Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Titeket nem zavar ez?

Titeket nem zavar ez?

Figyelt kérdés
Mondjuk most pont a török sorozatokról van szó, én beszélek törökül középfokon és nagyon szomorúnak tartom, hogy a török filmek fordítói nem figyelnek/nem tájékoztattják a szinkronszínészeket, hogy egy nevet hogy kell kimondani. Pl uğur az nem ugur, hanem úr. Vagy pl yıldırım nem yildirim, hanem yöldöröm. Pedig a török nyelv kiejtése nem nehéz, ha ismered a betűket ott baj nem lehet... Nekem vannak nagy igényeim?

2022. okt. 17. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézek török sorozatokat, és nem is tudok törökül.


De a motorversenyeket szeretem, és mióta megtudtam, hogy Öncü, az nem "Öncsü", eléggé zavar, hogy így ejtik. Deniz Öncüről van szó egyébként, akinek régebben a tesója, Can is ment a moto3-ban, őt meg úgy mondták: "KAN Öncsü" :D

2022. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem nezek ilyesmitt.
2022. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

20 éve nincs tévém, de ha lenne, se néznék ilyen szarokat.

De egyébként mit akarsz egy olyan országban, ahol egyszer valaki eldöntötte, hogy a Lucy az "Lüszi" és azóta még anyakönyvezhető is lett "kiejtés szerinti" formában, Lüsziként.

2022. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem nézek török sorozatokat, de én ugyan így vagyok az angol nyelvű dolgokkal. Pl. Pont most néztem a Hihetetlen Hulk-ot és ott is a falra másztam, mikor Bruce Banner keresztnevét (amit ugye Benör-nek kell ejteni) az a-t leszámítva úgy mondják ahogy le van írva, azaz "Benner"!

De nap-estig tudnám sorolni az ilyeneket. És ilyenkor én is azon gondolkozom, hogy miért nem vesznek fel pl egy (többek között) a helyes kiejtésre szakosított embert, hogy ő mondja, mindenkinek, hogy melyik nevet hogyan kell kieljteni!

2022. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem is zavarnak ezek. Bár az 'ı' betű (mint pl a Yıldırım) pont nehéz a magyar szájnak, úgyhogy az megértem. Az "elnökük" nevét viszont kiejthetnék végre helyesen az erdogánozás helyett.
2022. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Most meglepődtem! Szeretem a török sorozatokat, és mivel egy kukkot sem értek törökül így ezidáig mindig úgy gondoltam hogy helyesen ejtik ki a neveket, helyeket stb. Mondjuk volt rá példa, hogy az egyik sorozatban a nő neve Füsun volt, és “Fuszun”-nak ejtették magyarul (ez azért már fület szúrt nekem is :D) Mit nem adnék ha tudnék törökül, de még magyarul se tudok rendesen :D
2022. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 Erdogan nevét hogy kell kiejteni. Kíváncsi vagyok, mert eddig én is Erdogán-nak ejtettem, de igyekszem mindent helyesen kiejteni.
2022. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erdoán, nem?
2022. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#6 törökül egyáltalán nem nehéz megtanulni, pláne alap szinten. A betűket 5 perc alatt megtanulod, onnantól kezdve bármit el tudsz olvasni (azért van néhány kivétel, ahol néha máshogy ejtik), ezenkivül rengeteg azonos vagy majdnem azonos szava van a magyarral és a nyelvtana is hasonló. Vágj bele nyugottan!
2022. okt. 20. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:

A magyar szinkron addig volt színvonalas(abb), amíg lényegesen kevesebb volt a film és sorozat, egy-két csatornát kellett csak megtölteni velük. Most 10-20x annyi csatorna van, nagyságrendekkel több a műsor és futószalagon megy a fordítás, rövidek a határidő, nincs se idő, se lehetőség, se igény minőségi munkára. Még a visszaolvasás se nagyon fér bele, nemhogy lektorálás, ellenőrzés, vagy bármilyen instrukció.


Ez a videó elég jól bemutatja, hogy működik ez az iparág napjainkban:

https://www.youtube.com/watch?v=5RSfpbWGgu0

2022. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!