Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az m1- en hogy csinálták...

Az m1- en hogy csinálták ezt?: Más csatornánál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Ezen szignáljai közé:


[link]


Beszúrták ünnepektájt egyszer ezeket.:


[link] (-8:29- -8:09-ig és -7:42- -7:31-ig)



#M1 2006-os és 2008-as szignáljai
2020. nov. 30. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy "hogy csinálták ezeket"? Ezek mind grafikai elemek, animációk, egy átlátszó réteg a műsor sávja felett ami kitakar egy adott területet. Ahogy az arculat elemeit is megszerkesztik (rajzolják, animálják ha mozgó) és ráteszik a képre, ugyanúgy az ünnepi arculatét is. Fogják a meglévőt és hozzáadnak még valami újat, és egy ideig ezt használják.


Nagyobb ünnepek környékén szokták más csatornák még a logóval így játszani (nem tudom melyik, de régen voltak ilyenek), például karácsonyfa vagy húsvéti tojás jelenik meg.

2020. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hogy szúrták be a régieket az újabbak közé?
2020. nov. 30. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
???
2020. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. A tévének rendelkezésre állnak ezek a grafikai elemek, úgy szerkeszti meg cserélgeti őket, ahogy akarja. Egy újba fel lehet venni a régiek elemeit ugyanúgy. Vonatkoztass el a tévétől, ezek az animációk számítógépes fájlok, amiket szerkeszteni lehet. Ha kész egy animáció (bármilyen tartalommal), akkor majd az kerül be arculati elemként. Teljesen mindegy, hogy mit látsz (teljesen új, a régi kiegészítése, vagy új a régi felhasználásával), azt valaki megszerkesztette és felhasználásra késszé tette.
2020. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!