Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Melyik TV-é a legjobb szerinte...

Melyik TV-é a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés
Tudom mindegyiknek van előnye hátránya.... DE nektek melyik tetszik legjobban? LED,Plazma......(102CM)

2012. szept. 30. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A plazma jobb, csak drágább.
2012. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Plazma (:
2012. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Led és LCD kombináció, amit led tv-nek neveznek.

Abból is legalább 120 cm átlójú, aktív 3D.


Szerintem nézz meg egymás mellett egy ilyent és egy olyant azonos közelségből. Vagyis az LCD tv képernyőjén már éppen ne lásd az elemi kép pontokat.


Ekkora képernyőn, 117 cm képátló mellett a hagyományos régi tv adást 3,4 m-ről, a full HD adást 1,75 m-ről érdemes nézni, hogy a HD adásnál is minden részlet látható maradjon.

Optimális nézési távolságok:

[link]


Az elvileg optimális nézési távolságból a plazmánál legtöbb esetben látható marad a kép pontok sötét kerete, habár már láttam olyan plazmát ahol ez tényleg nem volt feltűnő.


A másik a plazma mint gázkisülés és gerjesztett "foszfor" elvén működő fény kibocsájtás (hasonló a működési elve a régi képcsövek gerjesztésénél), mindig is csökkenő emissziót mutat. Vagyis gyorsabban tönkre megy mint egy LCD LED kombináció, ha csak azt nézzük, hogy az 1975 környékén elsők között gyártott kezdetleges LCD órák kijelzője még mindig működik! /nekem a fiókból került elő ilyen :-) /

2012. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!