Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb tv-csatorna National geographic Channel, Discovery Channel, Spektrum?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerinte Discovery.
2014. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Discovery, az egész világon elérhető első számú tudományos csatorna, több társcsatornával (pl. discovery science)

Ettől függetlenül a többi is jó, és nehéz is jobb-rosszabb játékot játszani velük lévén más a célközönség és más az elsődleges műsortípus is :)


Szó mi szó, mindegyik jó, mindegyikben tudomány az elsődleges, és mindegyiket ajánlom azoknak akiket kicsit és érdekel a világ. :)

(Sajnos kevesen tudják kihúzni a fejüket a sok mocsokból és olyan műsort nézni ami valóban ad is valami tudást, nem csak agyatlan bambulást...)

2014. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Discovery már évek óta aligha nevezhető ismeretterjesztő csatornának. Egy adott napon a műsoridő egyharmada, olykor fele ál-reality műsorokra megy el, és egyre több áltudományos szennyet (jetik, őscápák, összeesküvés-elméletek) adnak. Ha van is rajta valami nem előre megírt, amatőr színészekkel eljátszott műsor, az is többnyire unalomig ismételt autófelújítós vagy kacatkutatós vagy túlélős vackok. Ezek egy ideig nézhetők ugyan, de annyiszor ismétlik őket, hogy az már nem normális. Szóval a Discovery gyakorlatilag veszett ügy, értékelhető tudományos műsor szinte nincs rajta. Az egyik nap úgy meglepődtem, hogy végre valami érdekesnek és komolynak látszó ismeretterjesztőt tettek be késő estére, aztán elkezdtek benne emberölő jetikről beszélni. Hát basszus, siralmas ez a csatorna.


A National Geographic hasonló irányba indult el, de legalább vegyítik a szórakoztatást az ismeretterjesztéssel, és olyan sok kamu reality sincs rajta. Nagyjából olyan, mint amilyen a Discovery volt kb. tíz éve.


A Spektrum talán a legjobb abból a szempontból, hogy hű az eredeti alapkoncepciójához, vannak rajta jó és érdekes tudományos műsorok, bár engem őszintén a legtöbb nem érdekel, tehát nem szoktam gyakran nézni.


Igazából se a Nat Geo-t, se a Spektrumot nem nézem sokat, érdemben nem tudok róluk sokat mondani, egyedül a Discovery-ről, amit jól ismerek, és tudom, hogy szar.

2014. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!