Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Aki nézi a viasat 6-ot ott...

Aki nézi a viasat 6-ot ott tényleg minden régi rajzfilmet leadnak?

Figyelt kérdés
A maszk rajzfilmnek keresem pár részét ami nincs fenn a neten....

2021. máj. 15. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy látom két anime fut rajta a Hősakadémia, és a Dragon Ball Super, valamint A Simpson család, mint animációs sorozatok. Nem emlékszem rá, hogy az elmúlt években mentek volna régi amcsi rajzfilmsorozatok, mint A maszk pl. Az RTL Spike adott hasonlókat egy időben reggelente, de ott is megszűntek egy idő után, illetve azóta a csatorna is.
2021. máj. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Még évekkel ezelőtt volt szokás, hogy mindenféle klasszikus, főleg a tinédzsereknek és idősebbeknek szóló amerikai rajzfilmet adtak, de már régóta nem futottam beléjük. Sötét zsaruk, a 90-es évekbeli Szellemírtók, a 90-es évekbeli Godzilla, a 90-es évekbeli Batman, X-Men: Evolúció, felnőtt sorozatok közül pedig főleg a Texas királyai. Nagyon ritkán a Maszk rajzfilmet is adták, de sajnos mindig csak ugyanazt a maréknyi epizódot, nem a teljes sorozatot. Valószínűleg ezért nincs fent a neten sok rész, mert a tévé sem adta őket.

Sajnos sok régi sorozatnak vagy elveszett a szinkronja, vagy eltették valami raktárba és jogi meg pénzügyi okok miatt nem engedik vetíteni őket, vagy eleve csak részlegesen voltak leszinkronizálva. Én pl. régóta kerestem a Freakazoid és a Beetlejuice rajzfilmek magyar változatát, mert 20-25 éve nem láttam őket, de hiába. A Freakazoid-ból csak egy pár rész maradt fenn, a másikból egy se. Az említett Batman és X-Men rajzfilmek eredeti szinkronja is hiányos volt, ezért csak úgy tudták leadni a teljes sorozatokat, hogy új szinkront készítettek a hiányzó részekhez. A Maszkból meg mindig csak ugyanazt a néhány részt ismételgették.

2021. máj. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szívesen néznék olyan régebbi rajzfilmsorozatokat, mint amiket 2-es Hozzászóló is említett. Maszk, Beetlejuice, Frekazoid...na igen, ezek még felnőtt fejjel is jó szórakozást nyújtanak. Még nagyon csípem az Animániát is, de a HBO által szinronizált részeinek kb. csak felét vette át a TV2 és az RTL klub anno. A neten csak ezekből van fent pár rész.

Vadásztam én is már több jó kis sorira a neten, még viszonylag "újabbakra" is. Pl. Cartoon Networkon futottakra. De vagy eleve nincsenek fenn, vagy ha igen, csak kevés epizód. Illetve ha fenn is voltak, pl. Youtube-on vagy Indavideón, letörölték őket, szerzői jogokba ütközés miatt, vagy eleve megszűnt a feltöltő csatornája. Volt egy Rajzfilmek online oldal is, de eltűnt az is.

Ez van, sajna.:-( Még abban reménykedhetünk, hogy valamelyik streaming csatornára, pl. HBO Max, vagy Netflix, felkerülnek ezek, ha nem is magyar szinkronnal, legalább felirattal. Tv csatornákban nem igazán bízom e téren.

2021. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kicsit offolok már,angolul amúgy megvannak ezek a részek,nem lehet valakiknek elküldeni és leszinkronizáltatni? Valami stúdiónak....
2021. máj. 16. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függene, hogy milyen jogi akadályokkal és költségekkel járna, hiszen a szinkrongyártáshoz úgy kell megvásárolni egy filmet/sorozatot, hogy elkülönítetten kapják meg a beszéd hangsávot és az egyéb hangsávokat, a zenéket és zörejeket.

Ezért sajnálom, hogy a Viasat 6 nem hajtott rá jobban ezekre a némileg idősebbeknek szóló animációs sorozatokra, mert rengeteg mindent vetíthettek volna, régi klasszikusokat és nem túl régi ifjúsági műsorokat is. Számos olyan kultuszsorozat létezik, amiket itthon vagy csak nagyon régen adtak, vagy eleve ki sem adták, lehetett volna ezekkel foglalkozni. Egy maréknyi japán animét behoztak ugyan, de abból is rémesen gyér volt a választék és már régóta nem hallottam újdonságokról. Gondolom, hogy a pénz a fő akadály, meg hogy sok fiatal csak a neten néz sorozatokat.

