Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a Simpson családot?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézni az 1. évadtól, mert már nem tudok mást, ami rövid, animációs, és nézhető, de valahogy nem tud úgy megnevettetni, mint egy Family Guy. Néha még az American Dad is viccesebb :D Megvannak a poénok a Simpsons-ban is, de na.. :D


Azért érdekelne, hogy aki szereti, az miért szereti, mert hátha csak én nem vettem észre valamit :D



2014. dec. 7. 19:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a Family Guyból előbb-utóbb biztos lesz "hagyományos rajzolt" mozifilm, ha már a Simpsonékról készítettek, meg a South Parkból annak idején, szóval én látok rá esélyt.

CGI-t nem szeretnék egyikből sem látni, nekem annyira nem tetszenek az ezzel a technikával készült animációs filmek, pár kivételtől eltekintve. A Spongyabob is jobb hagyományos 2D-s változatban. Aztán, ki tudja, lehet, hogy a rajongóknak ez is bejön...

2014. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Vicces formában mutat meg olyan, akár szomorú történeteket is, amik velünk is megeshetnek. Ugyanezért népszerű a Family Guy és a South Park is - az emberek könnyen bele tudják magukat élni, és rossz, hogy nincs pénz, rosszak a problémák...de valahogy itt mégis viccesen van előadva, így segít pozitívan látni a dolgokat. Na meg a karakterek is szerethetőek.


19/L

2014. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
A Simpsons szerintem zseniális, a '90-es évek legfontosabb témái (fogyasztói társadalom, modern elidegendés) kitárgyalásában volt az egyik legelső (!) és legfontosabb képviselő. Ami még keményebb, hogy mai is képes ugyanolyan humoros és aktuális lenni. A creator sorozataiba (Futurama, Simpsons) mindig nagy hangsúlyt fektet a társadalom, média és rendszer kritikára. Ezeket általában nagyon humoros és szellemes formában tálalja a néző elé, ha ezt nem tudod értelmezni, akkor sokat veszít az értékéből a sorozat, mert tulajdonképpen nem érted a műveit a creatornak. Sokaknak még ennek ellenére hogy nem értik, így is tetszik, ez valószínűleg azért van mert a humorok egy része így is lejön nekik, a sorozat meg remek érzelmi impulzusokat képes mutatni, morbid, abszurd, néha szívet melengető, keservesen humoros, izgalmas, baljóslatú, elgondolkodtató, gondolatokat ébresztő. A karakterei zseniálisak a FG nagyrészt a Simpsons karaktereket nyúlta, de még így is sokkal nagyobb legendák a Simpsons-os karakterek, rengeteg szállóigével, jellegzetességgel. A Simsponst nem érdemes SEMMILYEN sitcom-hoz hasonlítani, mint ahogy te tetted, mert itt a lényeg a görbe tükör a társadalom felé, ez az alapja az egésznek, rengeteg utalással (pld. eszméletlen sok popkultúrális utalás van, aminek úttörője, ezt a South Park meg a Family Guy csak átvenni tudta a Simpsonstól), szimbólikával, rejtett humorral, így ínyenceknek különösen ajánlott, akik vadászni szeretnék a "végtelen" mennyiségű rejtett kis kincseket (utalások, média és társadalom kritikák), a jelentéktelennek tűnő, de mély tartalmú dialógusokban. A humora meg egyszerűen zseniális, egyáltalán nem visszafogott, nagyon frontális, szókimondó és a rendszerünket, társadalmunkat ízekre szedő humora van, de mégis egy percig sem alpári, öncélú és gyermeteg mint ahogy a Family Guy humorvilága. Rengeteg mindent kiparodizál, utalásos humorai végtelenek. Közben meg tényleg annyira aktuális és komoly dolgokkal foglalkozik, dolgokról beszél a sorozat, annyira elgondolkodtató és egyáltalán nem didaktikus. A Simpson család minden tekintetben egy örök legenda marad, nálam a South Park néhány évada képes verni a Simpsons-t, ott tényleg még fontosabb üzenetekkel foglalkoztak, sokszor humorosabb és közben egyedi is végtelenül, pedig rengeteget merített a Simpsonsból. De a South Park azóta nagyon leromlott, a Simpsons viszont tartja magát, szóval ezért külön dícséret. A Futurama is remek sorozat, de elmarad a legendától, ami, mint sorozat világ szűk élvonalában van, én úgy gondolom.
2015. febr. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A Simpsons-al pontosan ez a 'baj', hogy nincs olyan abszurd, olyan humoros, mint a Family Guy vagy ha már említetted, a South Park. Lehet benne keresni a művészi, meg mittudomén milyen dolgokat, de ha az ember ki akar kapcsolódni egy röhögős rajzfilm kereti között, nem pedig azon agyalni, mint a sok fanatikus rajongó, hogy húúú ez vajon most mire utalhatott, akkor annak nem való a Simpsons.


