Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Milyen 3D-s FULL HD TV-t...

Milyen 3D-s FULL HD TV-t érdemes venni mostanában aktív vagy passzív?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az aktív 3D jóval szebb, viszont hátránya, hogy a szemüvegek nagyon drágák és külön kell megvenni. Olvastam viszont azt is, hogy a passzív 3D technológia sokat fejlődött és már közel olyan jó mint az aktív ellenben mégis olcsóbb mint az aktív 3D-s TV-k.

Mi a véleményetek erről? Illetve, ha 3D-t TV-t akarok venni az milyen márka legyen illetve számít, hogy 100Mhz vagy 200Mhz-es a TV passzívnál vagy csak aktívnál?



2013. máj. 8. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

A passzív technológia előbb-utóbb fejlődhet akkorát, hogy azonos minőségű képet tud majd produkálni, mint az aktív rendszerek. Annál a televízió képernyője elé építenek be egy változást, ami ugyanazt a hatást hozza létre a passzív szemüveggel, amire most a boltokban csak az aktív rendszerek képesek.


Egyébként mindig mondom mindenkinek, hogy el kell menni egy bemutató terembe. Nekem a Médiamarkt a kedvencem mert ott sokfajta tv ki van állítva és be van üzemelve. Ki van téve elé a hozzá tartozó szemüveg. Mindent meg lehet nézni 3D-ben is.


Ott lehet igazán látni, hogy melyik tv mit tud a saját szemüvegével. Ez a lényeg, hogy fel kell venni hozzá a szemüveget és azzal kell megnézni. A passzívnál sötét csíkok vannak a képernyőn a kép közeiben, ami nagyon zavaróan látszik.


A másik fontos dolog, hogy nézéskor érdemes betartani a nézési távolságot. [link]


Szerintem a látvány önmagáért beszél.

2013. máj. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!