Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Titeket traumatizált valamilye...

Titeket traumatizált valamilyen mese gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik?

2023. máj. 4. 11:20
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mese hanem ballada. A kőmíves Kelemen.

Baszki megölik a nőt, beledarálják a betonba azt azzal falaznak.

Mennyire betegnek kell lenni hogy ilyet találj ki!

2023. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Beledarálják? Én úgy értelmeztem, hogy egészben berakják a falba és körülfalazzák.
2023. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most szépen megfogunk, bédobunk a tűzbe,

Neked gyenge hamvad keverjük a mészbe.

Csak így állítjuk meg magas Déva várát,

És így nyerhessük el annak drága árát.

– Várjatok, várjatok, tizenkét gyilkosok,

Hogy bucsut vehessek asszonybarátimtól

Asszonybarátimtól, szép kicsiny fiamtól!…

Kőmives Kelemenné mikor hazamene,

Őt szépen megfogták, bédobták a tűzbe…

2023. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, igazad van! Pedig tanultuk iskolában, figyeltem is (szerettem a magyart), de úgy látszik, az emlékezetem automatikusan nem traumatizáló változatra módosította az olvasott szöveget.

Érdekes, milyen védelmi rendszere van a léleknek...

2023. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a húgommal a "szekrénymesék" TV-ben látott sorozat traumatizált, ahol a nagyapó zabált fel mindenkit (ha jól emlékszem). És ezt bábokkal illusztrálták is. Annyi bizonyos, hogy mind a ketten azt állapítottuk meg, hogy ez egy pocsék mese sorozat, kár volt leforgatni. És ezt gyerekeknek készítik!
2023. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Nagyjából az össze mese ami 86-95 között ment a TV-ben.


Varjúdombi mesék vagy micsoda...


Meg az amit a bácsi olvasott fel és rendes színészekkel játszották el. A címére nem emlékszem.


A hegy gyomrában sorozat is, rémálmaim voltak tőle.


Volt valami fókamentős rajzfilmsorozat, ha jól emlékeszem az intrójában a fókamészárlást mutatták be.


Kis hableány anime változata, aminek a végén Marina öngyilkos lesz.


Howard kacsa, bár az film, de a cuki mese eléggé durva lesz a végén.


Érdekes amúgy a kedvencem A Hercegnő és a kobold, viszont nemrég megmutattam a fiamnak, ő megijedt tőle 8 évesen, én meg imádtam...


Van egy pamdás anime is, ahol az újszülött pandát elrabolják, és megakarják ölni, majd be kell bizonyítania, hogy ő a vezér úgy hogy fel kell másznia egy veszélyes vízesésen... Mindezt pár hónaposan....


Most így hirtelen ennyi. A mai sok korlátozást elnézve, csodálom, hogy egyáltalán túléltük azt a sok mesét...

2023. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vuk


Amikor az emberek kiirtották a családját, tudtam, hogy ez a világ nem nekem való...

2023. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, bár 4-5 évesen láttam az 1976-os King Kong-ot, meg a "20 Million Miles to Earth" című Godzilla-típusú filmet, ezek kicsit ijesztőek voltak, de nem traumatizáltak. A hegy gyomrában sorozatból csak az utolsó részből láttam a leglátványosabb pillanatokat 6 évesen, de nem féltem tőle, akkor azt hittem, a Wilberforce tagok megfertőződnek, ezért változnak iszapszörnnyé (és ha nem vigyáznak, a gyerekekre is ez várhat), csak húsz év után tudtam meg, hogy nekik ez az eredeti alakjuk. :)


"Van egy pamdás anime is, ahol az újszülött pandát elrabolják, és megakarják ölni, majd be kell bizonyítania, hogy ő a vezér úgy hogy fel kell másznia egy veszélyes vízesésen... Mindezt pár hónaposan...."

Amióta az eszemet tudom, megvolt VHS-en, attól sohasem féltem, szerettem.

https://www.youtube.com/watch?v=5tH5pVSy8f4

2023. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!