Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Benneteket nem zavar ez a...

Benneteket nem zavar ez a "Törpilla-jelenség"?

Figyelt kérdés

Törpilla-jelenségnek azt nevezzük, amikor egy férfiakból álló csoportba mutatóba beraknak egy nőt, csakhogy "ne érje szó a ház elejét".

Nekem először a HetiHetes-ben tűnt fel, de ezt a módszert alkalmazzák az összes tehetségkutató műsor zsűrijének összeállításakor is: 1 nő, és 3,4,5 férfi.

Belehalnának, ha egyszer két nő is részt vehetne a zsűrizésben, ne adj isten, ők lennének többségben?!


(Egyszer az egyik készítő azt mondta erre, hogy sajnálja, ők szerződtetnének nőket is, de a nézők szemében hitelesebbnek és színvonalasabbnak tűnik így a műsor, ha férfiak a szakértők... no komment...)


2014. nov. 17. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne vedd készpénznek a készítő szavait sem, de amúgy üdv Magyarországon. Valakinek hitelesebb egy Friderikusz, mint két nő, most erre mit lehet mondani?


Mondjuk ezekben a zsűrikben úgysem fordul elő sok szakmabeli, legyen akármilyen nemű, szóval felesleges foglalkozni vele.

2014. nov. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, úgyse olyanok kerülnek oda, akik értenének hozzá vagy minőséget képviselnek.
2014. nov. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A válasz nagyon egyszerű és semmi köze Magyarországhoz: szinte minden műsor ( a tehetségkutatók és a reality-k 100%-ban) licence alapon működnek. Pl egy X-Factor ugyebár eredetileg brit, le van írva részletesen a szabályzat, a műsor felépítése, menete, és a zsűri összetétele is. A különböző országok megvehetik, így lett nálunk is X-Faktor, de egy picit sem térhetnek el a pontos szabályzattól, teljesen ugyanúgy kell mindent csinálni. Sőt, ha megnézel pár külföldi X-Factort, rájössz, hogy még a személyiségek és a viselkedésminták is ugyanazok: egy ugrándozó, mutogató, visítozó nő, egy kritikus művész, egy laza zenész, mindig van kettő, aki folyton ellenkező véleményen van.

Aztán, hogy eredetileg miért így találták ki, csak ők tudják megmondani, gondolom valamilyen üzleti megfontolásból, megfigyelésből az jött ki, hogy ez a legideálisabb nézettség szempontból.

2014. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Újra harmadik vagyok: kedves első két válaszoló, tény, hogy én se kedvelek minden zsűritagot és műsorvezetőt, de azért az elég durva kijelentés, hogy nincs "szakmabeli" ezekben a műsorokban... Maximum te nem kedveled, vagy sokan nem kedvelik, de egy Friderikusz is megcsinálta a magáét, és ha tudod, hogy mivel, akkor már nem igaz a kijelentésed, ha nem tudod, akkor meg vicces dobálózni a szavakkal. És hogy az X-Faktornál maradjak ( merthogy ebben tudom, hogy most kik vannak, a másik csatornán nem vágom): Tóth Gabi bár megosztó, nekem is sok a viselkedése, de azért nem lehet azt mondani, hogy semmit nem csinál, mert tény, hogy elég jó énekesnő, ezzel együtt imád botrányt szítani, de az egy másik oldala a témának, Alföldi rendezőként azért letett már az asztalra nem is keveset, és erős kijelentés lenne azt mondani, hogy nem számít szakmabelinek egy tehetségkutató műsorban, Szikora meg szintén eléggé szakmabeli, attól függetlenül, hogy soha nem hallgatom a zenéjét, plusz nem tud egyébként beszélni, de nem húzom le ettől azt, amin évtizedekig dolgozott, akkor sem, ha én nem szeretem. Ezt lehetne taglalni millió műsorral kapcsolatban, és megértem, hogy a sok álhír, meg celebinvázió negatív képet alakít ki a nézőkben, de tudni kell reálisan nézni a dolgokat.


22/L

2014. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!