mondatnak a súlyát, most már viszont igen. Arra akartam tehát kilyukadni, hogy Naruto egy családként meg akar védeni mindenkit, és ezért lett Hokage. És ennek Sasuke visszatérítése is a része volt. "Hogy lehetnék Hokage, ha még egy barátomat sem tudom megmenteni?"


Hogy érdemes-e megnézni a Boruto-t? A rövid válasz: Igen. A hosszabb válasz: Igen. Főleg akkor, ha szerinted nem volt jó a Shippuuden. Ugyanis: Miről szólt eredetileg a Naruto? Egyenes leszek: Egy hülyegyerekről, aki nem tud semmit, mi sem tudunk róla semmit, és csak azt ordibálja, hogy egy nap a falu legerősebbje és vezetője lesz. Ez az ő álma. És ja, itt kb. kimerül minden shounen. De mit is takarna igazából a shounen, mint műfaj? Többnyire azt, hogy fiatal fiúknak szól. De miért? Mert sokuknak értelme sincs. A Naruto viszont a Shippuuden-től már belelóg a seinen kategóriájába, ami már az idősebb korosztályt is megcélozza. Kezdve egy baráttal, akit egy relatíve értelmetlen dolog miatt áldoznak fel, folytatva egy testvérrel, aki egy olyan nehéz döntést hozott meg, ami elől szinte mindenki inkább elmenekülne, és befejezve egy fiúval, aki számára már csak a bosszú létezik, és annyi rosszat cselekedett, hogy már akkor sem lát más utat, amikor a legjobb barátja áll előtte. Ezek már kilógnak a shounen műfajból, és ezeket a részeket nem is képesek átérezni azok, akik csak unalmas óráikban ledarálják azt az 500 részt csak azért, mert egy kis akciót keresnek. Adódik a kérdés, hogy miért csak 500-at írtam. Mert a többi filler. És itt a másik nagyon durva csapda, amibe szinte minden ledarálós néző belesétál. A filler többnyire töltelékrész, ami nincs benne a mangában. Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem jó.

Amire végül is ki akarok lyukadni: Én sosem olvastam mangát normálisan. És ez lényegében annyit jelent, hogy bár érdekelt mindig, hogy mi lesz a folytatásban, bírtam magammal, és minden héten megnéztem az új részt. Így én 11 év alatt néztem meg ugyanazt a részmennyiséget, amit te pár hét vagy hónap alatt. És én képes voltam átélni azt az átmenetet a shounen és a seinen között, és képes vagyok teljesen máshogy nézni az animére, mivel nekem nemcsak unaloműző volt, hanem a fél életemet meghatározta. Őszintén szólva, ha a Naruto az lenne, aminek indult, akkor biztos nem nézném. Csak hogy egy másik példával éljek: A Meitantei Conan csaknem 1000 részes, és Shinichi még mindig gyerek. Összehasonlításként Naruto felnőtt. Így a sorozat is másfajta szemléletet követ egy idő után. És ezt nem mindenki tudja követni, főleg ha csak ledarálja a vagy esetleg ki is hagyja a részeket. A Boruto pedig kicsit visszábbvesz a seinen részből, és visszatér a shounenhez, de még így sem áll meg a hülyegyerekek szórakoztatásánál, hanem van egy kis tanító jellege. Rengeteg TANULSÁGOS FILLER van benne, és nekem, aki hétről hétre várja az új részeket, mindegyik kincset ér. De bocsi, hogy ilyen sokat írtam. De ne értsd félre, nem ítélkezem vagy ilyesmi. Csak ha ezt elolvastad, akkor érdemes egy kicsit átgondolni, amit írtam. Hogy mit nyújt a Naruto annak, aki a fillereket kihagyva ledarálja az egészet, miközben fel sem fogja, hogy mit néz, és mit nyújt annak, aki minden részen elmélkedik egy hetet.


