Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A UPC mikortól fog digitális...

A UPC mikortól fog digitális jelet sugározni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 22:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ott, hogy akkor a 30 éves TV-vel nem lehetne venni az adást, mert az még csak nem is hallott digitális jelről, de mégis lehet, ergo analóg a rendszer. Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni.
2011. márc. 14. 14:44
 12/25 anonim ***** válasza:

Szerinted a Set-top-box az dísznek van? A bele érkező digitális jelet alakítja át analóggá, hogy a régi készülékbe be tudd dugni meg egyáltalán az képes legyen megjeleníteni, és ne kelljen új tévét venni ami fogja a digi jelet.

Akinek meg új, mpe-4-es kódolású tv-je van, annak pont azért nem kell az STB, mert a tévé dekódolja egyből a digitális jelet, nem kell külön dekóder.


Az internetes jelet sem csak úgy bedugod a gépbe, a modem is arra való hogy a jelet MOdulálja és DEModulálja, hogy az a gépnek feldolgozható legyen oda-vissza. Na a set top box ugyanazt csinálja neked a tévével.

2011. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nincs set top box, mert ANALÓG a jel, így qrvára fölösleges. Tényleg ennyire retardált vagy, hogy nem érted meg???
2011. márc. 14. 15:07
 14/25 anonim ***** válasza:

Még mindig(!) nem tudom, honnan érkezik a TV-dbe a jel... Még egyszer kénytelen vagyok kijelenteni, hogy a UPC semmiféle olyan jelet nem sugároz, amelyik egy régi TV-vel vehető, úgy hogy innen nem tudom ki az értetlen.

Ami a UPC-től vehető és nem műholdról (mert az viszont sugárzás) az kábelen érkezik és nem sugárzással terjed, hanem a vezetékben jön, mint a 230V a lakásba és ugye azt sem hívod sugárzásnak.

Bocsáss meg, már az első válaszom is pontos volt, és a későbbiek is a kiegészítésekkel...

Amit kérdeztél, arra pontos volt a válasz, ha a kérdésben nincs egyéb feltétel, arra nem lehet válaszolni és figyelembe venni...

2011. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"a UPC semmiféle olyan jelet nem sugároz, amelyik egy régi TV-vel vehető, úgy hogy innen nem tudom ki az értetlen. "


Akkor biztos képzelődöm -.-

2011. márc. 14. 18:59
 16/25 anonim ***** válasza:

Ezt már másodszor írom: még mindig nem tudom hogyan kerül a TV-dbe a jel! Ezt még mindig nem közölted.

Amit ezek szerint nem tudsz elfogadni: SUGÁRZÁS=adótorony által a térbe sugárzott jel, amelyet megfelelő vevőantennával lehet venni és a TV-n megjeleníteni.

MÉGEGYSZER: ebben a formában a UPC nem sugároz, arra MO-on csak az Antenna Hungária jogosult.

A UPC MO.-on (a műholdas műsorsugárzás mellett) kábeles műsorelosztást (műsortovábbítást) végez, de ez nem sugárzás, neked szerintem nincs antennád, hanem bedugsz egy kintr4ől érkező drótot a TV-be. Részemről nem tudok ennél többet mondani, sajnálom, ha fogalomzavarban vagy és a válasz megértése helyett (ld. első hozzászólásomra a reakciód) hajtogatod a magadét úgy, hogy azt sem tudni igazából hogyan nézed, amire hivatkozol.

2011. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy "A UPC mikortól fog digitális kábeles műsorelosztást végezni?". Így sokkal jobb, igaz? :D
2011. márc. 14. 20:04
 18/25 anonim ***** válasza:

Persze hogy jobb, mert viszonylag pontos a kérdés (bár itt is van hiány)

Válaszom: már jelenleg is 115 csatorna érhető el (benne a HD is) digitális kábel formában, hogy mióta, ne kérdezd, nem tudom, én műholdazok, az viszont Európában BÁRHOL fogható, de itt azért nem pontosan ugyanaz a kínálat. lásd link:

[link]

A hiány? Hol, melyik településen szeretnéd igénybe venni, mert nem országos a lehetőség. Keresd meg őket...

2011. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ez ilyen IPTV-s cucc, engem az érdekel amikor már olyan lesz a jel, hogy csak DVB-T-s TV-vel lehet fogni. Mert így ebben a formában én nem sok értelmét látom, hogy digitálisan eljut ehhez a mediaboxhoz, ami aztán visszaalakítja analóggá (HDMI ugyebár véletlenül sincs rajta) szóval a képminőségben így alig van javulás.
2011. márc. 14. 22:31
 20/25 anonim ***** válasza:

Hm.. Van ilyen jel, ma is (vagy 2-3 éve) földi sugárzásban 7 adó díjmentesen fogható az ország viszonylag nagy részén, és ugyanott a mindig TV keretében, fizetősben további csatornákkal lehet "bővülni".

De! Amit Te kábelen szeretnél fogni, ahhoz nem DVB-T, hanem DVB-C (cable=kábel) tunerrel rendelkező készülék kell.

2011. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!