Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mit gondoltok a ValóVilág 10-ről?

Mit gondoltok a ValóVilág 10-ről?

Figyelt kérdés
Szerintem amilyen gyomorforgató, felháborító, ugyanolyan zseniális. A kétszínű emberektől kezdve (pl. Renátó), a másik alázásáig. Az, hogy Vivi igazat mondott-e az erőszakról, teljesen mindegy. Nagyon durva volt látni, hogy mi volt a többiek reakciója. Ezért nem mernek az érintett nők (és férfiak) megszólalni utána, feljelentést tenni stb, mert annak sem hisznek, aki igazat mond. Elkezdik fejtegetni, hogy nem ugyanúgy mondta el másodjára, mint először, holott pszichológusok is azt mondják, hogy a trauma miatt jellemző, hogy keverik a részleteket. Aztán az, hogy Dani kb falhoz állította Robit, hogy kikhez vonzódik... (Megjegyzem, én itt visszakérdeztem volna Robi helyében, hogy mégis mi a kékeres lóf....sz köze van hozzá? Ennél intimebb kérdés nincs.) Elmondta őszintén, azóta állandóan a hercegnőzés, a b.zizás megy, ha meg akarják bántani. Szóval egy-egy buborékot leszámítva, tökéletesen bemutatja a mai társadalmat. Pl. Gina és Amanda is a mai lányok nagy részét hozza tipikusan. (Tisztelet a kivételnek.) Csak amikor TV-ben látjuk ugyanazt, amit mi is vagy a haverunk is csinál, akkor felháborítóbbnak tűnik. Pl. egy b.meg is.

2020. nov. 29. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Amit leírtál azt nem vitatom, mert ilyenek a Való Világok. Nem rosszabb mint a többi évad, talán még több normálisabb arc is van, akinek nem lépnél bele azonnal az arcába mert produkálja magát, talán még a taktikai része is aktívabb most ahelyett hogy csak döglenének az ágyban meg nagy unottan csinálnák a feladatokat (a végére úgyis ez lesz).


Ami nekem negatív és teljesen felesleges elem a játékban (ahelyett hogy tényleg Big Brothert csinálnának végre a játékból és nem a nézőnek menne a jópofizás hanem kizárólag egymás között választják ki a végső nyertest), az a Z generációs trending erőltetése. Nem hinném hogy a 18, de főleg a 14 év alattiak a műsor közönsége, mégis a TikToknak ez a szintű erőltetése nagyon rossz. Minden epizódban ott van a kötelező emoji, challange, trending meg közösségi médiára posztgyártás. Mára már mindennapos dolgok ezek a mai világban, de nem akarom elhinni, hogy ennyire markáns része kell, hogy legyen az életnek. Főleg az a platform amit aztán tényleg a gyerekek használnak, és lassan ki vagy közösítve, ha te nem veszel részt ezekben.

2020. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Remélem hogy nem lesz 11. évad
2020. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy Amanda nagyon csúnya.
2020. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van. Nagyon erőltetett ez a TikTokos rész, de az instás is. Bocsi, hogy kijavítalak, de challenge (e-vel). Ami cikibb, hogy a VV-ben is a-val írták, szóval ez is árulkodó, hogy egy, nekik teljesen idegen világban akarnak jópofizni.
2020. nov. 29. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Biztos lesz, mivel az a felépített infrastruktúra akkor nem veszteséges, ha forgatnak benne. A Való Világ pedig csatornaszinten jó nézettséget is hoz (top), a kategóriájában lévő csatornákat (Cool, Viasat3,TV4,AXN,Super TV2, Humor+) pedig veri, csak 1-1 olyan műsor van egy héten belül ami más idősávban és napon nagyobb share-t tud szakítani. És ez csak a tévés nézettség úgy, hogy már egyre kevesebben néznek tévét.
2020. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Nekem nagyon-nagyon tetszik ez az évad.

Sajnos az 5. évadtól lefele még nem követtem, így azokhoz nem hasonlítom, de az 5. évad utániak közül magasan ez tetszik a legjobban.

