Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ki fizet? A zenecsatorna vagy...

Ki fizet? A zenecsatorna vagy az együttes? Úgy értem, hogy a zenecsatorna fizet, hogy legyen mit leadnia, vagy az előadó, hogy legyen rekláma? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy pl a kereskedelmi rádióknak évente egy bizonyos összeget - nem is keveset - fizetniük kell a szerzői jogvédelmi hivatalnak, ebből részesülnek a lejátszott dalok szerzői. Az előadók külön nem fizetnek az adóknak, hogy játsszák a dalaikat, és az adók sem fizetnek az együtteseknek, énekeseknek azért, hogy játszhassák a dalaikat. Kölcsönösen jól járnak, ha egy-egy szám műsorba kerül: az adónak frissül a zenei kínálata, az előadónak meg így jut el legegyszerűbben a dala a közönséghez, akik a potenciális lemezvásárlók. Persze külön együttműködés lehetséges egy-egy előadó és adó között, ilyenkor külön megállapodás van. Gondolom, ez a tv-csatornáknál is így lehet, de ez csak tipp.
2008. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb zenecsatornáknál(MTV) tutira pénzelős alapon megy az adás.Ott már konkrétan reklámként kezelik a videoklipekket és azt nyomják orrba-szájba,amiért az előadó(vagy a management)csengeti a lóvét.

Ebből gyak.nagyobb bevételük is lehet,mint a "rendes" reklámokból.

2008. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!