Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a megoldás, hogy 2 távirány...

Mi a megoldás, hogy 2 távirányító helyett, csak egyet krlljen használnom?

Figyelt kérdés

T-Mobile adott egy távirányítót, egy papírral, hogy elég legyen egyet használni, bár a papíron nem szerepel az én SET BOX típusom, ami kellene ahhoz hogy összetudjam hangolni a TV-vel.

Ehhez a TV-hez 2 BOX van, 2 távirányító, másikhoz egy BOX egy táviranyító. Idősebb embernek kell, hogy elég legyen egy, ezért fontos.



2023. febr. 18. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hm, nem vagyok képben pontosan, de az egyikkel nem csak bekapcsolni kell a TV-t, és utána a BOX távirányítójával lehet csatornát váltani meg ilyesmiket? Nekem idős rokonnál így van, ezt azért tudja így kezelni.
2023. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A set top boxokhoz adott távirányítók szinte mindegyike univerzális, tehát össze lehet párosítani a TV-vel (bár a konkrét TV-től is függ, hogy működni fog-e és hogyan). Adott esetben a beltérivel is össze kell. Ezek menetei általában le vannak írva a beltérikhez adott dokumentációkban, de ha felhívod az ügyfélszolgálatot, ott segítenek.


Viszont miért baj az, ha két távirányítót kell használni? A TV távirányítójával ki-be lehet kapcsolni a TV-t és állítani a hangerőt. Minden másra pedig ott a beltéri távirányítója. Szerintem ez így elég egyszerű. Ráadásul ha forrást kell váltani, akkor azt csak a TV távirányítójával lehet megtenni. De sok idős ember kidobja, elgórja a TV távirányítóját, mondván minek kettő? Aztán meg csodálkoznak, hogy "nincs jel".

2023. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mondjuk ha koax kábelen jön a tv adás ci+ kártyát használsz. Akkor nem kell tv box, és mivel nincs tv box, ezért nincs távirányítója sem.

Diginél, Vodafone-nál van ilyen dvb-c tv adás koax kábelen.

2023. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vagy ha műholdas tv-t használsz. ha a tv-d tudja a dvb-s2 jelet fogadni és ci modult fogadni. Akkor Direct One-nál kapsz egy kártyát és azzal lehet tv-zni. És nem kell tv box.
2023. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hdmi-s a box akkor olvass utána a cec nek. Samsung esetén talán anylink
2023. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!