Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Game of Thrones: 6. évad 3....

Game of Thrones: 6. évad 3. rész. Mit gondoltok? (spoileres)

Figyelt kérdés

- Jon Umber tényleg lepaktált a Boltonokkal, vagy ez csak valami csel?

- Arya, Arya marad, vagy "Senki" lesz?

- A felakasztottaknak miért kékült be olyan hamar a fejük? Vajon a Másoknak köze van ehhez?

- Bran képes befolyásolni a múltat? Még a mestere is meglepődött.

- Lesz Hidegkéz?

- Dany mikor száll már le a magas lóról? Nagyon nagyra van magával, miközben a címkéi semmit sem érnek.



2016. máj. 10. 16:51
 1/10 A kérdező kommentje:

És úgy általánosságban, mi a véleményetek a részről? Mi az ami tetszett, és ami nem? :D


Nálam Sam, és Dany részei untattak a leginkább. A legjobb egyértelműen a Branes visszaemlékezés volt. :D Arthur Dayne nagyon badass volt. :d

2016. máj. 10. 17:24
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

1) Mivel az Umberek már a könyvben is próbálnak ügyeskedni, így remélem,hogy itt is azt teszik, és majd Jon oldalára állnak.


2) Arya


3) Passz. Nem tudom mennyi idő kell, amíg egy akasztásnál kissé megkékül a fej hidegben.


4) Nem hiszem. A könyvben mikor látta Nedet és beszélni próbált hozzá, akkor Ned szintén felfigyelt rá kicsit, de csak azt hitte,hogy a szél fúj. Ha jól emlékszem Bloodraven is ezt mondta a sorozatban miután Bran megszólította Nedet.


5) Nem tudják így sem egyszerre mutatni az összes karaktert, ha még egy hirtelen bejönne, akkor annak is csak olyan rövidke szerepek jutnának, mint pl. Beric Dondarionnak. De ha Bran csakugyan elfogja hagyni Bloodravent a sorozatban, akkor lehet, hogy beleraknak egy Coldhands/Hidegkézt, aki majd elvezeti őt a Falhoz.


6) Sose :D

2016. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a könyvet olvasók közül már nagyon sokan nagyon várták a Tower of Joyt. Én is. Nekem egy hatalmas csalódás lett. Az HBO szokásához híven ezt is eltolta. Nekem kifejezetten "fájt" néznem.

Eddig szerintem nagyon lapos a 6.évad és a Bran általi "visszaemlékezésekben" bíztam, de hiába.

2016. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És, mit gondolsz, a rémfarkast tényleg feláldozták a nemes ügy érdekében? Mert mintha Rickon és Osha nagyon sumákoltak volna, de lehet, hogy csak rosszul alakítottak a színészek. Umberek Jon mellé állnak? Olvastam több fórumon, hogy Jon-t Robb törvényesítette. Ennek mi az alapja? Könyvben, vagy sorozatban van? (Nem emlékszem).


A szél fújása nem zökkenti ki az embert ennyire. Mindig frissen borotvált Bloodraven biztosan járt már itt korábban, és látta, hogy mi történt. Vagy nem emlékezett volna rá, hogy Ned Bran kiáltása nélkül is megfordult? :D Minden esetre a padawanja, már most lenyomja a mestert. :)


A Tower of Joy-os részből, szerintem max. ennyit lehetett kihozni. Egy rövid párbeszéd a legelején, utána csata, és a végén Ned-ék győznek. A könyvben is kb. ennyi szerepel. A csata jelenet nem volt túl hihető, de még így is 100x jobb volt, mint tavaly a homokkígyók vs Jaime+Bronn harc.

De, még lesz folytatása a ToJ-nak, csak egy későbbi epizódban... de lehet, hogy tojnak a fejünkre. :D


Szerintem Bran nem a Fal felé fog indulni, hanem még északabbra. A könyvben (javíts ki, ha rosszul tudom) Ygritte mesélte Jonnak, hogy Mance északon kereste Joramunn kürtjét, de valamilyen kriptákban(?), valami sokkal rosszabbat sikerült találniuk (amik, ugye a Mások lehettek). Tehát, északabbra kell lennie valami erős mágikus szentélynek, ami képes elzárni a Másokat is. Esetleg a fan-teóriákban szereplő jégsárkány van északabbra, vagy a sorozatban is látott jégpalota(?), ahol a Mások rontást raktak arra a csecsemőre. Szerintem oda kell majd őt elvinni, de Hodor és Meera túl kevesek ahhoz, hogy megvédhessék. Ezért gondoltam Hidegkézre, de lehet túlkomplikálom, mert olyan sok Got rész/évad már nem lesz, hogy minden beleférjen. :D

2016. máj. 10. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, a farkas az, ami nekem is megkérdőjelezi a dolgot. De több lehetőség is van, pl. rátámadt az Umberekre úgy, hogy azok nem tudták, hogy az Rickon farkasa és megölték, vagy mások ölték meg, stb.


