Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HELP! Egy felvételi feladatsor...

HELP! Egy felvételi feladatsort kaptunk házi feladatként, mert a magyar tanárnőnk szeretne minket felkészíteni arra, amit januárban fogunk megírni. Segítene valaki? :S

Figyelt kérdés

1.)Magyarázd meg a "vérszemet kapott" szólás jelentését!

2.) [link] Írj egy-két mondatos, kifejező, a karikatúrának megfelelő szöveget! Törekedj arra, hogy lehetőleg érdekes, humoros legyen!

3.)Írj az alábbi alakváltozatokkal egy-egy mondatot, amelyben érzékelteted a jelentések különbségét!

hódítók – hódítóak

4.) [link] Írj fogalmazást a kép alapján! Fogalmazásod tíz vagy több mondat legyen!


ez csak egy pár kérdés,amit nem nagyon tudtam,vagy legalábbis még nem írtam oda semmit.

előre is nagyon-nagyon köszi.


2010. nov. 7. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk.
2010. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ugyan ilyet?

És mostanában?

2010. nov. 7. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:

1)

Ölni, bosszút akar.

2) Amikor a lsutaság eluralkodik, már a szórakozás is fárasztó.

3)A török hódítók elfoglalták Buda várát.

passz

4)Na hát fogalmazást azt nem fogok írni :)

2010. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi neked.

várom a többi választ^^

2010. nov. 7. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Az összes felvételi feladatsor és megoldásai fenn van itt:

[link]

De azért ne másold ki a megoldókulcsból, mert akkor a lényege veszik el.

3. A hódítókra jó példát írd az előző. A másik: A spanyol fiúk nagyon hódítóak.

A fogalmazásokat meg próbáld megírni, nem olyan nehéz. Egy ötleted csak van, a helyesírásra, nyelvhelyességre, bekezdésekre ügyelj nagyon, meg hogy ne legyen se hosszabb, se rövidebb, mint amit kérnek.

Ötletek: az 1-2 mondatoshoz én valami reklámszöveget írnék az új horgászrobotról. A fogalmazáshoz pedig valamit arról, hogy hiába vannak robotok az emberek helyett és porszívók a kutyák helyett, érzéseik nincsenek és igazából így nincs értelme a fejlődésnek. De ez csak példa, nem is biztos, hogy elfogadnák, próbálj meg kitalálni egy saját ötletet, azt csak ihletadónak szántam.

Sok sikert a felvételihez. ;)

2010. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az összes felvételi feladatsor és megoldásai fenn van itt:

[link]

De azért ne másold ki a megoldókulcsból, mert akkor a lényege veszik el.

3. A hódítókra jó példát írd az előző. A másik: A spanyol fiúk nagyon hódítóak.

A fogalmazásokat meg próbáld megírni, nem olyan nehéz. Egy ötleted csak van, a helyesírásra, nyelvhelyességre, bekezdésekre ügyelj nagyon, meg hogy ne legyen se hosszabb, se rövidebb, mint amit kérnek.

Ötletek: az 1-2 mondatoshoz én valami reklámszöveget írnék az új horgászrobotról. A fogalmazáshoz pedig valamit arról, hogy hiába vannak robotok az emberek helyett és porszívók a kutyák helyett, érzéseik nincsenek és igazából így nincs értelme a fejlődésnek. De ez csak példa, nem is biztos, hogy elfogadnák, próbálj meg kitalálni egy saját ötletet, ezt csak ihletadónak szántam.

Sok sikert a felvételihez. ;)

2010. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hopsz, ne haragudj, kétszer küldtem el.
2010. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon-nagyon köszi.

jajj,semmi baj.^^

2010. nov. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!