Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Pokémonból a Rakéta csapatró...

A Pokémonból a Rakéta csapatról mi mindent lehet tudni? Valami érdekes kiderül róluk a sorozat folyamán? Érdemes ezért az egész 17 évados sorozatot végignézni?

Figyelt kérdés
Szóval mindenre kíváncsi vagyok, ami egy átlagos részből nem derül ki róluk. Egy átlagos részben azért bukkannak fel, hogy pokémonokat (és/vagy pénzt) zsákmányoljanak, gonosz szándékúak, mindig kudarcot vallanak, és mindig elmondják a szokásos beszédüket. Meg azt is tudom róluk, hogy van egy főnökük, annak teljesítik a megbízásokat. De valami egyebet lehet róluk tudni? Honnan származnak, miért ennyire gonoszak, miért lettek bűnözők, van-e családjuk, mi a múltjuk/gyerekkoruk? És azok ketten egyszer össze fognak jönni egymással? Vagy egyszer jó útra térnek, megváltoznak? Esetleg még valami érdekes infó velük kapcsolatban?

#sorozat #Pokémon #Jessie és James
2015. jan. 20. 17:06
 1/7 anonim válasza:
Vannak olyan részek, ahol ők állnak a középpontban, Jessiere, Jamesre és Meowthra vonatkozóan is. Hogy melyik azt nem tudom. Nem mindig gonoszak, a moviekban sokszor átpártolnak a jó oldalra egy időre. James nagyon gazdag családban nőtt fel, Jessie nagyon szegényben, Meowtht pedig leváltotta a gazdája egy Persianért. Hogy össze fognak e jönni azt nem tudom. Szerintem nem. A Best Wishes szériában egy ideig nem olyan pancserek, kifejezetten profik, bár ott is veszítenek, de nagyjából helytállnak. Van néhány rész, amikor úgy tűnik hogy Meowth megjavul és csatlakozik Ashékhez, de végül kiderül hogy ez csak egy trükk volt.
2015. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisipoke ***** válasza:
A rakéta csapat eredetileg a játékokban (ami alapján a sorozat készült) egy maffiához hasonló bűnszervezet, amiben inkább csak fekete ruhát hordó, egyszerű, névtelen gonoszok vannak, de a csapat ezen része szerepel a sorozatban is néhányszor, pl. a 20. rész körül, amikor az SS Anne hajón kifosztanak mindenkit. Főnökük, Giovanni is a játékokból származik, és egyébként ő Viridian City (Tengerzöld/Zöldellő város) teremvezetője. Jessie és James csak a sorozat kedvéért lett kitalálva. Róluk én is csak annyit tudok elmondani, amit az előttem szóló.
2015. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, a bulbapedián sok info van róluk.

Egyébként az Best wishesben nagyon jók, aztán megint csak a felnőtt poénok a specialitásuk. De én úgy is imádom őket.

Most az xy sorozatban megint elég jók, sokszor rendesen helytállnak, és van pár sötétebb epizód is. Plusz a mellékkarakter, Clemont/Citron is nagyon jó és kompetens.

Szóval a két említettet nyugodtan nézd meg, a Bulbapedián pedig fel vannak sorolva azok az epizódok, amiben nagyobb szerepük van.

2015. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello. Pont most nézem végig a sorozatot (ez a terv, 18 éves létemre :D ) és így az 5. évad elején járva nagyjából ennyi derül ki róluk:

James nagyon gazdag családban nő fel, és volt egy Growlithe-ja, aki a legjobb barátja volt. Annyira gazdagok voltak, hogy csak ennek a pokémonnak egy külön kis kastélya volt, továbbá mindig Mareep bundában jártak (ez a legdrágább ruhaanyag, egy bárány kinézetű elektromos pokemon bundája). A szülei viszont elég ellenszenvesek, rá akarják erőltetni a házasságot egy olyan lánnyal, akit nem is szeret, sőt utál. A lány folyton dühítette és nyúzta, és Growlithe mentette meg tőle általában. Ezek miatt szökött meg otthonról, és abban a részben derül ki mindez, amelyikben az elején Ash talál egy plakátot egy elveszett fiúról, Jamesről, akit a rakéta csapat többi tagja jutalom fejében fel is kínál szüleinek, akarata ellenére, de végül ismét elszökik.

Jessie nagyon szegény családban nőtt fel, róla viszont még nem volt egy egész róla szóló rész, ellentétben a másik kettőről. Ami még kiderül, hogy a kedvenc hónapja a tél volt, mert mikor leesett az első hó, tudtak készíteni hószusit (nem így hívták, de nem emlékszem) ami nagyjából egy hógolyó leöntve szójaszósszal.

Meowth életéről szintén egy egész epizód szól, a lényeg, hogy a gazdája lecserélte, és hollywoodban kóbormacska életet élt. Találkozott egy lány meowth-al, aki viszont nem szerette őt, mert nagyon gazdag gazdája volt (egy idős néni) és így mindent megkapott amit akart, konkrétan úgy fogalmazott hogy Meowth semmit nem tudna neki nyújtani, amit a gazdája igen. Ezért szánta el magát, hogy megtanul beszélni, hogy elkápráztassa a lányt. A rész egy jelentős része arról szól, hogy milyen nehezen tanult meg beszélni, és hogy emiatt le kellett mondani bizonyos képességeiről (pl a pénzeső, ami egy későbbi részben is előjön). Miután megtanul beszélni, visszatér a lányhoz, aki azonban azt mondja, hogy hiába tanult meg beszélni, attól még szegény és nem tud adni neki semmit. (Elég lekezelően és modortalanul utasítja vissza Meowth-t.). Emiatt nagyon elkeseredik, de befogadja egy macskabanda, amiből viszont kiválik, és csatlakozik a rakétákhoz. Ebben a részben azért jön elő ez a sztori, mert visszatérnek Hollywoodba (egy film miatt, amiben ők és Ash-ék is szerepelnek, ami egy korábbi részben történik). Ekkor (mármint a jelenben) találkozik Meowth régi szerelmével, akit viszont gazdája kidobott, mert elfogyott a pénze, és emiatt beállt a macskabandába, aki most vissza akarja csábítani (erőszakolni) a csapatba Meowth-t, aki viszont ezt elutasítja, és a rakéta csapat menti meg a többi macskától.

Nagyjából ennyi derült ki róluk eddig, még ha ki is hagytam vmit, remélem segítettem :)

2015. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasgass: [link]
2015. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, rossz a link, ez a jó: [link]
2015. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy az új évadokban lesznek új gonosz csapatok pl. galaktika csapat vagy aqua csapat, magma csapat.


James pedig elengedi Victribellt, és Weezinget, Jessie pedig elengedi Arbokot. De helyettük lesznek mások pl. Cacnea, Carnivine, Dustox, Seviper....stb

2015. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!