Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A média szövetkezik az egyházzal?

A média szövetkezik az egyházzal?

Figyelt kérdés

Már elegem van abból, hogy állandóan csak romantikus filmeket meg dráma filmeket adnak a tv-kben. A reklámok is (rejtett üzenetben) mintha azt mondanák: Szeresd istent.


Nemrég a híradóban elszólták magukat: Ezek a zenék (x-faktor) arra jók, hogy összehozzák az embereket, akár nemzetiségileg (bőrszín), akár a hitvilágban. (isten és Sátán).

Az oké, hogy nemzetiségileg, de hitvilágban, az már túl gyanús. Mert mindenki maga dönti el, kiben, miben hisz.


Mintha kinyitnád a csapot és állandóan folyna a víz. Azaz kinyitod a tv-t és állandóan csak csepeg a nyál.


2011. nov. 15. 16:28
 1/10 A kérdező kommentje:

Egy feltevés: Van a jelenések könyve, amiben isten és sátán megvívja a végső armageddoni csatát. Viszont ez mindenkinek az életébe kerül. És valószínűleg istenhez pártoltatják az embereket.


Ez tehát túl feltűnő, hogy állandóan ilyen filmeket adnak.

Ne olyat adjanak, hogy állandóan ölik egymást, de adjanak le legalább dokumentumfilmeket. Az RTL-ről, meg a tv2-ről beszélek.

2011. nov. 15. 16:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Már nem igazán nézem ezeket a csatornákat. Melyik reklámokra gondolsz?

Egyébként én meg pont azt veszem észre, hogy állandóan az erőszak megy (kivéve a latin sorozatokat), ezért is kapcsolok el onnan. Igaz, így mindig csak egy-egy kockát látok, lehet, ha végig nézném, más lenne a benyomás. :)

2011. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Melyik reklámokra gondolsz?


Pl: Az a reklám, amikor felhívják az emberek figyelmét, hogy a gyerekeknek mesélni kell a könyvből.

És majdnem minden reklám.


Én erről a 2 csatornáról beszélek, hogy állandóan dráma film meg romantikus film megy. Hogy a többi csatornán mi van, nem tudom.

Csak figyelni kell. Meg ha van egy probléma a világban, pl: zavargás, tömeges állatkínzás, rögtön kutyás filmeket adnak le, vagy békés filmeket. Etz is észre vettem már.

2011. nov. 15. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Értem, és akkor hogy kellene lennie; egyforma arányban adnák a nyálat és a dok.filmeket, így mindenki választhatna, tehát nem a közös nevezőre való jutást erőltetnék, hanem hogy mindenki megmaradhat a saját hitében? Milyen mögöttes célt sejtesz?
2011. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt mondom, hogy kevesebb romantikus meg dráma filmeket is lehetne adni a tv-kben.


"hogy mindenki megmaradhat a saját hitében?"


Ez jó megfogalmazás, mert inkább nevezném ezeket a csatornákat "keresztény adó-nak".

A magyar rendőrség is sokkal szigorúbb, mint a külföldi rendőrség, pedig külföldön több esemény történik.


Tehát azt mondanám, hogy a média nagyon befolyásolja "úgymond" hipnotizálja az embereket. Hiszen a média az EU kezében van, akár csak a bankok, és úgy irányítsák a bankokat, tőzsdét, médiát az EU, ahogy ő akarja.

2011. nov. 15. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:

dráma meg film?

én mindig ilyen kö-csög helyszínelős meg unalmas nyomozós sorozatokat látok rajta,esetleg kórházasat.

ahelyett,hogy vmi sci-fit,vagy kosztümöset nyomnának.

bár erről volt már szó régebben,hogy itthon bukták a sci-fi sorozatok a kereskedelmi csatornáknak,uh nem kockáztatnak.


a reklámok rejtett üzeneteiről meg egy barátom fejtette ki bővebben a véleményét,akit később paranoid skizofréniával kezeltek a pszichiátrián.

én csak rögzített adásokat nézek,hogy el tudjam tekerni a reklámokat.

2011. nov. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"...mert inkább nevezném ezeket a csatornákat "keresztény adó-nak"..."


Ha a reklámokat vesszük, leszámítva pár "mesélj a gyerekednek" típusút, pont hogy nem a keresztény értékrendet képviselik. Tollasodj meg bármi áron, szórd a pénzt mindenféle fölösleges szarra, ha nem gázolsz át másokon, lúzer vagy. De mondom, ez csak benyomás, nem igazán nézem ezeket, lehet, hogy tévedek.


"Tehát azt mondanám, hogy a média nagyon befolyásolja "úgymond" hipnotizálja az embereket."


Ez biztos, hiszen ha már a kezükben van ez a lehetőség a manipulálásra, biztos nem fogják kihasználatlanul hagyni. Kérdés, hogy milyen irányba, és mi ezzel a céljuk?


01:02-es: "a reklámok rejtett üzeneteiről meg egy barátom fejtette ki bővebben a véleményét,akit később paranoid skizofréniával kezeltek a pszichiátrián."


Ha valaki a pszichiátriára kerül, annak két oka lehet, vagy tényleg bolond, vagy tudhat valamit. :)) Leírnád, csak úgy dióhéjban, mi volt a véleménye?

2011. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

annyit mondott,hogy a tévében,főleg a reklámokban és a híradóban folyamatosan róla beszélnek és parancsokat is kap.

és egy ufonauta mindig az ágya szélén ült esténként.

a legszörnyűbb,hogy kb 4 éven keresztül senki nem tudta neki megmagyarázni,hogy márpedig nincs ott az ufó és az orvosoknak is mindig mondta,hogy ő tévedésből van ott.

mára elfogadta,hogy látja,de tudja,hogy igazából nincs ott.

2011. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te egy provokátor vagy, a rákosis időbeli fajtából Össze-vissza beszélsz,hogy mást is az összevisszaságba keverd. Mi az hogy a média keveredik az egyházzal? Ez már megbocsáss egy állati nagy baromság! Vasárnaponként vannak csak a vallásos műsorok ami azért is rád férne,hogy tiszteletben tud tartani sokszázezer ember lelki szükségét. Én sem vagyok egy templomba járó, de időnként legalább a TV-ben olyat hallok és látok ami megnyugtat és nem áll fel hátamon a szőr.Különben is a vallás a világ minden népének kulturális alapja, legyen hottentotta, arab, zsidó vagy keresztény. Érdekelne, hol látsz Te sok romantikus vagy történelmi filmet, mert akkor azt az adót nézném? Te pedig ne nézz televíziót, hanem zárd el.Sokszor én is azt teszem.
2012. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Isten halott. Nem létezik. A médiában folyton csak istenről hallani. Lehetne már egyszer egy "istentelen" napot tartani.
2012. jan. 19. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!