Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a Simpson családot?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézni az 1. évadtól, mert már nem tudok mást, ami rövid, animációs, és nézhető, de valahogy nem tud úgy megnevettetni, mint egy Family Guy. Néha még az American Dad is viccesebb :D Megvannak a poénok a Simpsons-ban is, de na.. :D


Azért érdekelne, hogy aki szereti, az miért szereti, mert hátha csak én nem vettem észre valamit :D



2014. dec. 7. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szeretem jobban a Simpson családot, mint a Family Guyt, mert kevésbé alpári. Nekem valahogy nem vicces, ha a zsidókkal, sérült emberekkel, és ehhez hasonlókkal poénkodnak, viszont az amerikai, kicsit fekete humor ugyanúgy megvan a Simpson családban egy kicsit lightosabb formában. Illetve számomra a Simpson család szereplői sokkal szerethetőbbek.
2014. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Azért ne hasonlítsd a Simpsons első évadát a mai sorozatokhoz. Eleve az első évad 89-ben indult 25 év alatt picit változott a humor és az emberek ingerküszöbe.


Az biztos, hogy a simpsons jóval konzervatívabb sorozat.

2014. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ahogy a többiek leírták, a Simpsons (eredetileg) nem egy elborult, erőltetett, alpári baromság volt, hanem a voltak benne rendes történetek, rendesen kidolgozott szereplők, találó társadalomkritika, és relatíve intelligens humorral operált. Olykor nem is kellettek hatalmas poénok, a karakterek és a helyzeteik egyszerűen olyan emlékezetesek voltak, hogy kisebb, "finomabb" viccekkel is meg tudtak nevettetni, emellett a történetek sokszor meghatóak is voltak, mivel az írók tisztelettel bántak a szereplőkkel.



Ma már nem ez a helyzet, a sorozat már több mint egy évtizede csak vegetál vagy Family Guy-féle poénokkal idegesít. De fénykorában az egész világ egyik legjelentősebb TV sorozata volt, ami részben annak is köszönhető, hogy akkoriban az újdonság erejével bírt egy felnőtteknek készült, társadalomgúnyoló rajzfilm.

2014. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, úgy látszik megtaláltam a 'problémát'.


Hogy próbálják ezeket a mesefigurákat történetbe helyezni, ami (oké, a maga idejében újdonság volt, de) valljuk be azért manapság unalmas. Leülsz tv-zni, benyomod a simpsont, és látsz egy történetet, ami csak azért nem dögunalmas, mert rajzfilmfigurákkal van megcsinálva. Ugyanez élőszereplős sorozatban kasza lenne.


Én azért szeretem a Family Guy-t, mert olyan, amilyen. Azt adja, amit elvárok egy ilyen rajzfilmtől. Hogy leülök, és teljesen hiteltelen dolgokból csinál vicces szituációkat, és csak nagyon ritkán vetemednek arra, hogy tanulságos/megható történet köré csavarják a sztorit.

2014. dec. 8. 17:59
 5/18 A kérdező kommentje:
És ha már elvileg felnőtteknek szóló rajzfilmről van szó, akkor szerintem pont az lenne a lényege, hogy megnevettesse az embert, nem pedig az, hogy levonható tanulságok, és unalmas, hétköznapi beszélgetések elé állítsa :)
2014. dec. 8. 18:01
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy láttál Simpsons részt? :D Már nem emlékszek, hogy a korai részek pontosan milyenek (a TV3-on láttam azokat utoljára), de a sorozat ugyanúgy az abszurd helyzeteket bemutatásának mestere, mint a FG. Milyen dögunalmas dolgokról beszélsz te?


A különbség a kettő között, hogy az FG alapból gyermeteg, alpári és agyatlan, ellenben a Simpsons (legalábbis kb a 9-10. évadig bezárólag) képes a humorra és a röhejes helyzetekre még egy normál kerettörténetet is ráépíteni.


"És ha már elvileg felnőtteknek szóló rajzfilmről van szó, akkor szerintem pont az lenne a lényege, hogy megnevettesse az embert, nem pedig az, hogy levonható tanulságok, és unalmas, hétköznapi beszélgetések elé állítsa :)"


Én ezzel erősen vitatkoznék. Megnevettető rajzfilm szólhat mindenkinek, viszont pont attól lesz egy adott mű "felnőttesebb", mert van benne tanulság, esetleg komolyabb témák kitárgyalása, amiket egy gyerek nem értene meg. A Family Guy e tekintetben hihetetlenül gyermeteg, mivel agyatlan, random, összefüggéstelen humorra épít, vajmi kevés értelem van benne. Igaz, a korai részekben még voltak ilyen-olyan tanulságok, ma már inkább csak az elborult, sötét "sokk humor" jellemzi, ami sajnos a Simpson családba is kezdett beszivárogni.



"Ugyanez élőszereplős sorozatban kasza lenne."


Ne feledjük, a Family Guy-t is elkaszálták már, csak később lett tartós siker.

2014. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom, de szerintem te nagyon félreérted a Simpson családot. Tele van lehetetlen szituációkkal az is, és szó sincs tanulság levonásról. Lehet, hogy pont az unalmasabb részekbe nyúltál csak bele. Nekem külön kedvencem a Halloweeni kiadás, azon még az idő sem változtat.

Mondjuk én ugyanúgy élvezem a mostani évadot, mint a régieket.

2014. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha film kategóriával akarnám összehasonlítani, akkor nálam a Family Guy a vígjáték kategóriába esne, a Simpsons pedig a családi vígjáték kategória.


Mindkettő vicces, de a sima vígjáték jobb. Lehet, sőt biztos, hogy a Family Guy-ba elvontabbak, lehetetlenebbek a poénok, de pont ettől lesz vicces, hogy nem a hétköznapi életből próbál kiragadni humoros dolgokat.

2014. dec. 9. 11:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Már többen leírták előttem, amitől nekem is vonzóbb a Simpsons. Jobban tetszik, mint a "vetélytársa", valahogy emberközelibb, kevésbé abszurd és nekem jobban tetszenek a rajzok is.

Természetesen nincs bajom a Family Guy-jal sem, abból is láttam több részt. Csak annyira nem jön be.

Viszont kíváncsi lennék, készítenek-e majd valamikor élőszereplős moziváltozatot ezekből a sorozatokból? Mondjuk, ha olyan lenne, mint a Flinstones mozifilm, akkor kösz, nem.

2014. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Élőszereplősbe én se nézném meg. Már a gondolat is borzalmas.

Oké a Spongyabobot megcsinálják, de ezek a Family Guy-Simpson figurák 3D animálva hülyén néznének ki, élőszereplősen meg úgy se tudnának olyan poénokat kihozni belőle, mint a rajzolt változatban, még ha találnának megfelelő karaktert is hozzá. Eleve Family Guy: Peter dagadt, Lois bombázó, Meg ocsmány, Chris dagadt buta, Stewie egy beszélő csecsemő, Brian meg egy beszélő kutya.

Még fejben is nehéz ezt élőszereplősre összehozni :D


Viszont ha a Simpsons-ból volt mozifilm, akkor egyúttal már Family Guy-ból is lehetne.

2014. dec. 11. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!