Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ki várja még rajtam kívül az...

Ki várja még rajtam kívül az Eurovíziót? :D

Figyelt kérdés

Én már nagyon várom, annak ellenére, hogy aznap még egy érettségim is lesz. :D

Immáron 3. éve hatalmas eurovízió őrült vagyok:D

Van még valaki rajtam kívül? Ha van, ki a kedvencetek?:D

Az én kedvencem Albánia(Elhaida Dani-I'm alive) és rögtön az első elődöntőbe lesz:D nagyoooon várom!!4!



2015. máj. 15. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Az Eurovíziónak semmi értelme sincs. Egy zene mögé rejtőző politikai seggnyalás.

Legtöbbször a szomszéd országok vagy közeli nyelvcsaládba tartozók egymásra szavaznak kb. mindig.

Minden ország annak ad pontot, amelyikre érdekében áll.

Ha Magyarország alatt a jövőben nagy mennyiségű olajat találnának,akkor megnyernénk az Eurovíziót is.

2015. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is már nagyon várom. Az én három kedvencem az osztrák, a cseh és a norvég dalok, de több másik is tetszik a mezőnyből. Amúgy nekem ez az első olyan év, amikor már a verseny előtt meghallgattam az indulókat, de a show-t nem akarom lelőni, úgyhogy a felkészülési videókat nem nézem meg.
2015. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is várom. :) De csakis azért, mert a műsornak köszönhetően olyanokat is megismerhetek, akikre másként nem biztos, hogy ráakadnék. A kedvenc énekesem pl. az Eurovíziónak köszönhetem :)


Amúgy szerintem is egy vicc az egész, mert sajnos nem a zene számít, hanem a politika. Tavaly is kifütyülték az orosz indulókat, amikor az a két tinilány kb. semmit nem tehetett a kialakult helyzetről. A szomszédos országok egymásra szavazásáról meg ne is beszéljünk...


Viszont ettől függetlenül tényleg nagyon kíváncsi vagyok az előadásokra :) Megnéztem az összes indulót, akadnak köztük nagyon tehetségesek, remélem közülük kerül majd ki a győztes.

2015. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak valahol igaza van..sajnos tényleg nagyrészt közrejátszik a politika.pl.:tavaly az orosz ikrek közel sem voltak méltóak a 7. helyre, Conchitáról már ne is beszéljünk, Israel és Írország pedig még a döntőbe sem jutott be, pedig igazán jó volt a számuk.

Azonban azt se feledjük, hogy az állítólag egész világ által utált Magyarországunk az 5. helyen végzett.

Szóval egy szó mint száz, közrejátszik a politika, de nem kizárólag az.



Második válaszoló:Örülök, hogy más is ennyire várja mint én:D A norvégok számomra is nagy kedvencek(helyet is kaptak a top 5-ömben)

Az osztrák dalt is nagyon kedvelem, viszont a cseh engem nem igazán fogott meg..szerintem nem jutnak be idén sem a döntőbe.

Ugyan így tettem énis mint te!:D Belehallgattam már az összes dalba, a kedvenceimet viszont folyamatosan hallgatom(albán,svájc,málta). De a showt én sem fogom még megnézni, noha nagyon furdal a kíváncsiság, majd élőben akarom látni először:D



Harmadik válaszoló:Számomra is sok olyan énekes kerül ki a műsorból, akiknek a dalaira rá vagyok függve pl.:a tavalyi spanyol versenyző Ruth Lorenzo vagy az idei albán Elhaida Dani <3

Neked is csak azt tudom mondani, mint az első válaszolónak, biztos, hogy közre játszik a politika de nem feltétlenül csak az. Igen kifütyülték az orosz lányokat szegények..de végül csak elértek egy jó helyezést szegények..ami nem volt indokolt, hiszen ritka gagyi nótával indultak. A szomszédok egymásra szavazgatása pedig kivédhetetlen sajnos..de valljuk be, sok esetben azért Magyarország is köszönhet jó pár pontot kedves szomszédainak(nem mindig persze).

Idén tény, hogy a "jó zenékből" kevesebb van mint tavaly vagy mint a korábbi években, de kiváló énekesek száma annál inkább nőtt tavalyihoz képest.(persze a moldván srácot leszámítva XD)

2015. máj. 16. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ruth Lorenzo tényleg nagyon szuper volt. :) Bár engem az ő dala valamiért nem fogott meg. Nem az én stílusom. Ettől függetlenül elismerem, tényleg nagyon tehetséges :) (Az albán indulóval ugyanígy vagyok)


Az orosz lányok dala szerintem nem volt annyira rossz Nekem kifejezetten tetszett :) (Mondjuk az tény, hogy eredeti nyelven sokkal jobban hangzott) Viszont azt a 7. helyezést ők is a "barát" országoknak köszönhetően szerezték meg. Pedig a tehetségükkel is simán végezhettek volna ott.


