Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Manapság divat h*lyének...

Manapság divat h*lyének lenni? Észbontók című műsor.

Figyelt kérdés

Tegnap belefutottam a média újabb gyöngyszemébe. Az egy dolog, hogy jómagam sem vagyok IQ-ügyileg a helyzet magaslatán, de ebben a műsorban olyan szintű idióták gyülekezete vonult fel, hogy meglepne, ha a szereplőknek az intelligencia hányadosa kétjegyű szám lenne...

Csak néhány példa a vetélkedőben feltett kérdésekre és a rájuk adott válaszokra:

- Mikor volt a Holdra szállás?

Majdnem megmagyarázták egymásnak, hogy a második világháború előtt. De aztán kiválasztották hogy 1949-ben.

- Mi az a kurkuma?

Egy nyakra mért halálos ütés a rendkívül szimpatikus 3 úriember válasza szerint.

- Mi az az eunuch?

Az egyik srác kedvenc sorozata a trónok harca, így levezette, hogy egy tisztségviselő, aki a birodalom ügyeit intézi, és senki sem kedveli.

- Mit mérnek a Farenheit-tel?

Volt 3 lehetőség. A hőmérsékletet azonnal kizárták, és gyorsan rávágták, hogy ez bizony a földrengés mérésére szolgál. Utána kicsit elgondolkodtak (gondolom beindult az az egy szem fogaskerék a fejükben) és "rájöttek", hogy az valójában a szél sebességének a mérésére szolgál.

Gratulálok mindegyiknek. Tényleg ennyire elh*lyült manapság a társadalom, hogy erre van igény?



2013. ápr. 12. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

> Tényleg ennyire elh*lyült manapság a társadalom,

> hogy erre van igény?

Mindkettő. Manapság egyszerűen divat hülyének lenni.

Néha egy kicsit ijesztő ez a jelenség. Például van pár ember az ismerettségi körömben, aki szinte büszke arra, hogy nem ért a számítógépekhez. Ha az emberek azzal dicsekszenek, hogy valamit nem tudnak, ott valami nagyon nem stimmel... :/

2013. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a divat ember. És ez a kedves, szeretni való országunk szemléletes ismertetőjele. Nem akartam elhinni, amikor hallottam a műsorról, hogy ez már ilyen nyíltan működik. Már nincs szükség takargatásokra, konkrétan arról szól a műsor, hogy kirakatnak beraknak egy-két szereplőt, akit mindenki nyíltan megalázhat. Nagyon durva, de a "hullagyalázási" jelenség 100% effektíven működik Magyarországon, ez itt a tökéletes példa. Ez a divat! Erre van igény! Sok hülye degenerált tuskóval elhitetni, hogy mennyire okos, ha ő helyette másokat járatnak le a műsorban. Tudjátok mi az ami nagyon jellemző mindenkire? Az álszentség. Csomó emberrel hatalmas baromságokat lehet elhitetni, és ezt kismilliószor kihasználják. Teleshopos csodaszerek, idióta dokumentumfilmek terjengése a neten amiben semmi valós tudományos alap nincs, csak drámai tálalás. Vagy éppenséggel diákmozgalom aktivistáit is ide tudnám sorolni, vagy egyéb hangadó celebeket, akikre "felnéznek", mert okoskodáshoz tehetségük van. Igenis vagy a primitivizmus, és a műsor pont azért szükséges, hogy a primitív szórakozhasson, lenézhessen és elhitesse magával, hogy okos és művelt.

Elkeserítő, hogy ezt publikusan és döccenőmentesen lehet intézni már, egy normálisabb társadalomban ez a műsor megbukna, mert nem felelne meg a közízlésnek.

Puzsérnak egyébként volt egy rádiós műsora, amiben a Balázs showt tárgyalták ki. 3/4-ed órás, érdemes meghallgatni, nagyon tanulságos és aktuális. Csak az a durva hogy ez azóta rendesen kinőtte magát és a "passzív"-ból aktív mocsok lett.

