Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Másnak is megfordult már ez a...

Másnak is megfordult már ez a fejében? A Való Világban rengeteg pénzért felépítenek egy házat idióta fogyatékos embereknek, akiknek jobb dolguk nincs mint enni, inni, aludni a villában. (? )

Figyelt kérdés
nem is tudom, hogy haragot vagy mit is érzek pontosan ezzel kapcsolatban, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ebből a pénzből miért nem hajléktalanoknak építtetnek egy házat, ahova beraknának egy csomó hajléktalant, biztosítva ezzel a mindennap étkezési, fürdési és nem utolsósorban az alvási lehetőséget. Több szempontból is sokkal hasznosabb és több értelme lenne...

2014. febr. 17. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Abban mi az üzlet egy kereskedelmi vállalkozásnak, hogy épít egy hajléktalanszállót.


Ha a hajléktalanszállóból akkora bevételre lehet szert tenni, mint a Valóvilágból, akkor Te miért nem építesz ilyet?

2014. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért mert nincs pénzem arra, hogy ekkora házat építtessek.

Csak egy másik példa, pár perce bekapcsolom a TV-t és az Éjjel-nappal Budapestbe vagy mibe kb. 30 krémest dobáltak egymásra... Ezeknek az embereknek nem tanították meg, hogy az étellel nem játszunk?

Pedagógus leszek, és most a gyakorlatom során tapasztalom, hogy sok gyerek hétfőn kopogó szemmel jön az iskolába, mert utoljára péntek délután az iskolában evett. Persze lehet mondani, hogy a szülő hiába, de szegény gyerek erről nem tehet. A tévében meg az megy hogy kajacsatát tartanak? Komolyan itt tart a világ? Dobálni kell az ennivalót ahhoz, hogy a tv nézők jól érezzék magukat?

2014. febr. 17. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyet értek az elsővel. A kereskedelmi csatornáknak nem az a célja,hogy önzetlenül segítsenek másokon,hanem azt,hogy minél több bevételt zsebeljenek be.


Illetve nyugodtan le lehet pontozni,de én azt se támogatom,hogy építsünk,fűtsünk egy házat ingyen az ebereknek akiknek semmi dolguk nem lesz ott csak aludni,enni meg inni. Tudom,hogy vannak tisztességes hajléktalanok akik talán önhibájukon kívül váltak hajléktalanná,de valljuk be a legtöbb hajléktalannál nem ez a helyzet. Nem egyszer vágták már vissza hozzám a kiflit,hogy nekik pénz kell nem kaja.


De ez nem jelenti azt,hogy támogatom ezt a valóvilág dolgot,de azt se támogatom,hogy ingyen ellássunk másokat akik ugyan úgy képesek lennének dolgozni. A kezdő segítséget megadnám,de nem adnék alájuk mindent,hogy ihassanak meg aludhassanak. Ez a véleményem és nyugodtan lehet szívtelen dögnek tartani.

2014. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azzal én is egyetértek,hogy vannak akik okkal kerültek az utcára, de azért van ritka kivétel is. Persze nehéz eldönteni első ránézésre, hogy ki is a kivétel.


A kérdést indulatból írtam ki, talán az túlzás volt, hogy hajléktalanoknak adjanak ingyen házat, de akkor is elszomorít, hogy mekkora pazarlás megy a tévés műsorokban, míg mások éheznek. Habár a műsort nem nézem, de akarva akaratlanul is belé botlok mindenhol (netes hírújságokban, ahova nem ilyen "hír" miatt járok, de úgy látszik manapság az a hír, hogy ki kivel mit csinál a villában) és szerintem a villában lakók többsége életében nem dolgozott még tisztességesen, ellentétben néhány olyan emberrel, akik az utcán élnek, pedig világ életükben dolgoznak.

2014. febr. 17. 21:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy leendő pedagógusnak legyen már több esze! Mi köze egy szórakoztató műsornak a hajléktalanokhoz? Ááá, nem is megyek bele ebbe a vitába, ez a kérdés olyan primitív. Ennyi erővel akkor miért nem dobja össze az összes jól menő vállalkozó a pénzét és adja oda a szegény embereknek?
2014. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Igazad van.

Ezen már én is elgondolkoztam, hogy tulajdonképpen miről is szól a műsor? Bár nézni nem néztem egyik részét sem, de ez már megfordult a fejemben. Hasonlóan az ilyen műsorokhoz, mint pl az Éden hotel, stb.

