Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Melyik lehet ez a régebbi...

Melyik lehet ez a régebbi (színmagyar) színpadi kabaré? Leírásból ráismer valaki?

Figyelt kérdés

A főszerepében egy ismert magyar, úgy rémlik alacsony színész játszott, nekem kissé Ő ilyen hörcsögképűnek tűnik, hátha így másnak is beugrik. Jellegzetes hangja van, ami a rajzfilmeseknek is mindig nagyon jól jött szinkronhangnak, nem véletlenül.


A színdarabból annyi rémlik, hogy egy "művész" elmegy egy színházrendezőhöz, hogy eladja neki a komédiáját. Nagyjából úgy adja elő, mintha a világ legviccesebb színjátékát írta volna meg. Miközben nagy hévvel magyarázza a darabját, mindig bemond előtte olyanokat, hogy "Lehetek még annál is egy ici-picit szerényebb??" - és persze mégnagyobb ráadást ad a műve fényezésére.

Az is rémlik, hogy ez a nagy mű azzal kezdődne, hogy leszakad a színpad v. a függöny, merthogy ez mennyire vicces, és a nézők odáig lesznek érte.

A végén valami olyasmi jön ki, hogy mindenki röhög, a művészen meg a művén is, de mivel a címnek köze sincs a leírtakhoz, ezért a rendező röhögve, de kidobatja az íróját.


Ez a színész, aki az írót játszotta ebben a darabban, játszik egy olyan kabaréban is, amiben egy nőt zaklat - valahogy az ablakon mászott, esett, vagy menekült be hozzá, már csak nagyon homályosan dereng. Bepróbálkozik folyamatosan a nőnél nagyon-nagyon nyomulva, pl. olyasmiket ad elő, hogy XY asszonnyal is mindig így veszekedett, és összecsődült a ház... de a veszekedések végén mindig "úgy megpihentek"... és persze cs×szteti szegény nőt is, hogy akkor ők is "pihenjenek" meg.

Aztán hazajön a nő ??férje??, de ez a szemét rámenő pali rögtön beadja, hogy Ő a nő rejtegetett gyereke. És az a férj annyira-de HÜLYE, hogy beveszi, és szegény nő sehogy se tud kimászni a dologból, pedig pokolian de nincs kedve ezzel az ágrólszakadt tökfilkóval összehálni.

Olyanok rémlenek még belőle, hogy a pali idióta módon, mint egy dajkásgyerek üvölti, h.: "De én anyukám ajkán akarok csüngeni!!" Meg aztán az a tökfilkó másik - a férj - az ölébe veszi tényleg, mint egy gyereket, és kérdezgeti. Aztán olyan baromságok jönnek ki belőle, hogy Ő kocsmába jár a tanárával képezni magát, meg ilyenek.


Persze lehet, hogy az én emlékeim kopottak, és nem volt ilyen zagyva, de ilyesmi rémlik mindkettőről... nomeg a régi kabarék, még a jók is kissé mind zagyvák.


Szóval az először említett kabaré rémlik valakinek? Ha igen, megírná, hogy mi a címe? - hátha fenn van a neten.



2015. dec. 29. 16:28
 1/2 anonim válasza:

A másodikat beazonosítottam, Mikó István a színész, akire gondolsz. Így talán könnyebb lesz az elsőnek utána nézni.

Például a Dzsinnt is ő szinkronizálta az Aladdinban.

2016. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Óóóó, de köszönöm!

Azt hittem, már senki se fog tudni válaszolni semmit se.

Így legalább ki tudok indulni valamiből.

2016. jan. 10. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!