Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az Orange is the New Black...

Az Orange is the New Black című sorozat mennyire mutatja be valóságosan egy amerikai női börtön mindennapjait?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Ki tudná megmondani milyen egy amerikai női börtön a valóságban? Nem sokan, itt lényegében senki. A sorozat fikció, így nagy valószínűséggel csak érintőlegesen lehet köze a valódi börtönökhöz.


A Wentworth például dráma és nem vígjáték, és ott is teljesen abszurd, ahogy az elítéltek önkényesen elforgatják a folyosókon vagy helyiségekben a biztonsági kamerákat, ha nem akarják hogy a balhék tettesei látszódjanak.

2021. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire...
2021. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire, de ez nem is célja a sorozatnak. Ha valósághoz közelebbi képet szeretnél látni, akkor dokumentumfilmet keress vagy olvass utána.
2021. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ha jól tudom valós történeten alapul. Egyszer keresgettem a témában és ott volt, hogy valós eseményeket ír le, de valóban nem minden pontban fedi a valóságot.

Közel helytálló is lehet. Vannak azért erőszakos elítéltek is, ez is megjelenik. Vannak akik bárányként kerülnek a farkasok közé, ilyesmi is van a történetben.

Az őrök többsége tényleg nem eröltetheti meg magukat, mikor alul is vannak fizetve. Szexuális visszaélés is biztos volt pár alkalommal.

Valahogy bejutnak a csempész árúk is a börtönbe, ennek is mutatták pár módját.

Szóval úgy ahogy valósághű is lehet a dolog. Meg mint mondom én láttam egy ilyet, hogy valós történeten alapul, bár ugye ezt se tudom fixre, mert nem voltam ott.

2021. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyv vehető megtörtént események leiratának (és abban is lehetnek fikciós elemek), de a sorozat max. plot szintjén használja a sztorit, és mindent erősen felnagyít, kiszínez és hozzátesz.


[link]

"But literally from the first episode, the show makes some really dramatic departures from the true story that’s told in the book. [...] Again, it’s not a biopic so the depiction of the relationship between Piper and Alex on the show is fictional."


Ezt pedig Piper Kirman mondja, aki az OITNB c. könyvet írta, amin a sorozat is alapul.

2021. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!