És igen, kár összehasonlítani, mert attól függetlenül, hogy mindkettő rajzfilm, semmi köze egymáshoz, mert a Simpsons teljes mértékben a világot parodizálja ki, a másik kettő meg inkább szórakoztat.

2015. febr. 7. 17:14
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mást jelent, hogy mi humoros. A Simpsons ma már a legtöbb rajongó szerint tényleg humortalan, erőltetett szar (akárcsak a Family Guy, a South Park viszont még tartja magát, azt még nem utálják annyian), de fénykorában pont az tette olyan humorossá, hogy nem hagyatkozott a FG-t vagy SP-ot jellemző alpári, "edgy" humorra, hanem sokkal értelmesebb poénokat használt, és mert a társadalom és amerikai kultúra nagyobb részeit parodizálta, szemben mondjuk a South Park-kal, ami szinte mindig a jelenlegi, heti vagy havi aktualitásokkal foglalkozik. Emellett időt szentelt a karakterek kellő bemutatására és szerepeltetésére is, ezért van az, hogy gyakorlatilag minden fontosabb Simpsons karakter bekerült a "nagy és híres" amerikai rajzfilmszereplők sorába. A korai részek java ma is ugyanúgy élvezhető és a humoruk ma is működik, mert olyan időtlen -- szemben a mostani részekkel, amik alig-alig bírják tartani a tempót a világ fejlődésével, de hát pont ezért utálják az újabb évadokat annyian.


Lehet, hogy téged az szórakoztat, ha a szereplők finganak, hánynak, káromkodnak, ölik egymást és olyan szintű "poénokat" ontanak magukból, amiket akár egy csapat tengeri tehén is összeállíthatott volna bárminemű gondolkodás vagy humorérzék nélkül, de mások másban látják a humort és a szórakozást. Nem lesz jobb vagy humorosabb egy sorozat se attól, hogy abszurdabb vagy durvább -- az egész attól függ, hogy hogy kezeli a saját témáit, hogy mennyire kidolgozott és konzisztens a humora és az egész írása, és hogy mekkora tisztelettel bánik a nézőkkel.


"a Simpsons teljes mértékben a világot parodizálja ki, a másik kettő meg inkább szórakoztat."


Ilyet meg hogy mondhat bárki is? A South Park-nak éppen hogy az a LÉNYEGE, hogy a társadalmat parodizálja. A legtöbb rész nem is szól másról, mint hogy a világ valamely aktuális témáját teszi röhejessé, miközben valami üzenetet is közvetít. Pont hogy a South Park megértéséhez kell a legtöbb ismeret és jártasság a modern kor kulturális/pop-kulturális/vallási/üzleti/stb. témáinak terén. Ideértve nemcsak a nagyobb, világra is kiható jelenségeket, hanem akár az olyan szinte jelentéktelen apróságokat is, mint mondjuk egy bizonyos TV sorozat, videojáték vagy YouTube-os celeb. Ha ezekkel nem vagyunk tisztában, úgy a sorozat nagyja szinte teljesen érthetetlen.


A Family Guy úgyszintén utalásokkal operál, ha éppen nem valami a gyermeteg, debil, alpári geget nyom a képünkbe. Eleve a Family Guy-t is pont az ilyen utalások tették híressé: a korai részek a '60-as, '70-es évek amerikai pop-kultúrájából merített alapanyagot, aztán az évadok előrehaladtával fokozatosan eljutottak a mai művek és politikai jelenségek parodizálásához. Sőt, kb. a 7. évad környékén az egész sorozat átment egyfajta bénább South Park imitációba, amikor a készítők elkezdték teletömni a sorozatot politikai nézeteikkel és ügyetlenül tálalt liberális üzeneteikkel. Ezért utólag bocsánatot is kértek a nézőktől, mert belátták, hogy olyan pocsék munkát végeztek, és mert a politizálás háttérbe szorította a szórakoztatást.


