Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Tudatalattira akar hatni a...

Tudatalattira akar hatni a reklám? Láttam a youtube-on egy olyan videósorozatot, amiben egy cég logóját elemzik ki, magyarázzák (Vodafone). Nem éppen olyan jelentéseket hallottam, láttam, amiket a józan észnek sugároz a TV. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A lényege a videónak, hogy a Vodafone egy sátánista szervezet. MEGDÖBBENTŐ , ahogy a képek, a szövegek, a kampány, a logó, minden hasonlít valamennyiben a sátánizmusra. Egy példa: "Mióta Vodás lettem jár a szuper sebesség. Jár a korlátlan internet. Jár az is, hogy azonnal megkapjam az e-maileket. Vodafone, csak rólad szól"

A sátánisták fő eszménye, hogy minden csak körülöttük forogjon, ők legyenek a középpontban. Ezt egyenesen tükrözi a "nekem ez meg az jár" és a "csak rólad szól"

SZERINTETEK? Ez véletlen??

Nekem egy barátnőm mutatta, aki nem igazán hiszi el. Én nem tudom, gondolkoztam rajta,hogy hülyeség, de sok olyat is hallottam, hogy a TV-ben látottak, rádióban hallottak az ember tudat alattijára is befolyással vannak ( Pl volt egy konkrét eset , hogy a TV reklámszövege visszafordítva, ellentétesen felmondva egy gyilkolásra, emberölésre uszító szöveg volt. A 80-as években játszották,és ha minden igaz, ez egy gyereket olyan pszichésen megfogott, hogy macskákat ölt, majd az édesanyjával próbált végezni minden ok nélkül)

LÉTEZIK ILYEN?

Itt van az ötödik rész, szerintem ez a kezdet, ami mindent elárul. De a többi fejezetben is sok "érdekes információt" találhatunk. https://www.youtube.com/watch?v=wpxF2WZEfpc



#film #reklám #sátánizmus #YouTube #Vodafone #sátán #tudatalatti #sátánista vodafone #sátán reklám
2013. márc. 31. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te túl sokat internetezel. Komolyan. Ideje, hogy inkább elkezdj könyveket olvasni. Lehetőleg habkönnyű regényeket, mindenféle összeesküvés elmélet nélkül, mert ez így már kicsit durva, nem gondolod? :)
2013. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Snapette ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a linkelt videót, de látatlanban megmondom neked: hülyeség. Melyik az a reklám, vagy termék, amit manapság nem úgy adnak el, hogy Jár neked, és minden rólad szól, hisz te vagy a boldog fogyasztó, akinek minden jár. "Mert megérdemlem"-nem? Ilyen szempontból minden reklám sátánista, túlmenően azon, hogy ha létezne sátán nem hiszem, hogy a szemspirállal vagy az internetkapcsolatoddal akarna 'eltéríteni'.

Azonkívül pedig persze, hogy hat a tudatalattira, minden, amit a tévében látsz, de nem úgy, mintha valaki mondaná, hogy ölj, és te ölsz, ez így nem működik. Konkrét üzenetet így nem lehet átadni, érzéseket, érzeteket lehet kelteni, de nem annyira masszívan, hogy ilyen módon cselekvésre bírjon.

Ami pedig a visszafele játszott hanganyagokat illeti: el nem tudom mondani, hogy hány zeneszámról és egyébről akarták ilyen eszméletlen módon bizonyítani, hogy azok sátánisták, de mondok én valamit: te meg tudsz hallgatni egy dalt visszafele az otthoni ketyeréden? mert én nem. És megvallom őszintén, hogy soha életemben nem is jutott eszembe valamit visszafele hallgatni. Ugyanakkor pedig egy kísérletet megér, ha megkapom a videót, majd fellinkelem: meghallgattam egyszer egy ilyent, amiről nagyon állították, hogy sátánista üzenete van visszafele hallgatva és megmondom őszintén, az, aminek gondolod: érthetetlen gevözs de ha valakinek van elég türelme hozzáírni egy szöveget, akkor máris úgy tűnik, mintha érthető lenne.

