Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Emlékszik arra valaki, hogy...

Emlékszik arra valaki, hogy mi történt itthon 2001. szeptemberében, amikor volt az amerikai terrortámadás?

Figyelt kérdés

Úgy értem mi ment a tévében? Megszakították az adásokat? Mi ment a rádióban? Féltetek, hogy lesz világháború? Milyen volt a hangulat a világban?

Úgy hallottam sokan féltek, de ez igaz is? Szeretném tudni milyen volt akkor.



2020. szept. 22. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megszakították az adásokat kb. minden csatornán. Én erre emlékszem, és fogalmam sem volt hirtelen, hogy mi van. Mindenhonnan a terrortámadás ömlött, mi meg értetlenül álltunk előtte, hogy a mi jó édes **** történik az USA-ban.
2020. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp tapétáztattuk az egész lakást, ezért otthon voltam délelőtt. Akkor még nem volt netem, így unaloműzésként a TV-csatornákon "zongoráztam". Eléggé vészjósló volt, hogy szinte az összes magyar és külföldi csatornán alul megjelent egy szövegcsík, hogy terrortámadás volt New Yorkban és Washingtonban. Akkor még nem igazán érdekelt a politika és a hírek, de mivel tényleg mindenhol kiírták és persze néhány csatorna meg is szakította az adást, rögtön tudtam, hogy nagy a baj. Az első hírek még kb. 20 ezer áldozatról szóltak, de még jobban aggasztott, hogy nem tudtam, mi jön még ezután. Azaz ez csak egy egyszeri alakalom volt, vagy onnantól kezdve akár 1-2 havonta történni fognak-e hasonlók és ez akár (világ)háborúhoz is vezethet-e. Ezt követően hetekig szinte faltam a híreket, elemzéseket és többek közt ekkor ugrottam fejest a politika világába, amely ma már napi szinten foglalkoztat. Szerencsére ilyen erejű támadást ezután már nem tudtak véghez vinni, a későbbi akciók már nagyságrendekkel kevesebb áldozatot követeltek.
2020. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezni emlékszem, enm tudom melyik adó ment de először alul a fekete csík, hogy hamarosan megszakítják az adást, utána meg jött a " rendes " híradós irodából a bejelentkezés.


Annyira nem emlékszem rá, mert még alsós voltam, épp tudtam csak olvasni kb.

2020. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-mas, én a német RTL2-es adón láttam. Emlékszem, éppen vettem fel VHS-re a Dragon Ball Z legújabb epizódját, amikor hirtelen megszakadt az adás. Én meg csak lestem, hogy ez mi. Átrohantam anyumékhoz, hogy valami baj van az adással, de mindenhol ugyanaz ment.
2020. szept. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

11 éves voltam, épp hazajöttem a suliból, a szüleim még dolgoztak és rajzfilmeket akartam nézni. De a legtöbb csatornán csak egy füstölgő toronyházat mutattak, én meg értetlenkedtem, hogy mi ez az egész, kigyulladt egy torony vagy mi. Persze sok New York-ban játszódó filmet és sorozatot láttam már, de nem tudtam, hogy a World Trade Center ikertornyokról volt szó, tájékozatlan voltam, nem ismertem fel őket. A szövegekre, híradásokra nem emlékszem, mert addig kapcsolgattam, amíg valami "normál" műsort találtam és inkább azt néztem.

Utána este a szüleim aggodalmasan közölték, hogy lehet, hogy kirobban egy új világháború. Én pedig reméltem, hogy Magyarország ezúttal kimarad belőle.

2020. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
:(
2020. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Éppen Kairóban voltunk nyaraláson az akkori feleségemmel és taxi vitt ki minket a bazár sorba vásárolni, amikor hirtelen megláttuk, hogy az utcán nagy tömegnyi ember tapsol, ujjong, ugrál örömében (még a nők is abban a fekete hosszú lepelben!). Nem értettük miket ordibáltak (talán elhangzott pár erőteljes "allaho akbar" is a helyi férfiak torkából) és azt se hogy miért lengetnek arab zászlókat és mi okból égetnek amerikai lobogókat. Bementünk egy kebaboshoz, aztán a TV-nek köszönhetően értesültünk a dolgokról. Teljesen levoltunk döbbenve, napokkal később ahogy tudtunk azonnal jöttünk is haza megszakítva a 2 hetes "nyaralást"...
2020. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!