Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Hogy működik a klasszikus TV...

Hogy működik a klasszikus TV csatornák műsor sugárzása?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy például a sorozat epizódokat régen is tárolták valahol,gondolom DVD-n,vagy kazettán. Ma meg már számítógépen.


Igazából arra lennék kíváncsi,hogy hogy működik ez az egész egyben. Tehát mondjuk egy Nickelodeon-nál összerakják Excel-ben,vagy valami belső rendszeren a műsortervet,és a rendszer az alapján,meg az óra alapján tölti be a dolgokat,és egy eszközön küldi ki a sugárzást?


Egyáltalán van még ember a műsor betöltés mögött? Mert szerintem,maga a betöltés,meg a közvetítés ilyen esetekben automatizált.


De ezek csak laikus tippek,kíváncsi lennék,hogy valójában hogy zajlanak ezek a folyamatok.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. aug. 12. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen videókazettákról mentek a műsorok, persze nem az otthon is használt VHS kazettákról, hanem professzionális kazettákról. 2008-ban az olimpia alatt álltak át a digitális sugárzásra, akkor még párhuzamosan ment a kazettás és a digitális műsorrögzítés, többnyire még a kazettákról adták az ismétléseket, mert a digitális rendszerben nem találták meg a felvételt. Ez ment még a 2010-es foci VB alatt is, ott is csak az élő adás ment digitálisan, az ismétlést már kazettáról adták. Nem tudom mikor történt meg a teljes váltás, ma már minden digitálisan megy. Egy speciális szoftverben állítják össze a műsort, ami a videófájlokat a megfelelő sorrendben lejátssza és az így létrejött stream kimegy az adáskijátszóba. Innen veszik át a tévészolgáltatók többnyire úgy, hogy kilövik műholdra és onnan veszik a szolgáltatók. Rögzített műsor esetén teljesen automatikusan megy, emberi beavatkozás nélkül (természetesen van felügyelet, mert beüthet a krach), élő adásnál a helye van megadva az élő kapcsolásnak, amint lement az utolsó videó, leáll a lejátszás, ebben a pillanatban ember vált az élő képre, majd az élő adás végén ő vált vissza a videó képre és abban a pillanatban folytatja a lejátszást. Ezt dinamikusan változtathatja, miközben az élő kép van adásban, például beszúrhat egy extra reklámszünetet, ha az adásmenet úgy kívánja.
2021. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :)


Gondolom BETA kazettákon tároltak régen. Az jobb minőségű,mint a VHS,ha jól tudom.


Érdekes lehet amúgy a vezérlő szoftver. Gondolom cél eszköz,szóval magán ember nem nagyon szerezheti be.

2021. aug. 12. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kieg.: a műsort ember állítja össze a szoftverben. Az olyan csatornáknál, mint a Nickelodeon, nem kizárt, hogy az ember csak azt mondja meg, hogy melyik sorozat menjen, a konkrét epizódot gép választja ki. Erről nincs információm, de nem kizárt, mert vannak epizódok amik gyakran mennek, míg mások csak kb negyedévente kerülnek adásba. Nem hiszem, hogy ember így rakná össze a műsort (hacsak nem azért, mert azok az ő kedvenc epizódjai, a többit meg néha bedobja muszájból).
2021. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogos,erre nem gondoltam,hogy azért így alakulnak az epizód vetítések,mert a program ezeket dobja.
2021. aug. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!