Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Digitális átállás 2015 október...

Digitális átállás 2015 október? Kell set top box vagy sem?

Figyelt kérdés

Digitàlis àtàllàs lesz október végéig, kaptunk egy levelet a Telekomtól, miszerint teljesen meg fog szűnni az analóg adàs, digitàlis jeladót kell vennünk, melynek amúgy havidíja is van. Több kérdésem is van a témàval kapcsolatban, guruk, segítsetek!


2 lakàs a telken, összesen 4 db. TV-vel. Ebből 2 db. "lapos" TV, 2 db. "hagyomànyos" képcsöves. Azt olvastam, hogy a lapos TV-khez nincs szükség semmilyen eszközre, mert ezek a készülékek DVB-C tuneresek, így csak be kell hangolni a digitàlis csatornàkat. Ez valóban így van? Jól értelmeztem?

A hagyomànyos képcsöves TV-khez viszont fog kelleni ún. médiakonverterre. Ez tulajdonképpen a set top box-ot jelenti? Bedugom a 2 TV-be és hipp-hipp-hurrà, megy a digitàlis adàs? Ezeket megveszem X ezer Ft-ért és még havidíja van? Ugye nem? Elég vicces lenne. A Telekom oldalàn azt olvastam, hogy 1 db-ot kiküldenek, azon felül meg kell rendelni, ha több db. kell. Nekem ugye 2 kellene összesen. Muszàj ezt nekem a telekomtól vennem? Attól, hogy az ő előfizetőjük vagyok nem muszàj, nem? Besétàlok egy Media Markt-ba, ott is vehetek ilyen jelàtalakító eszközt, nem?

Köszönöm a vàlaszokat előre is!



#médiakonverter #Set top box #digitàlis àtàllàs 2015 #jelàtalakító
2015. szept. 8. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A lapost TV akkor lesz jó ha DVB-C tunere van MPEG-4 kódolással, ugyanis, sok gyökér kereskedő annak idején eladta az MPEG-2 dekoderes TV-ket, mondjuk tényleg régen 6+ éve, ami meg nem jó, de valószínű a te tévéidben MPEG-4 lesz ha újabbak.


A régi képcsöveshez pedig, igen, kell egy digitális konverter, ami lehet set top box, amit a szolgáltató elvileg ingyen ad, sokszor azért - mint a UPC - mert amúgy is kódolva küldi a jelet, és az ő saját chipkártyájával tudod fogni az adást.


Tehát a régi TV-hez igen kell set top box vagy valami konverter, de hogy ezért külön havidíjat kérnének ez furcsa.


Elvileg csak fizetsz egy előfizetői díjat és kihozzák a STB-t.

2015. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Egy darab set top boxot kapsz ingyen, nincs havidíja. Azt rákötheted egy régebbi tévére, amiben nincs DVB-C tuner.


Ha több régi tévéd van, azokhoz is vehetsz még set top boxokat. Máshol is veheted, csak az lényeg, hogy a DVB-C-t tudja.

2015. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

Igen, a tuner stimmel az új TV-n, megnéztem a leíràsban is. Tehàt a 2 régi TV-hez kell set top box, jól sejtettem. A + előfizetési díjjal meg egy picit összekavarodtam, de màr érdeklődtem ismerősöktől is, hogy hogy van ez, leírom, hàtha màsnak is hasznos lesz.

Telekom előfizetőként ha csak egy set top boxot veszek az arra jó, hogy fogja a TV-m a digitàlis adàst, ez jelenleg 36 csatornàt jelent. Ha nekem ez kevés, akkor vàlaszthatok + előfizetési díj ellenében egy pl. 60 csatornàt szolgàltató + csomagot. Ez vonatkozik ugye az új típusú TV-re is. Ha csak a set top boxot veszem + hasznàlom az lcd TV-m, akkor kapok 36 csatornàt. + pénzért lehet több is. A csavar a dologban, hogy ez a plusz díj tévénként értendő. Tehàt mindenegyes TV-re, szàm szerint 4-re kérnem kell ezt a + szolgàltatàst, természetesen 4szeres fizetéssel. Nem egy nagy összeg mondjuk, 800 és 1000Ft között mondta az informàtorom /TV, na de akkoris kicsit pofàtlan. Na, mindegy. Mégegyszer köszönöm a segítségeket :)

2015. szept. 9. 01:13
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit kesze-kuszàn fogalmaztam :D Szal...

2 db. Lcd TV = 0Ft ktg. (Megfelelő tuner miatt) - szolgàltatàs: 36 csatorna

2 db. régi TV = 2 db. set top box àra - szolgàltatàs: 36 csatorna


Ha nekem nem elég a 36 csatorna, választhatok kiegészítő csomagot + díj ellenében, melynek ktg.-e (àllítólag) 800 és 1000Ft között mozog TV-ként.

2015. szept. 9. 01:19
 5/7 anonim válasza:

Hozzá kell tenni, hogy a több csatornás csomagok kódoltak, ahhoz dekódoló kártya kell. Vagyis ezekhez nem elég ha a TV-d pl. tud DVB-C-t, hanem kell benne lennie egy CI+ csatlakozónak is, amibe be kell dugni egy Conax átatalakító modult, és abba a dekódolókártyát.


Azt nem tudom, hogy Conax modult ad-e a telekom, de ha nem (meg kell kérdezni), akkor azt is kell venni a kódolt csatornákhoz (10 ezer körül van):


[link]



Ha kiderítesz valami új infót ezzel kapcsolatban, akkor írd meg ide, mert biztos másokat is érdekel, sok embert érint az átállás.

2015. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valery56 válasza:

A Telekomnál felvilágosítottak, hogy a régi típusú tévékhez nem set-top-box, hanem média konverter kell. A Telekom Web shopjában lehet megrendelni, majdnem 9000.-Ft/db. Ennek nincs havi díja, és ha náluk van a szerződésed, csak az ő készülékük a megfelelő, Humax a neve. Nagyon egyszerűen összerakható, nő létemre még én is meg tudtam csinálni. Nekünk a készüléket a megrendeléstől számított 2 napon belül ingyen kihozták.

A kép sokkal jobb lett, viszont lett még egy távirányítónk. Sajnos a csatornákat még nem tudtam sorrendbe tenni rajta. Remélem segítettem.

2015. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk valami 8 adót meghagytak analógon, így konverter nélkül is nézhető a másik tévén a lényeges adók: M1,M2,M4 Sport, Duna, és két helyi tévé továbbra is jön. Meccset meg forma1-et lehet nézni a régi tévén is. :)
2015. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!