Nyugodtan lepontozhat, akinek nem tetszik a válaszom. Nem állt szándékomban senkit megsérteni vagy felbosszantani, viszont ez az őszinte véleményem, szóval nem vonok vissza semmit! ;)

2020. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én a 484 résznél tartok, pontosan 17 nap alatt néztem meg az 500 részt, nagyon jó lehetett felnőni ezzel a sorozattal, Én 15 éves vagyok most, lehettem úgy 7-9 amikor a TV-ben láttam egy perced ebből a sorozatból, hogy Sasuke Sakura Naruto felnőttként mentek valahol és piros volt mögöttük a fal valami kő rájuk gurult és naruto 2 ujjával széttörte, kiváncsi leszek hol lesz az a rész. anonim neked az első rész annyit jelentett, hogy egy hülye gyerek azt kiabálja, hogy ő lesz a legerősebb és itt kimerül? Ennél ez sokkal többet jelent, mindenképpen mindenki nézze meg azt is szerintem nagyon szórakoztató volt és szomorú, látni, hogy Naruto egyedül van irígy más gyerekekre akiknek vannak szülei, ő akar lenni a legerősebb a faluban, hogy ne gonoszként nézzenek rá, hanem tiszteljék, az első részbe volt az első küldetésük kakashival akit mindenki ismer, a másoló ninja. Tök jól bemutatják, hogy mennyire is veszélyes ez a világ, már ott meghalhatott volna Sasuke ha az a fiú aki ellen harcoltak nem hagyja őt életben, ott láthattuk először, hogy mennyire is erős a róka démon ami narutóban van nagyon tetszett, hogy nem mindig azt az erőt használta, csak ritkán amikor nagyon muszáj volt, és akkor mindenki rácsodálkozott, hogy mennyi erő is lapul benne, tetszett hogy mennyiszer megmentette a falut, hogy küldetéseken is milyen erősnek bizonyult, már akkor is meg akarta menteni Sasukét, megszeretthettük Jirayia samát aki edzett narutóval, már a sima Naruto is nagyon izgalmas volt. Én azért néztem ezt, mert tudtam, hogy nagyon jó lesz nem tudtam róla semmi spoilert ami elronthatná az élményt.

Naruto Shippuuden: Először furcsa volt, hogy nem volt magyar szinkron azt hittem rossz lesz így, de magyar felirattal japán szinkronnal is nagyon jó volt. Az a kezdés, hogy Naruto fut valami földalatti helyen furcsa volt nem tudtam, hogy jó episodot nézek-e, késöbb megtudhattuk, hogy Saival van ott és nem az anime végét mutatják(azt hittem az utolsó részeknél lévő harcot mutatták), Láthattuk mennyit fejlődött Sasuke és, hogy nem akart visszamenni konohára és nem érdekelte, ha élnek barátai vagy sem, megtanulta nagyon jól használni a Sharinganját késöbb megmutatták mennyit fejlődött Narutó, már az első részekben az Akatsuki ellen harcoltak sose volt unalmas, csak néhány fillernél (azért fillerekből is voltak nagyon jók) dehát az azért volt, hogy a sorozat ne előzze le a mangát, megint csak megmutatták milyen rohadt erős a kilencfarkú de nem voltjó az erejét használni, azt is megmutatták mennyit fejlődött Sakura, nagyon erős lett. Habár 10 óra narutót néztem egy nap és nem 11 éven át 1 részt naponta mégis nagyon megszerettem. Jiraiya halála szörnyű volt, több résznél is sírtam, ez az anime annyira különb a Dragon Ball-tól azt hittem, hogy az jobb lesz, de ezt mindennél jobban élveztem, sokkal több érzelem volt benne nem csak harc mint a Dragon Ballba, hogy őszinte legyek a Dragon Ball meg sem közelítheti Narutot. Ez a legjobb anime amit eddig láttam nagyon jó volt minden egyes rész, annyira élvezhető volt Obito, Kakashi, Nagato, Madara, Sasuke, Itachi története annyi érzelem és csavar volt benne, Itachi akit még utáltam a kedvenc karakterem lett, szerintem ennél nem találok majd jobb animet. Volt benne pár idegesítő karakter pl: Tenten aki semmit se tudott felmutatni, Danzou aki mindig a falut tekintette elsőnek de ez hosszú távon csak rosszatt hozott a falura, meg hát nagyon kegyetlen volt. Nem hiszem, hogy megnézem a Borutot, nem hinném, hogy jó lenne mint példáúl az Avatár után a Korra.

2020. júl. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!