Stannis szerintem a könyvben és sorozatban is említette,hogy Robb akarta Jont örököséül.

2016. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Pontosabban a könyvben maga Robb mondta Catnek, hogy törvényesíteni akarja Jont és megtenni örököséül. És ezután jött Stannis a képbe sokkal később.
2016. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

1, Szerintem, csak egy trükk, hogy kiiktassák a Bolton+Karstark duót, és visszaszerezzék Derest a Starkoknak. Nem hinném, hogy csak így kinyírnák a rémfarkast és átadnák Rickonékat, miközben évekig bújtatták és vendégül látták őket. Talán nem valódi az állatfej, vagy több másik állatból gyúrták össze - nem elképzelhetetlen. Plusz, Smalljon elég rendesen leoltotta Boltonékat, és nem hiszem, hogy komoly lenne ez a szövetségi ajánlat. :D

De benne van a pakliban, hogy nem csel, viszont az egy újabb baklövés lenne a sorozatban, mint Dorne.

2, Arya maradt, csak megtanult jól hazudni. És talán bővült is a listája. :)

3, Nem tudom. Talán, csak egy baki az alkotók részéről és nincs jelentősége. De lehet mágia is.

4, A könyvben, és most már a sorozatban is ezt akarják sugallni. Talán okkal. De nem hiszem, hogy bármit is megváltoztatna a múltban, még ha képes is rá. Az már inkább sci-fi lenne, nem fantasy.

5, Hát, ha útra kelnek onnan, akkor kelleni fog pár erős harcos, mert azok ketten nem tudják Brant megvédeni. Az északra vonulós teória érdekes, de nem tudom elképzelni, hogy mi lehet ott fent, amihez közvetlenül oda kell vinni Brant. Wargolni helyből is tud, a fekete/fehér mágiához meg nem konyít. :)

6, Hát... khm... izé... majd, ha a nap nyugaton kel, és keleten nyugszik. :D


Tower of Joy (a sorozat alkotóinak képességeihez mérten) nem volt rossz. Lehetett volna sokkal rosszabb is. A csata jelenet kicsit komikus volt, de tűrhető. Talán a Nedet alakító színész volt kicsit gyengébb, gondolom csak a külső végett választották, mert hasonlít Sean Bean-re. (Még jó, hogy nem ő alakította a fiatalkori Nedet is, mert akkor most is meghalt volna). :D


Nekem nem tetszett Davos benyögése, hogy még ő sem hitt benne, hogy Jon feléled. Ezzel kb. értelmetlenné tették a korábbi jeleneteit. A többiek csak hozták a megszokott formájukat. Amúgy, a sorozathoz mérten egy korrekt rész volt, szerintem. :)

2016. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

"majd, ha a nap nyugaton kel, és keleten nyugszik"

Ez már megtörtént a jóslatából :D

Quentyn Martell, akinek Nap a címere, Nyugatról jött és Keleten halt meg.

2016. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, de a sorozatban nem volt Quent, és már Martell sem mehet keletre, mivel a ház kipusztult, hála azoknak a kretén homokkígyóknak. :)
2016. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

- Jon Umber tényleg lepaktált a Boltonokkal, vagy ez csak valami csel? Itt valami turpisság lesz. Szerintem a Starkokkal fogják megdönteni a Bolton uralmat.

- Arya, Arya marad, vagy "Senki" lesz? Nem lesz senki. Céljai vannak, amiket meg is fog valósítani. Tűt is eldugta, szóval...

- A felakasztottaknak miért kékült be olyan hamar a fejük? Vajon a Másoknak köze van ehhez?

- Bran képes befolyásolni a múltat? Még a mestere is meglepődött. Nem hiszem, legalábbis remélem. Ebbe nagyon bele lehet bonyolódni.

- Lesz Hidegkéz? A sorozatban nem hiszem.

- Dany mikor száll már le a magas lóról? Nagyon nagyra van magával, miközben a címkéi semmit sem érnek. Semmikor. Jó lenne, ha kicsit koppanna az álla.

2016. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!