Belevihetnék az előző évadból ujra a szuperképességeket, és annak is örülnék, ha az utólsó néhány rész nem lenne összecsapva, és nem lenne begyorsítva a kiesés.

Számomra sokkal szerethetőbb játékosok vannak ebben az évadban, mint az előzőekben. Kivéve 2 lányt. Rajtuk kívül mindenkit bírok, és nagy lelkesedéssel várom a további 90 napot! :)

2020. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Ja, szerintem is vállalhatóbbak a karakterek, és nem azt a feltételezett szerepet veszik fel, hogy aki nem iszik-baszik-ordibál és minden esemény középpontja az első naptól kezdve, azt levegőnek nézik, mert hogy ez kell a nézőnek. Talán az is közrejátszik, hogy nem a 18-20-as korosztály a többség, hanem pár évvel feljebb tolódik az átlag.

A folytatásos évadoknak ez a gyengéje, hogy mindig ott van a friss emlék, hogy ki és mivel nyerte meg. Amikor Aurélió a farokpörgetés meg állandó ordítás után volt nyertes, nyilván azt gondolhatták példaképként. Viszont ha van 1-2 év szünet és elfelejted a korábbi évadokat, talán "eredetibb" karakterek jönnek össze, akik a saját játékukat próbálják meg játszani.

2020. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy valahol a 3. után vált érdektelenné számomra.
2020. nov. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Abban én nem látok semmi rosszat, hogy Dani rákérdezett Robi szexualitására. Sőt, ő volt az egyetlen normális a csapatban, aki nem a háta mögött csámcsogott rajta, hogy vajon a fiúkhoz vonzódik-e, hanem inkább félre hívta és négyszemközt kérdezte meg tőle. Szerintem ez teljesen korrekt hozzáállás. Azt sokkal jobban utálom, amikor az ember háta mögött beszélik ki a másikat és inkább kitalálnak mindenféle hazugságokat és terjesztik róla, semmint odamennének az emberhez és rákérdeznének, hogy mi az igazság.

Ha jól emlékszem, volt később egy olyan feladat, hogy anonim módon lehetett a többi villalakótól kérdezni, és ott is valaki rákérdezett a Robira, de ő nem vállalta fel a saját nevét, csak így sunyin merte megkérdezni, ráadásul a teljes csapat előtt hangzott el a kérdés, szóval ha Robi nem akart volna rá válaszolni, akkor nagyon kínos lett volna a szituáció. Szóval szerintem Dani teljesen jól kezelte a helyzetet, ő legalább úgy kérdezett rá, hogy csak ketten voltak ott, hogy ha Robi nem akar válaszolni, akkor se legyen gáz a többiek előtt.

Amúgy meg mindenki, aki ebbe a műsorba jelentkezik, tudja, hogy úgyis ki fognak nyomozni a múltjával kapcsolatosan minden egyes részletet és kiteregetik a sajtóban, tehát ha Robi titkolni akarta volna, hogy ő nem csak a lányokat szereti, hanem a fiúkat is, kapásból nem jelentkezett volna erre a műsorra. Pontosan tudta ő is, hogy mindenki mindent tudni fog róla, ha bejut a játékba. Szóval ezek után nem hiszem, hogy gond lenne, hogy valaki rákérdezett nála erre.


A Vivis esettel kapcsolatosan pedig egyetértek. Gusztustalan volt, ahogy a lányok viselkedtek vele azután, amit elmondott, és hogy hazugnak nevezték, aztán ráadásul még a fiúk közül is csatlakoztak hozzájuk, pedig ők még csak ott sem voltak, amikor ez a beszélgetés lezajlott. :( Nem csoda, hogy a nemi erőszak áldozatai gyakran nem mernek beszélni arról, mit történt velük. :( Ilyen reakciókat látva bevallom őszintén, inkább én sem beszélnék senkinek róla, ha velem ilyen történne.

2020. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!