Szóval egyáltalán nem igaz, hogy csak a Simpsons megértéséhez kellenek bizonyos ismeretek. Sőt, a korai részekhez pont elég volt, ha volt egy általánosabb, átfogó képünk az amerikai kultúráról. Az viszont már igaz, hogy az újabb részek teljesen másak, mert a mostani írók sokkal bénábbak, és mert a sorozat egyre több hasonlóságot kezd mutatni a Family Guy-jal a helyett, hogy megpróbálta volna megőrizni eredeti "jellemét". De mondom, ezért utálják már annyian.

2015. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A South Park és a Family Guy is mondhatjuk hogy a világot parodizálja ki, azokban is rengeteg a társadalom kritika, a valós események és az aktuális témák, kérdések bevitele a sorozatba.


Ezek amiket mondtam meg nem művészi dolgok, nem kell fanatikus rajongónak lenned hogy megleld őket (ez max. egy plusz, hogy több réteget, több utalást hordoz magában amiből következtetve az újranézések alkalmával újabb és újabb érdekességeket lelhetsz, nem csak ugyanazt a faék egyszerű, elsőre maximálisan átvehető sztorit kapod). Inkább úgy mondanám, hogy aki nem kapcsolja ki teljesen az agyát, hanem inkább ellenkezőleg gondolkodva néz filmeket annak ezek könnyen észrevehető, viszont zseniális húzások. Ezek nem olyan végletekig elvont humorok és utalások, mind a mindennapi életünkre utal, csak van ami elsőre nem esik le, lehet az összes, de ha majd gondolkodóbb ember leszel akkor valószinüleg lefognak és akkor zseniálisnak fogod tartani. De van aki még így is annak tartja.

2015. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A Simpsons ma már a legtöbb rajongó szerint tényleg humortalan, erőltetett szar (akárcsak a Family Guy, a South Park viszont még tartja magát, azt még nem utálják annyian)"


Fura. Én a FG-t sose szerettem, a South Park szerintem egyáltalán nem tartja magát, vannak jobb részei, de sajnos alapjába véve nagyon gyenge lett egy 6.-7. évadbeli zseniális SP-hoz képest. A Simpsonsnak meg nem volt olyan erős (10/10-es) évada mint a South Parkank a 5-6-7-8 körüliek, nálam inkább megmaradt a 9-es szinten, viszont egy 8-ast ma is simán hoz, szóval én pont úgy látom hogy a Simpsons tartja magát. A South Parknak oké vannak ma is jó részei, de sajnos egyre több csúszik le 4-5 pontosra, de nem ritka az olyan epizód amire 2-3 pontnál egyszerűen nem bírok többet adni.

2015. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Előző:


Lehet, hogy így is igaz, én egy ideje nem figyelem őket, csak azt írtam le, amit tapasztalok egyes oldalakon, ahol ezekről beszélnek. Simán lehet, hogy eddig mindig csak olyan kommentelőkbe futottam bele, akik ugyanazt a véleményt szajkózzák, és a másik táborhoz még nem volt szerencsém. De a legtöbb helyen azt vettem észre, hogy az az átlagvélemény, hogy a SP egy kicsit jobban tartja magát, míg a Simpsons már egy évtizede lapos (a legtöbben inkább a 9-10. évadot jelölik meg, mint azt a pontot, ahol lejtmenetbe csapott a sorozat, innen is származik a "Zombie Simpsons" elnevezés, mert a sorozat ma már sokak szemében egy zombi), és a FG meg... hát, ott személyfüggő, hogy ki hova helyezi a mélypontot, és hogy most javul avagy romlik-e a sorozat.


De a Simpsons-szal és SP-vel ellentétben a FG-vel szemben mindig is volt egyfajta ellenérzésük a nézőknek, pont az alpári, idétlen és agyatlan humora és az utálatos szereplői okán, ami miatt primitívebbnek tartották a sorozatot a másik kettőnél. Ezért is nehéz betájolni, hogy ma hogy vélekednek róla, mert sokak szerint már rögtön az elejétől egy szenny volt, és sok néző van, akik az első pár évadért még rajongtak, utána viszont elment tőle a kedvük a megváltozott hangulat miatt.

2015. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!