Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Riportot kell készítenem házi...

Riportot kell készítenem házi feladatként valakivel?

Figyelt kérdés
Segítségeteket szeretném kérni hogy hogyan kezdjek bele. A dédi mamámra gondoltam mert ő már élt a 2.világháb.-ban és esetleg érdekes lenne. Nem tudom hogy mit kérdezzek,és azt sem hogy tényleg vele készítsem-e el abból kifolyólag,hogy érdekes lesz-e.(a válaszokat előre is köszönöm!)
2012. ápr. 5. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy háborús téma sosem unalmas! Szerintem jó ötlet. Kérdezgesd az akkori életről, tapasztalatairól, hogy ő hogyan élte meg a háborút, milyen nehézségek voltak akkor az életében, miket tudna mesélni...
2012. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Riport - A riport érdekes eseményről szóló, emberközpontú műfaj, mely a helyszínen, vagy helyszíni tapasztalatok alapján, az illetékes(ek) megszólaltatásával készülő, hírlapi, rádiós vagy televíziós tudósítás.

Interjú - Az interjú két vagy több ember beszélgetését jelenti, melynek célja, hogy az interjú készítői az interjú alanyától információkat nyerjenek egy meghatározott témakörben.



Három lehetőség van: ha valóban riport kell, akkor a fenti definíciónak meg kell felelnie. Ha viszont információt akarsz szerezni és beszéltetni valakit a véleményét megtudni, akkor az interjú lesz. Ezen kívül, ha valakinek az életét akarod bemutatni, akkor az már a portré műfaj. A riport az eseménnyel kapcsolatban szólaltat meg ember, az interjú szubjektív álláspontról számol be, míg a portré egy leírást ad a személyről.


Ha a témánál akarsz maradni, akkor a második világháborúval kapcsolatban nem lehet riportot készíteni, hiszen nem tudsz a helyszínen lenni és a helyszínen történt dolgokról kérdezni. Viszont interjút tudsz ezzel kapcsolatban készíteni, ha azt lehet.

2012. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!