Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szobaantennával tökéletesen...

Szobaantennával tökéletesen lehet fogni a MindigTV minden adását, de ha véletlenül akár csak picit is elmozdul, rengeteg idő megtalálni a helyes pozíciót. Milyen módon lehet tökéletesen beállítani?

Figyelt kérdés

Ha "nincs jól beállítva" azt onnan lehet tudni, hogy minden zavarja, pl. a mobiltelefon, vagy ha pár méterre elmegy valaki a tv előtt és mivel időlegesen vannak bizonyos zavaró jelek, ezért nehéz megtalálni az "adott pontot" ahol tökéletes és semmi nem zavarja, panelben pedig nem lehet "adóra ráállítani" mert nem tetőantenna....

Nincs valami olcsó műszer, amit az ember rádug a kábel végére és mozgatás közben "mutatja a térerőt"?

Biztos hogy a pozíció a probléma, mert mikor jól be van állítva, nincs vele semmilyen probléma.



2015. máj. 30. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A tévén nincs olyan funkció, ahol mutatja a jelerősséget?
2015. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem tudok arról, hogy lenne, csak vagy "van kép" vagy "nincs kép" vagy "akadozás van"...
2015. máj. 30. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig lennie kellene jelszintmérés opciónak a tévében. Milyen tv? Amúgy lehet jobban járnál ha erősítős szobaantenna helyett egy kis logper antennát feltennél valamelyik szekrény tetejére. A szobantennában van egy kis antenna, az vesz valami minimális jelet és sok környezeti zavart amit az erősítő a hasznos jel mellett szépen felerősít. Az erősítő nélkül pedig szerintem jobb egy ilyen logper antennának a nyeresége, mint amit a szobaantennára ráhazudnak.
2015. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Samsung Led okos tv.


Milyen az az antenna amit említesz, mekkora terjedelme van, hasonló mint a régi passzív szobaantennák a tv-k tetején, vagy ettől eltér?

2015. máj. 30. 18:28
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy kis, hordozható Nova TV-m is van, azon is jó lenne ezt beállítani, de ott is csak az a helyzet, hogy vagy van kép vagy nincs, vagy akadozik vagy nem, ez a "jelszintmérés" amit a tv tud, ezt minek hívhatják "szaknyelven", tehát amikor az antennát állítgatnám és valamilyen módon kijelezné, hogy mikor a legerősebb a jelszint...

Passzív szobaantennával is bejön az egyik szobában, csak időnként akadozik és én is "tudom árnyékolni" az adást ahogy mozgok, hol jobban, hol kevésbé...

Szóval miként hívják ezt az opciót?

2015. máj. 30. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltam: [link]

Ha megírod az okostévéd pontos nevét, megírom a tévédben a funkció nevét - már ha van benne jelszintmérés. Ha MinDig TV vételre képes, akkor kell benne lennie.

2015. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Samsung TV:

Samsung LED32 UE32F6400

Nova TV esetén is érdekelne ez a funkció (próbáltam vadászni user manual után, de hiába), de Samsung esetén fontosabb lenne számomra ezt megtudni.

Nova TVB-850

2015. máj. 30. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Samsung: "Jelinformáció: Képernyőmenü > Terméktámogatás > Öndiagnosztika > Jelinformáció > Próba most

A jelinformáció a digitális csatorna jelének adatait és erősségét tartalmazza. A felhasználó beállíthatja úgy az antennát, hogy nagyobb legyen a jelerősség, és lehetőség legyen a HD-csatornák megfelelő vételére. Ez a lehetőség csak digitális csatornák esetén áll rendelkezésre."

Tessék, ezt az útmutatóból másoltam. Van benne jelszintmérés.

2015. máj. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ide másoltad.

Én angol útmutatót találtam, ott valószínűleg máshogy volt megfogalmazva, vagy hiányos angoltudásomnak köszönhetően nem vettem észre.

2015. máj. 31. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!