A szomszédokra való szavazás tényleg kivédhetetlen. Az embereknek kellene változtatniuk a gondolkodásmódjukon, hogy ne a zászlót, hanem az előadást értékeljék.


Az eddigi tapasztalataim alapján mi azon kevés országhoz tartozunk, amelyeknél tényleg a dalt értékelik. Persze, ez leginkább annak köszönhető, hogy mi egyetlen országgal sem vagyunk "testvéri" viszonyban. Ha megnézed, legtöbbször olyanok szoktak nekünk sok pontot adni, akikhez semmi közünk. (Kivétel talán Románia) A szomszédra szavazásból nem sok előnyünk származik.

2015. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Én nem gondolom, hogy a politikának olyan sok köze lenne hozzá. Legalábbis kinek származik abból hatalmas előnye, hogy megnyer egy dalversenyt, ami még csak nem is tehetségkutató, csak egy random szórakozgatás. Kinek lenne érdeke egy ilyet megbundázni? Meg ezzel a logikával nem kéne minden évben ugyan annak nyerni? Az, meg hogy a szomszédok egymásra szavaznak betudható annak (is), hogy valószínűleg nagy számban élnek ott abból az országból kisebbségek. Bár egy ideig mi is megkaptuk minden évben a 12 pontot Finnországtól, csak egy idő után ez elfogyott.

Szerintem azért még mindig nagy szerepe van annak, hogy ki milyen számot küld. Az utóbbi években szerintem az egyetlen olyan szám ami abszolút érdemtelenül nyert, az Azerbajdzsán volt. De ha megnézitek, mikor mi egy minőségi dalt és előadást küldtünk, akkor rögtön jól szerepeltünk.


Én amúgy egyáltalán nem veszem komolyan ezt az egészet, nem is értem a sok felháborodást körülötte a szavazási rendszer igazságtalanságáról, vagy hogy ki mikor miért nyer. Nekünk csak jó, ha nem nyerünk, legalább nem dob ki az állam erre is felesleges milliókat, egyébként pedig jó szórakozás nézni.


Nekem ez az első év, amikor már az élő show előtt meghallgattam a számokat és kedvenceket választottam, de most idén több dal tetszik, mint a korábbi években.

2015. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valamennyire azért biztos van köze a politikának hozzá, de közel sem annyira amennyire olyan sokan felfújják.

Én sem veszem annyira komolyan, hogy felháborodjak az esetleges nyertesen, vagy hogy ki kire szavaz...

Viszont elvileg idén Finnországot a top 10be sorolták vagy még előrébb a fogadóirodák. Kérdezem én: Hogyan? és Miért?

Igen, idén nekem is sok kedvencem van de egy nagyon kiemelkedik közülük szerintem:Albánia!!

Csak azt sajnálom, hogy alig énekelnek az anyanyelvükön az előadók..

2015. máj. 16. 18:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Finnországot maximum a szakmai zsűri pontozhatja föl, nem láttam még olyan toplistát, amiben előrébb szerepelt volna az utolsó 3 helynél. Én is sajnálom amúgy, hogy kevés az anyanyelvű előadás, mert érdekes lehetne hallani, hogy a különböző előadók hogy játszanak az anyanyelvük zeneiségével. Ott van pl az idei szerb dal, ami ugyan nem az én ízlésem, de az eredeti nyelven jobban tetszett, mint az angol verzió. Azt szokták ilyenkor felhozni, hogy az angol anyanyelvű országok így előnyben lennének, mert az ő szövegeiket mindenki értené. Engem nem zavarna, mert amúgy is ritkán figyelek a szövegre, de lehet, hogy statisztikailag tényleg kijönne a különbség...
2015. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]


A finnek a 6. helyen állnak jelenleg. NEM ÉRTEM....


Így van. Ugyan így vagyok a szerb csajjal énis. A legnagyobb kedvenceim között volt a dala, ceo svet je moj:DD de mostmár egyáltalán nem tetszik.

Na mindegy, kíváncsian várom a jövőhetet :D

2015. máj. 17. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Éééén vagyok a legnagyobb Eurovízió őrült a világon szerintem.:D Már decemberben bezsongtam, és augusztusig le sem állok.:D

Idei nagy kedvenceim az olasz Il Volo csapat, imádom a dalukat! :)

2015. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!