Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Megéri elkezdeni a Neon...

Megéri elkezdeni a Neon Genesis Evangeliont mangában?

Figyelt kérdés

Nemrég végignéztem a sorozatot és az End Of Evangeliont és nagyon tetszett, viszont nem vagyok benne biztos, hogy érdemes-e elkezdi a mangát. Egyrészt, mert az anime normálist befejezést kapott, másrészt a manga még elég sokáig futott. (19 év azért mégis valami)

A kérdésem tehát: Ad hozzá valamit a manga az NGE-hez amiért érdemes elkezdeni?



2015. máj. 25. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

100%ban megéri elkezdeni

Yoshiyuki Sadamoto belenyúlt pár helyen az eredetibe, de szerintem ez inkább előnyt jelent a sztori, karakterek számára.

A rajzok között van pár elképesztően látványos, főleg ha az Omnibus kiadást olvasod, csomó színes art van benne, valamint meg van pakolva egy rakat háttérinfóval is, plusz interjúk a szinkronszínészekkel stb stb.

A mangában sok dolog nyíltabban benne van, mint az animében, de még mindig megvan a jó öreg WTF hangulat (amíg neten utána nem nézel).

Ami kevésbé jó, hogy pár angyal kimaradt, köztük a kedvenceim is (Leliel, Matariel)

A manga egyébként egy alternatív befejezést kapott, nekem nagyon tetszett, van benne egy jövőkép is a világról, miután újra helyreállt a Third Impact után.


Szóval, kérdésedre a válasz: Igen, megéri :)

ha az End-et nem számítjuk, szerintem jobb, mint az anime. (Az End az más kategória, véleményem szerint a legjobb animációs film ami valaha készült)

2015. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! :) Szerintem azonnal bele is kezdek. Ment a zöld.
2015. máj. 27. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!