Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogy lehet az, hogy a reklám...

Hogy lehet az, hogy a reklám hosszabb, mint a filmrészlet?

Figyelt kérdés

Már igaz, hogy a reklámokat megszakítják egy kis filmmel. Borzalmas ami van. Évek óta nem tévéztem, de most egy olcsóbb, de jobb csomagra váltottunk, így lett 66 csatornánk.


Tegnap este a Mi kis falunk-et néztem az rtl-en.


MEGMÉRTEM!!! 16 perc volt átlagosan a reklám és 9 perc a film.

Először meg csak néztem, hogy hát ilyen nincs, meddig lesz még reklám? a másodiknál megmértem.

21:54-kor kezdődött a reklám és 22:10-kor ért véget. Ez mire jó? Ki élvezi ezt? és a maradék 9-10 perc pedig 22:20-ig a végéig ment.


Lassan 20 perces reklámok lesznek. Aztán fél óra, háromengyed, egy óra. Már lassan leülök reklámot nézni és bosszankodom amikor megszakítják egy kis filmmel.


2021. febr. 4. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy órára van megszabva, hogy mennyi reklám lehet - másodpercre pontosan. Az, hogy azt az első fél órában ellövik-e vagy sem, az a tv adó dolga. Szóval ennyi. Nincs sok reklám, csak éppen oda sűrítik, ahol nagyobb a nézettség!
2021. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, de mégis fura, hogy az az egy óra 38 perc reklámból áll
2021. febr. 4. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos ezért nem érdemes TV-t nézni...
2021. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az egész napos reklámfolyamot időnként filmrészletekkel szakítják meg. Át kellene nevezni őket reklám klub-ra,a másikat meg tv reklám-ra. Amúgy hozhatnának valami törvényt,hogy ha 45 perc az a rohadt film,ne lehessen megszakítani, aztán meg reklámozzák ki magukat a végén 15percben,vagy csak egyszer lehessen megszakítani az epizódot,mert ez így már tényleg nagyon zavaró, hogy van 16 perc film és 12 perc reklám. Én ennyit mértem
2021. febr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Alapból már szerintem a tv is "elavult" az embereknek nicnsen arra idejük, hogy pontban 20:00 és 21:30 között tévézzenek. vagy délután például. Hanem amikor ráérnek akkor nézik, és azt amit akarnak. pl netflixről, vagy hbo go-ról.


Csak a csomag miatt van mediaboxunk, mert így olcsóbb, mint csak a net és a telefon, de borzalmas a tévé!!! Nem is értem, hogy miért létezik még mindig. A felénél becsatlakozok egy filmbe, mert már egy órája megy, az úgy nagyon nem izgalmas.


De a reklámok mégrosszabb.

2021. febr. 4. 23:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg az is, hogy egy órában csak 10x látom ugyanazt a reklámot. Lehetne ritkábban is. Tegnap néztem tévét sok év után de fejből tudom az oldspice szövegét.
2021. febr. 4. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek tudok igazat adni! Mivel kereskedelmi tv ezért ez a szükséges rossz.
2021. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A TVcsatornák reklámidejére a médiatörvényben szereplő reklámkvóta vonatkozik. A kereskedelmi TVcsatornák (RTL, TV2) esetében ez óránként max 12perc, a közszolgálatinál óránként 8perc lehet. (M1,M2..)

Egyébként én sem értek egyet ezzel, és sajnos volt szerencsém végig olvasni a médiatörvényt és olyanok vannak benne, hogy hihetetlen... Sajnos a kereskedelmi TV a reklámokból tarthatja csak fent magát, na de 12perc? A közszolgálati pedig állami fenntartású, amiért mi a adózunk, úgyhogy elméletben reklámok sem kellenének... Nem mellesleg tovább akarják növelni:)

2021. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!