Többségében 23-25 évesek szerepelnek ezekben, de nem ritka a 30 éves sem.

És amire mindig felfigyeltem, az az, hogy EGYIKNEK SEM volt egy épkézláb normális munkája. Mert végül is milyen munka az, hogy "kártyakeverő"?


Én azért vagyok dühös, mert az oktatásból folyamatosan vonják ki a pénzt, egyetemeket zárnak be, taszítanak csőd közeli helyzetekbe, de arra van pénz, hogy összecsődítsenek 20-30, normális munkahellyel nem rendelkező, kulturálatlan embert egy luxusvillában, ahol már én szégyenkezek amiatt (22 éves vagyok, normális munkával), hogy milyen viselkedést engednek meg maguknak élő adásban. Én azt szoktam mondani, hogy ezek konkrétan az okádék viselkedésükből élnek. Nem vagyok irigy, erre soha nem is lennék, de az oktatás rombolásával pont az ilyen emberekből lesz minél több.

Nem azt mondom, hogy valaki 20-25 évesen ne szórakozzon, szó sincs ilyenről. De az olyanokat én is mélységesen elítélem, akikről lesüt hogy irdatlan buta, tanulatlan, vagy primitív, ellek ellenére osztja a "mély tartalmú" megjegyzéseit, meg tanácsait a TV-ben. Egyetlen egy részt néztem meg belőle, azt is azért, mert mindenki erről beszélt, és a csapból is ez folyik.

Hát nem tudom. Nekem kb 20 perc után sem változott meg róluk a véleményem.


Nekem mindenesetre az undorító, hogy a tisztességes egyetemistákat (vannak kivételek, persze...) (dolgozok egyetem mellett, saját magam fizetem a tandíjat, stb)ingyenélőnek titulálják, lenézik, míg az ilyenek konkrétan az állam pénzén teszik a fejüket egy luxusházban.

2014. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ti mind ennyire buták vagytok?

Ez az egész nem más mint egy nagyon jól felépített reklám. Fognak pár fiatalt, akik jó pénzért bármire hajlandóak a nézettség kedvéért, beöltöztetik szponzorált cuccokba és nem csinálnak mást mint egész nap mutogatják magukat a műsorban. Az egész erről szól és a sok majom meg megy a Garage store-ba megvenni a baseball sapkát meg az amnesia ruhákat. De ugyanerről szól az Éjjel nappal Bp is, és az összes agyonszponzorált műsor, manipulált mind. Az X-factorba még a Krasznai Tünde gyógyszere is reklám volt, milyen érdekes, direkt úgy csinálták meg a kisfilmjét, hogy megfájdult a feje éneklés közben és be kellett vennie egy gyógyszert, na akkor közelről mutatták mit vesz be, és hát nem ugyanazt a gyógyszert reklámozták a műsor végén? érdekes!

Hajléktalanokkal ugyanezt miért csinálnák meg, azokon nem mutatnának jól ezek a cuccok.

2014. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És komolyan valaki csak azért megy a Garage Store-ba mert a VVAkárki-n olyan ruha volt? Én tuti nem öltözködnék vásári majmok után.
2014. febr. 18. 14:56
 9/14 anonim válasza:
90%

De imádom ezeket a hülye kérdéseket...azért nem építenek belőle hajléktalantanyát, mert az RTL pénze fekszik a Való Világban, nem az államé, és a maga pénzéről mindenki maga dönt. Ha Orbánon kéred számon azt, hogy közpénzből miért stadionokat építget, az már egy más kérdés - bár a hajléktalanszállókat pont nem vághatod a képébe, mivel azok épültek az elmúlt években.


Szóval az ilyenekhez hasonló idióta kérdés pl. az is, hogy egy párt miért nem bölcsődét építtet a kampányra szánt pénzből? És te miért nem adod a hajléktalanoknak a megkeresett pénzedet? Miért cigit, sört, stb. veszel belőle, miért nem kenyeret és vizet? Kicsit gondolkodj el ezen, remélem, nem vagy idősebb 14-nél, mert akkor igazán nagy a baj. Lehet leszavazni.

2014. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És te honnan veszed, hogy cigit meg sört veszek? Életemben nem cigiztem még, és inni se szoktam, amire büszke is vagyok.
2014. febr. 18. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!