Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vannak angol nyelvű...

Miért vannak angol nyelvű jelenetek a netre feltöltött magyar szinkronú rajzfilmsorozatokban?

Figyelt kérdés
Mostanában a neten nézegetek rajzfilmeket és feltűnt, hogy a sorozatok néhány epizódjában van olyan rész ahol az eredeti, angol szinkron van. Ezek többnyire pár másodperces jelenetek, de nem igazán értem, hogy mi ennek az oka. Az Egyik ötletem az, hogy talán kivágják ezeket a jeleneteket TV-ben, de azért nem vagyok biztos ebben mivel pl a Family Guy-ból is láttam szinte az összes részt 2 évvel ezelőttig és a neten is néztem vissza párat és volt olyan jelenet ami nem volt szinkronos de a TV-ben az volt és ez nagyon meglepett. Legutóbb a Kalandra Fel!-t néztem (neten) és egy csomó részben volt angol jelenet viszont ezeket nem láttam TV-ben mivel csak a múlt hónapban lett megint Cartoon Network-öm, - ráadásul azt se tudom hogyan - tehát nem tudom, hogy kivágták-e vagy sem. Szóval a lényeg, hogy nem tudom ennek a jelenségnek a pontos okát. Annyira nem egetrengető a dolog, csak kíváncsi vagyok rá és ha valaki tudna rá választ adni annak megköszönném.

2014. dec. 26. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazad van, valóban vágnak ki jeleneteket. Néhány sorozat esetében azért, hogy maradjon idő a reklámnak is, vagy hogy az epizód beleférjen a kb. 20-22 perces műsoridőbe, más sorozatoknál viszont konkrét cenzúra történik. Sajnos mi sok sorozatnak nem az eredeti verzióját kapjuk, hanem az előre cenzúrázott európai/angliai változatot, például a Cartoon Network-ös rajzfilmek esetében.


A legrosszabb eset talán a szintén CN-es Parkműsor (Regular Show), amiből rengeteg olyan poént vágnak ki (vagy írnak át, esetleg rajzolnak újra), amit Amerikán kívül túl durvának gondolnak. Több epizódot pedig egyenesen le sem adtak, csak úgy kihagyták őket, mert állítólag túl durva poénok vannak bennük.

2014. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valamelyik nap néztem a Cartoon Networ-ön a Kalandra Felt! és tényleg kivannak vágva jelenetek az eredetiből. Pedig azt hittem, hogy felvételkor keletkeznek ilyen bakik és az eredeti szinkron kitöltésével oldják meg. Dehát tévedni emberi dolog. Eléggé meglepett.


egyébként köszönöm a válaszodat.

2015. jan. 2. 18:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, most jut eszembe, hogy már megint nem tudom fogni a csatornát. Elképzelhető, hogy csak decemberre engedélyezte a T-Mobile/T-Com (a fene tudja már melyik a neve).
2015. jan. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!