Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem foglalkoznak az...

Miért nem foglalkoznak az animékkal nálunk és miért nincs semien csatorna, ami vetítené az animékat? Azt tudom h az Animax volt ami foglalkozott az animékkel de az meg már nem megy. Lesz valaha uj animés csatorna?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne ha lenne animés csatorna ami vetítenné a kulönb özö animéket pl. leszinkronizállhatnák a Naruto Shippudent,a félbehagyott Bleach többi részét és a többi király animét.Szerintem nagyon sokan örulnének neki föleg az én korosztályom a tizenévesek.Már igyis sokan néznek nálunk animéket,de csak neten lehet feliratossan a legtöbbet.Miért kell hanyagolni az ien jó dolgokat?

2014. dec. 8. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A külföldi filmek feliratosan az igaziak.
2014. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Talán mert a statisztika felmérése alapján még sincs akkora igény rá. Engem speciel nem érdekel, ahogy a környezetemben sem érdekel másokat..
2014. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Animes csatorna nem lenne rossz, bar en akkor is inkabb neten neznem az animeket.. a sok reklam miatt. Amugy szerintem az animek sokkal jobbak feliratosan, nem is szeretem ha leforditjak, foleg hogy a magyar szinkron rohadt szar, sajnos.. Vegulis teljesen felesleges akkor az animes csatorna..
2014. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért mert nincs olyan sok animés, az igazi nagy animés tábor pedig nem nézne szinkronos animét, mert úgy nagyon béna. Inkább megnézi a neten felirattal.
2014. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mert nincs rá igény , illetve beérik az igénytelen filmekkel/rajzfilmekkel is, ezért érdemes az interneten keresgélni, mert itt rengeteg animé van feltéve és azt nézheted meg, amelyiket akarod.
2014. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van Animékkel foglalkozó csatorna még pedig a Viasat6 próbálkozik ezzel a Dragon Ball Z 291 részét már többször is végig adták Yu-gi-oh! Gx újra lesz holnaptól 2 ik alkalommal 104 rész reméljük végig megy a 180 részt úgy mint a zednél a 291. Nem tudom mi az oka, hogy ennyit kell várni még végig mennek. Yu-gi oh gx új szinkront kapott még hárman el is látogathattak a szinkron felvételre.


Az Animék vártaknál jobban teljesítenek nézettségileg mondóba is volt róla szó. Viasat6, Invitel upc direktnél biztosan elérhető...


Lenne igény csak még nem akkora sokan az se tudják még mi ez a műfaj nem szoktak hozzá.

2014. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A minimax este 8 óra után( hál. Istennek) átvált animaxra és ott szoktakJapán műsorokar az elején 12 karikás körüli animéket sugározni (Aki még netán nem tudná)
2014. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Animax már rég nincs C8 van helyette egyedül a Viasat6 ad Animéket.
2014. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, itt nincs rá akkora igény. Még amikor az anime rajongótábor kialakulóban volt az olyan sorozatoknak hála, mint a Dragon Ball vagy Sailor Moon, az ORTT lecsapott ezekre a műsorokra, mondván, megrontják a gyerekeket. Akkoriban a magyar csatornák nem tudták hogy kezelni az ilyen műsorokat, így hát engedtek a médiahatóságnak.


A 2000-es évekre már volt egyfajta nézőtábor, de nem voltak elegen. Kisebb törekvések ugyan voltak a TV-k részéről, hogy megpróbáljanak a kedvükre tenni (A+, Animax), de ezek nem voltak nyereséges vállalkozások, mert egyrészt nem kezelték helyesen a csatornákat, másrészt pedig eleve nem nézték sokan őket.


Az anime amúgy is rétegdolog a legtöbb országban, Magyarország pedig kicsi, így még kevesebben néznék, mint máshol. Ehhez hozzájön az is, hogy az anime rajongók igen szétzüllött "közösséget" alkotnak, sokaknak már a szinkronos anime gondolatától is hányingerük van, illetve csak bizonyos sorozatokat néznének meg. Egy ilyen instabil, önmagával veszekedő rétegre pedig szinte lehetetlen építeni, a csatornák sem tudnak mit kezdeni velük, egyedül a Viasat6 látott valami fantáziát a dologban, de évek után nekik is mindössze két sorozattal sikerült kiszúrniuk a szemünket, ami édeskevés.


Én is szeretném, ha lenne egy olyan csatorna, amely jelentősebben foglalkozik ilyesmivel, biztos lenne több sorozat, amit szívesen néznék, de a helyzet az, hogy ebben az országban túl kicsi az ilyesmire az igény, és a legtöbb csatorna inkább olyan műsorokat ad, amik beváltak és amik biztos hoznak nézőket.


Nemcsak az animék tekintetében van ez így, van pl. több sikeres amerikai és európai rajzfilm is, ami elkerült minket, az élőszereplős művekről nem is beszélve. Én például kedvelek egyes klasszikus japán fantasy/sci-fi filmeket, amikről külföldi oldalakon hosszasan tudok beszélni a lelkes rajongókkal, amikor csak kedven tartja, magyar oldalakon viszont gyakorlatilag egy szót nem tudnék váltani senkivel sem. Egyszerűen az van, hogy más országokba bizonyos művek még épp időben eljutottak, ezért ott megalakult köréjük egy stabil fogyasztói réteg. Magyarországra későn jutottak el, vagy sok esetben el se jutottak, és itt úgy alakult az emberek ízlése, hogy ma már egy, a külföldihez hasonló nézői tábor kiépítése szinte lehetetlen.


Az anime a legtöbb ember számára annyit jelent, hogy "hülye ázsiai szemét mesék, amit debilek néznek", az animések java pedig a szinkront messze kerülné és inkább gépen követi kedvenc sorozatát. Aki meg szívesen nézné a TV-ben ezeket szinkronnal (pl. én vagy a kérdező), azokból kevés van. Ezen persze lehetne változtatni, de az túl sokáig tartana, és a TV csatornáknak valószínűleg nem érné meg.

2014. dec. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző: igazad van, teljes mértékben.

Annak idején nem véletlenül néztük inkább a "nyugati" / német, angol / műholdas csatornákat, sokkal nagyobb volt a kínálat rajz-illetve élőszereplős sorozatok terén, és animék is mentek, szép számmal / akár kicsiknek, akár nagyobbaknak /. Ide Magyarországra sokszor a gagyi simán átjut, vagy ha átvesznek jó sorozatot, többször előfordul, hogy nem is adják végig, max. 1-2 évadot, és azt ismételgetik agyba főbe. Ez van!

2014. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!