Ehhez például mit szólsz: https://www.youtube.com/watch?v=Otcj0rLZpYc

2013. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit nagyon jól megmagyaráznak és éreztetik veled hogy te olyan hülye vagy mert nem látod a nyilvánvalót, simán elhiszed a legnagyobb kamu szövegeket is.


Pont az ötös videóban van egy ilyen:

"tudva hogy a céget a vízről nevezték el [...]" - és így tovább kifejti a vizes teóriát.


A probléma ezzel annyi, hogy a Vodafone neve nem a vízből származik. Oroszul tényleg a víz a "voda". Viszont a Vodafone a "voice data phone" (VOice DAta PHONE -> VODAPHONE -> Vodafone) szóból eredeztethető, ami egy logikus dolog is ha egy mobilszolgáltató egy távközléssel kapcsolatos kifejezést vesz fel.


Viszont ahogy neked leközlik, nem is mered megkérdőjelezni ezeket az állításokat. Egyéni felfogás kérdése hogy ki mennyire vevő az ilyen jellegű dolgokra, aszerint veszi be egyből vagy gondolkodik el róla hogy van-e az állítások mögött valami alap.

Szerintem ez az egész inkább olyan mint a számmisztika vagy az ezotéria, belelátsz olyan dolgokba amik nincsenek összefüggésben, keresel hasonló jelentéstartalmakat vagy forrásokat, majd elkezded terjeszteni mint állítást.


Kicsit olyan mint a verselemzés, amikor a költő a kék függönnyel csak a kék függönyt akarta leírni, neked meg körbemesélik hogy a lelki világa meg szerelmi élete meg minden problémájának metaforáját olvasod. Itt most valakinek a nézőpontját látod, aki minden másodperc mögé jelentést próbál kreálni.


Illetve aki erősen és vakhittel állítja egy dolog kapcsán hogy mások agymosottak valami által, többnyire az a személy is erős befolyásolás alatt áll. Ebben a témában is örökös harc hogy ki mennyire művelt ha kereskedelmi csatornát néz vagy szórakoztató műsorokat, de a hétköznapi életben is ott a szinteződés hogy vajon ki a nagyobb magyar.

2013. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Az első válaszolónak pedig üzenném, hogy nem internetezek sokat, szoktam olvasni is, csak elgondolkodtató ez a videó, és szerintem az oldalt azért tartják működésben, hogy az emberek kérdezzenek. Tapasztalatlan, nem túl sok információval rendelkező vagyok ebben a témában, de az ÉRTELMES(2.-3.) válasz alapján másként látom a dolgokat. Nem tudom az embernek miért jó az, ha egy másikba beleköt.. Na mindegy, ez már teljesen más téma, mindenesetre még egyszer köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 31. 21:48
 5/5 anonim válasza:
62%

Nem, ez alapvető tévedés. Az úgynevezett "sátánista" nagyvállalatok zsidó kezekbe vannak, és mégis a számukra lenézendő pogány "goy" (jelentése nemzsidó-lélektelen állat) szimbólumokat használják. Ez azért van, mert nekünk a faji memóriánkba-tudatalattinkba benne vannak a jelképeink, mivel az eredeti kultúránk részét képzik, ezért vonzódunk hozzá, akkor is ha tudatosan nem ismerjük fel őket.

A Sátánizmuson, mint valláson belül rendkívül sok ágazat van, amire a te leírásod illik, az a Lavey féle sátánizmus, ami gyakorlatilag ateizmus, nem hisznek Sátánban, mint létezőben.

Emellett a sátánizmus egy gyűjtőnév, az összes pogány/spirituális gyakorlatot/kultúrát magába foglalja, mivel a keresztények mindent lesátániznak, ami nem keresztény.

Sok ember észre sem veszi, hogy nemhívőként is keresztény nézőpontból vizsgálódik, mert kiskora óta a csapból is ez folyik hogy jehova jó, Lucifer gonosz, a fény jó, a sötét gonosz stb..

2013. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!