Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Big Bang Theory gáz sori,...

A Big Bang Theory gáz sori, ha ebből a szempontból nézzük?

Figyelt kérdés

Hangsúlyoznám, személyes kedvencem.

Tehát. Tudom, hogy nincs kimondva, de Sheldon nyilvánvalóan hozza az aspergeres/autista tüneteket, apró részletekig (pl szinesztézia), amiket csak az tud aki érintett/kifejezetten utánajárt.

Viszont! Ezek a gondjaim ezzel:

Először is, sztereotípiákat erősít. Másodszor: jellemfejlődésnek mutatja be azt, hogy egy autista ember hasonlóbbá válik a neurotipikusokhoz (átlagosokhoz), ami sose történhet meg a valóságban, vagy ha mégis így tűnik, az szenvedéssel jár és csak maszkolás. És a harmadik: sokszor van szó benne arról, hogy milyen nehéz együtt élni Sheldonnal, de arról csak nagyon ritkán, hogy neki milyen nehéz léteznie ebben a világban, ami abszolút nem rá van szabva.

Igen, a kérdést az unalom szülte. Igen, nincs jobb dolgom péntek este (de holnapra van programom). Ja és az ilyenek max 1-2 perc alatt futnak át az agyamon, nem filozofálgatok hasonló kérdéseken naphosszat. Nem akarok bunkó lenni, ezeket csak azért tettem a végére, hogy elkerüljük az olyan válaszokat pl: “hát neked aztán van időd” stb. Köszönöm!



jan. 19. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Semmi értelme így nézni, a sorozat célja nem a realitás, hanem a humor. Nagyon gyakran szándékos túlzásokkal operál, a humorhoz vagy az esetleges karakterfejlődéshez semmi pluszt nem adó elemeket jellemzően ignorálja.
jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Nyomtam hasznost. Mégis van a soriban egy komoly vonal, ha azt vesszük pl, hogy bemutatna a kulturális relativizmust. Persze szórakoztató módon. De elég jó rendezés is. Szerintem. Csak elgondolkodtattak ezek a dolgok.
jan. 19. 22:54
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy látom, hogy Sheldon kifejezetten élvezi ezeket a szituációkat, a többiek pedig tulajdonképpen elfogadják őt olyannak, amilyen (talán nem is örülnének, ha megváltozna).
jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igazad lehet 😂 de sokkal lágyabb lesz a végére a személyisége, erre gondoltam.
jan. 19. 23:36
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi lesz a következő kérdésed? Hogy a Vasorrú bába nem életszerű karakter, mert a vas rozsdásodik?
jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: nem elképzelhetetlen. De nem ez volt a kérdés
jan. 20. 09:36
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Bármely szempontból nézed, szörnyen gáz sorozat.
jan. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miért?

Én amúgy szeretem a sorit. Többször láttam minden részt.

Bizonyos okokból viszont az átlagnál többet tudok az autizmustól, emiatt gondolkodtam ezen.

Egyébként nem az a “gondom”, hogy nem valósághű, hanem hogy azáltal, hogy jellemfejlődésnek értelmezi, hogy a karakter autista vonásai kevésbé hangsúlyosak a végére, azzal azt sugallja, hogy minőségi különbség van az autista és az átlagos emberek között.

Ez nincs így.

Sheldon egy pc szóval alacsony támogatási igényű autista, és nem azért kell támogatni, mert ő egy önző dög a többiek meg jófejek, hanem mert a világ úgy van kialakítva, hogy az neki bántalmazó közeg. Összesen két rész jut eszembe, mikor szó van arról, hogy az eltérő idegrendszere miatt nehéz léteznie a világban, és mind a kétszer ő mondja ki.

jan. 23. 10:06
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és tudom, hogy ezekkel a gondolatokkal most én vagyok a not fun, de az az igazság, hogy valahol a szívem mélyén ez kicsit bánt.
jan. 23. 10:08
 10/17 anonim ***** válasza:

"Az Asperger-szindróma tipikus jellegzetességeit mutatja (a sorozat készítői több nyilatkozatban visszautasították az ilyen feltételezéseket, mondván, hogy ő nem Aspergeres, hanem egyszerűen csak ilyen)."


Ezt a Wikipédiából vágtam ki.


Az ilyen szituációs komédiáknak pont az a lényege, hogy bizonyos emberi tulajdonságokat eltúloz a nevetségesig. A sorozat is viccesebb volt nekem az első évadokban, a teljesen rugalmatlan, szögletes gondolkodású Sheldonnal.

jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!