Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az analóg TV-adás is digitális...

Az analóg TV-adás is digitális forrásból jön ma már?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy engem eléggé zavar a digitális TV-adás hangja. Gyakran hallani kellemetlen éles hangokat például "s" betű elhangzásakor, ami szerintem az MP2 kódolásnak köszönhető. Viszont úgy tűnik, hogy az analóg adásnál is megvan ez. Gondolom, hogy a kábelszolgáltató (esetemben Vidanet), ugyanabból az MPEG2-es forrásból adja az analóg és a digitális műsort is. Így van ez, vagy tévedek?

2014. ápr. 23. 04:53
 1/4 Tengor ***** válasza:
70%
Igen.
2014. ápr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Igen, kb. a kilencvenes évek közepe-vége óta.
2014. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként valóban MPEG2-es forrásból jön az adás, vagy ezt csak én hiszem?
2014. ápr. 24. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb esetben MPEG2, de van néhány magyar csatorna, aminek műholdas elosztása a T-Home rendszerén keresztül történik, ami MPEG4-es. Ilyen pl. az Ozone Network és a Sportklub. Olyan is előfordul, hogy egy csatorna HD változatából állítanak elő analóg SD jelet. Ilyenkor is MPEG4 a forrás.
2014. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!