Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem válogatják meg a...

Miért nem válogatják meg a reklámokat a csatornákon?

Figyelt kérdés

Húgom 4 éves. Leült mesét nézni, M2-n szoktak menni gyerekmesék. Vége lett az egyiknek és az első meglepetés az volt, hogy reklám jött. Egy gyerekeknek szóló csatornán, ahol egész nap csak gyerekmesék mennek. De aztán a következő meglepetés az volt, hogy milyen reklámok jönnek: hitel, pelenka, tampon.


Ha már reklámot tesznek a műsorok közé ( bár ezt sem értem hogy egy gyerek-csatornán miért vannak reklámok ), miért nem válogatják meg őket? Ki a célközönség? 4-5 éves gyerekek fognak hitelt felvenni meg tampont használni?


2017. jan. 27. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
4-5 éves gyerek mellett biztos van valaki felnőtt, aki ellenőrzi miket néz a gyerek, így ő is hallja a reklámot, ami az ő korosztályának szól.
2017. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt igazából én sem értem. Én már láttam olyat is, hogy a mese közben volt egy felnőtt akciófilm ajánlója. Nem nagyon figyelnek az ilyesmire, sem a TV-ben, sem a moziban, én már észrevettem. Sőt 16+-os filmre sem éppen jó ötlet bevinni a 6 éves gyereket, de ez már más tészta.
2017. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt a reklámból van a csatornának bevétele, még ha az állami tv, akkor is. Tehát a csatorna annak adja el a reklámidőt, aki a több pénzt adja érte, nem annak, aki "beleillik" a műsorba. Azt a márka tulajdonosa dönti el, hogy milyen műsorsávban vagy csatornán vesz reklámidőt (nyilván ott, ahol a célközönége biztosan a tv előtt ül).

Másrészt a 4-5 éves gyerek nem tv-zik felügyelet nélkül, a mellette ülő felnőtt lesz a reklám célközönsége.

2017. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!