2013. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lefelejtettem a linket, sorry. http://www.youtube.com/watch?v=npeYh-KIrFY

Tényleg érdemes meghallgatni.

2013. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Meghallgattam a videót is, nagy koponya ez a Puzsér. Teljesen egyetértek vele, elég jól átlátja a dolgokat.

Végül is bejött a csatorna számítása, mert okosabbnak érzem magam, mint akik abban a műsorban szerepeltek.

Viszont így a végére elmondom, hogy a szőke csajt személyesen ismerem, és nem megjátssza magát, hanem tényleg ennyire tájékozatlan. Ebből pedig levezethető, hogy a többiek is hasonló cipőben járnak.

2013. ápr. 18. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt nem hiszem el. Teljesen biztos vagyok benne, hogy előre megírt szövegük van vagy csak azt mondják nekik, hogy mutassák magukat olyan hülyéknek amennyire csak lehet. Lehet naiv vagyok, de én nem hiszem el, hogy léteznek ennyire hülye emberek.

21L

2013. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem teljesen olvastam el a válaszokat,de most nézem a műsort épp reklám van,hát beütöttem ide.... Lényeg,hogy biztos hogy forgatókönyv szerint megy,ennyire h*lye emberek nem lehetnek! Most pl mi volt az egyik kérdés?:

-Az első amerikai űrhajós magyar volt? Válasz: Igen.

Másik:

-Minden páratlan szám összege páros? ÉS GONDOLKODTAK RAJTA! Na Én ilyenkor mondom azt,hogy lerí hogy tuti meg van játszva. Jó választ adtak,de meg volt lepődve a műsorvezető és mosolyogva mondta,hogy "és tudták"! Úristen jó hogy tudták 6 évesen valaki megtanul számolni és máris tudja.

Szóval szerintem színjáték,de jókat el lehet képedni rajta végülis....

2013. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Reklám utáni döbbenet:

"Melyik a nehezebb egy kiló vas vagy egy kiló pihe?"

Eleve hogy lehet ilyen kérdést feltenni? Ez olyan mint a számolós....

Egyik értette a kérdést a másik meg végig próbálta megmagyarázni hogy a vas a nehezebb.

Azért kicsit túl van játszva ez már....

Előző voltam.

2013. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ezek csak fizetett idióták. Azért csinálják ezt a műsort, hogy az átlag ember leüljön este aztán röhöghessen rajtuk egy jót és ennek következtében meggyőződjön róla, hogy ő mekkora zseni.

Szánalom, tényleg. Már nem arra megy ki a játék, hogy attól lesz okosabb valaki, hogy a tévéből hasznos információkat kap, hanem attól, hogy vannak nála hülyébbek is! És ez így fog tovább menni, amíg ki nem kötünk egy marék száraz rozmaring értelmi szintjén. Remélem mindenkinek átjött, amit mondani akartam.


Üdv.

21/l

2013. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyentől nem érzi magát senki zseni(bb)nek (bár biztos vannak ilyenek is,mint ahogy olyan buta emberek is,de remélem nem számottevően)!

Nekem inkább olyan Balázs meg Mónika show feeling, inkább tényleg a mulatság primitivitáson a cél.Akik vállalják azoknak meg a pénz,szóval ezekben egyet értek.6-7 voltam.

2013. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az a helyzet, hogy a mai magyar közoktatás színvonala annyira silány, hogy simán vannak ilyen emberek.

Csak onnan tudom, hogy van egy elég hasonló munkatársam. Gimnáziumi végzettsége, 2 szakmája, OKJ -s számtech végzettség. 38 éves. Egyszer rögzítettünk vele egy hasonló kérdezz-felelek típusú játékot. Ott volt minden. A konkvisztádorok = kvízmesterek. Japán fővárosa Észak-Korea . És a többi…. Számomra teljesen hihetőek.


Hogy mennyi ennek a szórakoztató értéke … az más kérdés. De mindenesetre érdekes látni, hogy milyen fordulatokkal jutnak el egy-egy blődségig a végén….

2021. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!