Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mely animéket ajánlanátok?

Mely animéket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szakértők véleményére vagyok kíváncsi. Szeretnék megismerkedni az animés/mangás szubkultúrával. A Dragon Ball-t, és a Digimon-t 5 éves koromban néztem, itt ki is merülnek az ismereteim. Szóval, mit ajánlanátok egy 20 éves érdeklődőnek. Ami szerintetek az alapműveltség része e téren, vagy kult, vagy rendkívül igényes... Régi, új egyaránt érdekel.

2013. dec. 25. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Sailor Moon
2013. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
death note
2013. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 LoveVirg159 ***** válasza:

Vampire knight-vámpíros,szerelmi 3szöges

Free-sportos

Chihayafuru- ez is sportos csak másmilyen(karuta sport)

kamisama kiss- szerelmes , kicsit varázsos

kimi ni todoke-szerelmes,nehezen beilleszkedő lányba szerelmes lesz a legnépszerűbb fiú

sukitte ii na yo- szerelmes,nehezen beilleszkedő lányba szerelmes lesz a legnépszerűbb fiú

Kaleido star- ez ilyen kalandos végülis de a lényege az hogy egy lány artista akar lenni és ezen megy végig az egész történet

Én nem vagyok anime szakértő de ajánlottam párat ami nekem nagyon tetszett! Jó animézést! :)

2013. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sakura:$$ ***** válasza:
Soul Eater,Fairy Tail,Loveless,Nana,Bleach,Mirai Nikki,Elfen Lied,Kuroshitsuji,Naruto Shippuuden,One Piece,Full Metal Panic,Rómeó x Juliet,Slayers. Igaz nem vagyok szakértő ,de nekem ezek a kedvenceim,remélem tudtam segíteni ^^
2013. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat! Utánnuk nézek.
2013. dec. 27. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Szakértő nem vagyok, de mindig, mindenkinek megemlítem, hogy a Wolf's Rain milyen zseniális. :D A Code Geass Hangyaku no Lelouch is jó, a Death Note is, csak azzal már valaki megelőzött. Ezt a hármat mindenképp érdemes megnézni.
2013. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, pontosítok, mert a "szakértő" jelzőn hajlamosak vagytok fennakadni :) Szóval, ha rajongója vagy a műfajnak, láttál már jó pár animét, és többé kevésbé tájékozott vagy e téren, kérlek oszd meg velem a kedvenc, illetve szerinted alapnak, kultnak tartott animék címét. Köszönöm az eddigieket, és egyben az esetleges elkövetkező ajánlásokat! :)


u.i.: Egy rövid lábjegyzetnek is örülnék a címek mellé/alá/fölé/közé :D Ja, és mindenek előtt fiúknak szólóak érdekelnek.

2013. dec. 27. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Én (az utolsó válaszoló) speciel lány vagyok, de az általam említett három sorozatot mindkét nem egyaránt élvezheti. :)

Ha érdekel, itt vannak a saját vélemény alapján készült, remélhetőleg használható jellemzésféle képződményeim:

A Wolf's Rain-ről annyit tudok mondani, hogy a kedvencem. Örökre. Szerintem ezután már egy anime se fog olyan érzelmeket/megszállottságot kiváltani belőlem, mint ez. Tele van rejtélyekkel, szinte végig fenntartja a néző érdeklődését, a vége is briliáns. Csak ajánlani tudom.

A Death Note sokak szerint alapműveltség ilyen téren, bár van egy-két gyengébb része. Ettől függetlenül a története nem egy sablonos vacak, zseniális, fordulatos és a grafikája se rossz.

A Code Geass-t sokan hasonlítják a Death Note-hoz, mivel a főszereplő itt is egy (egy cseppnyit őrült) zseni, szintén tele van fordulatokkal, izgalommal. Igaz, majdnem a falba vertem a fejem, mikor megláttam azt a vattacukor-rózsaszín hajú csajt, de annyira nem zavaró. Amikor először belenéztem, kb. azt váltotta ki belőlem, hogy TRANSFORMEEEEEEEEEEEERS!!!


Jó szórakozást hozzájuk! :D

2013. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik muszáj leszek a Wolf's Rain-be belenézni :), de többiről sem feledkezem meg. Még egyszer köszönöm!
2013. dec. 28. 11:35
 10/10 mikasa ***** válasza:
sztem az one piece az ami majd olyan ismert lesz mint a naruto de vissza térve szerintem lovely complex meg az inuyasa ami még így ismertebb magyar szinkronnal ja meg a fullmetal alchemist és soul eater.
2014. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!