Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek a francia vagy az...

Szerintetek a francia vagy az olasz filmipar produktumai jelentősebbek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 01:18
A kérdező szavazást indított:
francia
olasz
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen a francia filmiparból van több ismert és elismert film, kb. háromszor annyi.
2023. jan. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Én nem szavaztam.


Társadalomkritikában a franciák voltak erősebbek, vígjátékban az olaszok.


Mára mindkét nemzet filmipara szinte csak értéktelen fércmunkákat gyárt...

2023. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ambrose ***** válasza:

A kérdés, a kérdéshez, hogy mekkora időszakra, korszakokra bontjuk? A közelmúltból vagy a közel százharminc éves filmművészeten belüli hatásukra gondolsz?

Ha szűkítjük és a háború utáni éra az origo, akkor, szerintem - és ez személyes vélemény - mind a két nemzet!

A háború után, a Neorealizmus, mint irányzat, Olaszországból indult és változtatta meg alapjaiban, a filmművészetet. Hatása, a mai napig kiindulópont, rengeteg filmkészítőnek! Majd az ötvenes évek legvégén, a hatvanas évek elején, az Új-hullám - mely a neorealizmusból lépett tovább - Franciaországból ered és adott szintén új irányzatot.

Mind az olasz és mind a francia filmgyártás, megkerülhetetlen és mindkét ország filmgyártása, fontos fejezetei a filmtörténelemnek. Oly sok kiemelkedő alkotás, klasszikus, legendás filmek kerültek ki mindkét nemzet keze alól. Sokat fejlődött, alakult, formálódott, e két nemzet által a filmművészet s ez, halhatatlan érdemük!

2023. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!