Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Van értelme még egyáltalán a...

Van értelme még egyáltalán a reklámnak? Titeket befolyásol-e?

Figyelt kérdés

Rengeteg a reklám és mostanában gondolkozok, hogy befolyásol-e valakit még egyáltalán a sok reklám?

Most ne azt írjátok, hogy a háziasszonyoknak biztos ez a jó, hanem konkrétan TI vásároltatok-e valaha akármit is reklám miatt? Ha igen, mit?



2014. máj. 14. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mai reklámok többsége művészeti alkotás akar lenni, vagy szórakoztató harminc másodperc, és a sok bába között elvész a gyerek, vagyis a reklám lényege.


Emlékszel a sztorira, de fogalmad sincs, hogy mit reklámoznak.


Szakmai szemmel a legjobb reklám a Klapkáé. Aranyékszer, Vámház körút kilenc. Mindenki emlékszik erre.

2014. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Warren Scott ***** válasza:

Gyógyszert vásároltam reklám hatására.

Előtte soha nem hallottam az adott vény nélküli gyógyszerről, azt sem tudtam, hogy van olyan hatású készítmény.


Ezen felül a reklámok abban befolyásol, hogy nem nézek miattuk TV-t. Elegem lett belőle, hogy az amúgy is alacsony számú minőségibb szórakoztató műsorokat is tíz percenként félbe kell szakítani egy kis ph. értékért meg zsírkaparóért.


Most a neten nézem amit akarok, akkor mikor akarom, reklámok nélkül. :D


Köszönjük meg a reklámoknak, hogy csökkentik a TV nézettséget xD

2014. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már a reklámban a szavak is nagyon befolyásolnak minket, hisz ezek különleges szavak, amiket nem mindennap használunk. Ezzel úgy tűnhet, hogy értenek hozzá. Vagy egy fogkrémes reklám, abba sokkal jobban befolyásolnak, mert a egy szakértő ember (Ez esetben: A fogorvos), jobban ért hozzá mint mi!
2014. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A reklámokat nem szabad lebecsülni. A nagy átlag úgy gondolkodik mint te, h ha megnéznek egy reklámot akkor szaladnak-e megvenni az adott terméket. Természetesen a válasz nem. A reklámok mindig a tudat alattira hatnak. Ez a lényege. És ha megfigyelted minden egyes reklámban beleteszik az adott termék logóját, h beleégessék a tudatodba És ha a vasárnapi bevásárláskor lebettyogsz a tescoba akkor a polcok között meglátva döntéshelyzetbe kerülsz mert láttad a terméket és felismerted a logót és mivel a tv-ben volt így azt gondolod h inkább azt veszed meg mintsem az ugyan olyan terméket mint a reklámban csak annyi a különbség h más a logo és nem szerepelt tvben a termék. Így megveszed azt amit a tv-ben mutogatnak.

Ja és ha minél extrémebb, meghökkentőbb egy reklám, v viccesebb annál inkább megmarad.

2014. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod mit jelenet a szakszó már nem mindig olyan hivogató, azt hiszed h valami bonyolult és tudományos dolog a diszprporcionálódás amig el nem magyarázzák neked h mi az, ezzel sokkal jobban ellehet valamit adini mert nem hazudnak, de te azt hiszed h a tudományos szó mögött valami nagyon raj dolog van amikor ha köznapi szóval hejetesíted már nem is olyan rohadt tudományos.


pl.egy arctisztítót reklámoznak azzal h "micellás technolóhgiával" amiről persze kevesen vágják h mi, mert (érthető okokból) sokan utálják kémiát :D

ha a VISHY oldalán megnézed csak a hagyományos szappan szidják a "micellás technológia" című cikkben


de akik vágják a kémiát azok tudják h a micella az megyrul a habban lévő buborék (persze jobban meg van határozva ..további szakszavakkal.. de ez most minket nem érint)


ugye a habos technológia már nem is olyan érdekes. Ilyet már nagyiink házi szappanai is tudtak :D

2014. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csobán Roxy válasza:
Én sosem vásároltam reklámok hatására, de nem is fogok! Semmi értelme a reklámoknak mert miután vége úgyse emlékszik rá senki! Vagy ha igen, az is azért jegyezte meg felkeltette a figyelmét. Az én szemszögemből az emberek kb 90%-a nem foglalkozik a reklámokkal vagy bosszankodik miattuk h túl sok van belőle és túl hosszúak. A maradék 10% pedig megnézi de nemigazán hatja meg őket.
2014. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!