Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek lesz valaha...

Szerintetek lesz valaha Magyarországon egy működőképes anime csatorna?

Figyelt kérdés

Úgy értem , hogy amikor kicsi voltam tátott szájjal figyeltem a kölyökklubbon a yugioh-t dragon ball-t stb...

Utána rátaláltam az A+-ra ami szintén elképesztően jó volt.

És most itt tartunk az Animax-nál és hát szép szóval mondva borzalmas , élő szereplős nevesincs sorozatokat vetítenek animékből pedig vagy rosszat vagy jót viszont azt már 100x-ra!(nekem ne írjatok olyat , hogy nincs pénz és ezért rossz az animax én arra vagyok kíváncsi , hogy lesz-e más ilyen viszont jó animés csatorna?)



2013. aug. 28. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudok róla, hogy tervben lenne egy ilyen új animés csatorna, sajna. Azért reménykedem, mert animexen tényleg nincs túl sok minden. Újdonságot meg nem nagyon láttam rajta.
2013. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok animés, de örülnék neki, ha lenne. Tényleg gáz, hogy az országban ez az egész műforma lényegében kihalt.


De szerintem sajnos nem lesz. Mind az A+, mind az Animax veszteséges vállalkozás volt különféle okokból, és az átlag magyar nézőt egyszerűen teljesen hidegen hagyja az anime, ha nem egyenesen irtózik tőle. Itt főleg a valóságshow-k, krimisorozatok és a szappanoperák/telenovellák a menők, az otthonülő nénik, bácsik azokat nézik.


Egy új, merész befektetés kéne, hogy ismét fellendüljön a magyar animés piac. Ha egy teljes csatorna nem is, lehetne legalább valami anime blokk vagy hasonló, ami nemcsak este jelentkezik, sok nézőhöz eljut, és igényes, változatos műsorstruktúrát kínál. Jó szinkronok kellenének, hogy ne fanyalogjanak annyian, és jól kéne az egészet reklámozni. Plusz koncentrálhatnának mondjuk rövidebb, de lehetőleg népszerűbb sorozatokra, amiket nagyobb valószínűséggel néznének.


Viszont egyelőre nem tudom elképzelni, hogy valami ilyesmibe bármelyik TV csatorna is belefogna. Vannak olyan adók, ahol az idősebbeket célzó rajzfilmek jól elvannak, de az animék felé még ezek se nagyon hajlanak. Pedig el tudnám képzelni, hogy mondjuk a Comedy Central sugározzon egy-két humorosabb anime sorozatot. Ám az A+ és Animax bukásából valószínűleg azt vonják le más csatornák, hogy animékbe fektetni pénzkidobás, vagy legalábbis bonyolult meló, és nem érdemes vele foglalkozni.

2013. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 vir_g17 válasza:
90%
Én szerintem sem lesz pedig én is szeretném ha lenne.
2013. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Remélem a két új axn csatornán lesz valami anime október 1.

Legalább a hősös karaktereket felvonultató csatornán.


Nem fűzök hozzá sok reményt. Dragon Ball z et se hajlandóak folytatni. a (viasat 6)


Telihold

Ghost Hunters jó sorozat.

2013. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki nyer a lottón indítson egyet. :) nézném
2013. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is pont arra gondoltam amire az utolsó válaszoló XD
2013. aug. 29. 17:53
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Az A+ és az Animax nem volt veszteséges, illetve az A+ nem egészen bukott el. Az A+-ról lemondott az RTL, pedig az RTL akkor hagyta abba az animevásárlást. Az A+ saját lábra akart állni, voltak tervek, jöttek a feliratos animék. (Más dolog, hogy a feliratos vetítésből tényleg nem volt elég nézettség.) Közbejött a Sony nagy lehetőségként és mindkét fél boldog volt egymástól. Az Animax egészen 2010-ig sikeres volt. Utána a cég egyre több rossz döntést hozott, animékből nem éppen a sikeresek érkeztek, végül pedig elkaszálták a reklámszerződésüket. Ha az utóbbi mondatban leírt dolgok nem így történtek volna vagy hajlandósággal visszafordították volna a helyzetet, akkor visszatérhetett volna a fénykora. De elszúrták.
2013. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
*Javítás: az A+-ról lemondott az RTL, mert az RTL akkor hagyta abba az animevásárlást.
2013. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ren-D ***** válasza:
52%
Semmi hivatalos hír,de reménykedni lehet hogy ami április 1.én indul az animax helyett a c8 azon lesznek animék és lefordítják pl. a Naruto Shippuudent vagy a többi "félbe hagyott" animét. :)
2014. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az M2 nézettsége nem túl nagy, és átálltak arra, hogy inkább ifjúsági csatornaként működnek, szerintem őket kéne bombázni ilyen kérésekkel, hogy adjanak anime műsorokat. Ha ők sem adják be a derekukat, akkor nem valószínű, hogy egyhamar lesz olyan csatorna, vagy csupán több órás anime műsoridő bárhol.
2014. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!