Pedig egykor a Viasat még fordított rá pénzt és időt, hogy beszerezze régebbi, félbehagyott szinkronú rajzfilmek be nem mutatott részeit. Eszerint azért ők is láttak lehetőséget a dologban. Hátha a nézettségi adatok viszont azt mutatták, hogy az egész csak pénzkidobás volt. Elképzelhető.

Az RTL Spike is hasonló volt, ők is nyitottak az akciórajzfilmek felé, igaz nem sokat kísérleteztek, hanem főleg a nagy, bevált márkanevekhez tartották magukat, mint a Marvel, DC, Star Wars. De ott végre kiadták a Batman sorozat hiányzó részeit és még a 2004-es Batman rajzfilmet is. Viszont ez a csatorna pont nemrég szűnt meg, úgyhogy megint visszajutottunk a nullára.

2021. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as arra az oldalra emlékszem.... :D
2021. máj. 22. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként még a Sorozatbarát oldalon is vannak rajzfilm epizódok. De oda meghívó kell, anélkül nem regisztrálhatsz.

Indavideón és Videán szoktam még nézni filmeket, sorozatokat, köztük persze rajzfilmeket. A Youtube-on utóbbi időkben "nagytakarítást" végeztek és sok korábban feltöltött rajzfilm / akár magyar, akármilyen nyelvű is / le lett szedve. Inkább jelenetek, részletek vannak. Nagyon komolyan veszik a szerzői jogokat. Persze trükkök nyilván vannak, hogy felcsempésszenek filmet-sorozatot, bevallom, én nem értek ehhez, mert nem szoktam fel-letölteni.

Én csak azt csodálom, hogy mozifilmeket nem szúrják ki a jogvédők, ugyanis jópár nézhető Youtube-on. Köztük igazi kasszasikerek, nagy stúdióktól.

2021. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj ne.... :(

Pedig ott hátha megvannak....

2021. máj. 22. 21:48
 9/9 SasukeMilo ***** válasza:
Na ez az én témaköröm, úgy látom :D Ódákat zenghetnék arról, mióta keresek ilyen jó rajzfilmsorikat és úgy próbálom összeszedegetni őket, ahonnan csak tudom (pl. nCore-on találtam egy részüket, de sok ott sincs fenn vagy csak hiányos, esetleg 1-2. évad, pl. a fenn említett The Mask-ből csak az első van szinkronosan ott), továbbá videomegosztókról töltögetek részeket - főleg YT-ról és inda-ról, de ezt a Videát akkor ki fogom még próbálni, köszönöm az ötleted, 7-es hozzászóló! Jelenleg sajnos nincs sok hely a gépemen + elromlott a lemezmeghajtóm, így nem tudok ki se írni, úgyhogy most azokat hagytam, amiket megtaláltam komplett évadpakkokban (a torrent fájlokat persze leszedtem nCore-ról, de csak a magyar szinkronosakat), hanem inkább a hiányos/nem teljes szinkronos/csak pár epizódban fenn lévőket hagytam meg (amiket írtam, hogy videomegosztókról kapogattam le), ezeket egy mappába összegyűjtöttem és már majdnem 35 gigánál járok, de persze majd helyfelszabadítás után folytatom a keresgetést/gyűjtögetést. Ja meg régi DVD-lemezeimről még régebben másoltam le ilyeneket, volt amiről úgy kellett már "lekaparnom" hosszas áttörölgetés után, annyira használhatatlan volt már szinte a lemez. Szóval tudnék erről mesélni + unalmamban ilyen szövegszerkesztős doksikat is létrehoztam a témában és felosztottam, aztán oda fogom majd listázni őket (van Tv2-matinés, Disney-s, Cartoon Network-ös + volt Kölyökklub-os és Fox Kid-es/Jetix-es - ezt egyberaktam, csak ez a két utóbbi a legutóbbi winyóhalállal törlődött sajnos, így ezeket majd újra kell kezdjem, ehh).
2021. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!