Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Melyik retró mesékre emlékezte...

Puffinlekvár kérdése:

Melyik retró mesékre emlékeztek? Mi volt a gyerekkorotokban menő mese?

Figyelt kérdés

Magyar retro mesék megvannak,amiket anno láttam.

Mirr-murr ,Kockásfülű,Mekk Elek, Legkisebb ugrifüles,Vízipók, Frakk stb.

De mondjuk Nils Holgersson, Rumcájsz,Maya a méhecske, Kisvakond,Snoopy(az régebbi is mondjuk,vagy lehet több is régebbi.)

Érdekel, szeretném a kislányomnak megmutatni,mik voltak akkor. Láttam a Hugo a vízilovat anno,de az nagyon szomorú.

Könyv is jöhet, mit szerettetek annak idején? Nekünk voltak ilyen hatalmas Grimm könyveink, nagyon hosszú könyv,olyanokkal,mint a 3 kecske és a híd alatt az óriás, meg a Szorgalmas tyúkanyó, ilyenekből volt állatos is,ebből a nagy könyv sorozatból.

Mirza, stb, Vidám mesék.

Anna és Peti kalandjai(első könyvem,vagy hasonló címmel.)

Szeretnék nosztalgiazni,meg ámuldozni,hogy jaj tényleg,ez is volt. ^^

Köszi az emlékeket.

(Ez kicsit Fall out boyos volt :D).



2020. júl. 10. 18:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Pumukli azt láttam,de utáltam. XD

Babart szerettem. ^^ Muminokat csak olvastam.

Volt egy mese,ahol a polcon volt zebra, zsiráf és a Szalay(i) Csongi volt a kisfiú hangja és beszélgetett velük, kis kék polcon a csend is megél és arra gondol most,de jó lesz kint,az volt a dala. Még voltak valami plüssök a polcon.

Beatrix Potter Nyúl Péter,bár sokkoló volt,mikor a borz lopta a nyulakat. Meg volt az az ijesztő Grimm mesék a röpködő ruhás tündérrel, attól féltem is. XD Mintha álmodnál,ott ül ágyadnál...köszi amúgy a válaszokat!! ^^

Az az Elhagyott játékok is volt,mindig sírtam a kóbor kutya miatt. Copfos volt a lány neve(baba).

2020. júl. 11. 11:57
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja,Barba,artól csak hallottam.
2020. júl. 11. 11:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Könyvek közül Szepes Máriától a Pöttyös Panni sorozat volt hatalmas kedvencem. :)

Vagy például a Tesz-Vesz várost is szerettem, van belőle könyv és rajzfilm is.

2020. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Lolka és Bolka, Varázsceruza, No, megállj csak!, Egér a Marson, Jamie és a csodalámpa...
2020. júl. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Pityke őrmester, Dr. Bubó - Kérem a következőt, és a még régebbiek közül: Mazsola és Manócska (meg Tádé), Futrinka utca, Rémusz bácsi meséi.

Nagy hohohohorgász, Pompom meséi, Kukori és Kotkoda, Flinstone család, Mézga család, Magyar népmesék, Disney-s sorozatok: Kacsa mesék, Gumi macik, Chip and Dale - a csipet csapat, Balu kapitány. Nem tudom mennyire gyereknek való, de szerettem a Gusztáv rajzfilmet is.


könyvekben: A Csóka lányok mesekönyv, Benedek Elek legszebb meséi, Ezeregy éjszaka legszebb meséi, Grimm mesék, Hetvenhét magyar népmese, 777 magyar népmese, Vidám mesék (állatos), Boribon és Annipanni, Minden napra egy mese, A Mazsola létezik könyvben is, valamint a Mazsola és Tádé, Arany mesekönyv, Ezüst mesekönyv, Mici mackó, Kipp-kopp mesekönyvek (gesztenye emberke), Kis Vakond könyvek, Brumi könyvek,

Amiből tanultunk is, az a : Zengő ABC, Mosó Masa mosodája, Gőgös Gúnár Gedeon, Ablak Zsiráf, Én Te Ő.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, nekem és a húgomnak. :)

2020. júl. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tedi volt a neve a mackonak az elhagyott játékokba al ány peddig Eni. Minimax-cartoon network,fox kids,jetix. A kullancsX-men evolution,Pokémon,Dual Masters 1.5,Bakugan.A+,Animax



https://www.youtube.com/watch?v=-u1q8oViy0I

2021. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!