Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Tiki, Niki, Viki. Melyik...

Tiki, Niki, Viki. Melyik kiskacsa milyen színű ruhában van?

Figyelt kérdés
Lehet ezt tudni?

2017. nov. 30. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet tudni...szerintem így vannak

Tiki-zöld,Niki-piros,Viki-kék

2017. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Tévedés!


- Niki (Huey) - Piros

---------------------------

- Tiki (Dewey) - Kék

---------------------------

- Viki (Louie) - Zöld!!!


Persze nem tuti, de én így tudom, igaz amit az #1 válaszoló írt az még a régi verzió volt, ami a képregényen alapult. Niki tuti piros, a másik kettőt néha még a hivatalosban is kevergetik, de jobb ha inkább ezt jegyzed meg:

Piros - Huey (Huí),

Kék - Dewey (Duí) és

Zöld - Louie (Luí)


Ha pl. a Deviantarton rákeresel, akkor is többre mész, mint a Tiki, Niki, Vikivel.


Itt írják, hogy variáltak a szinekkel a késztők:

[link]

A magyarban szerintem nincs is benne...


"Fordítás": (Google) :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


"Korai képregények és rövidnadrágok esetében Huey, Dewey és Louie sapkák véletlenszerűen festettek, a színész szeszélyétől függően.


Néhány alkalommal 1945-ig és a legtöbb minden rajzfilm rövid időn belül, mind a három unokaöccse azonos ruhát viselt (leggyakrabban piros). Csak az 1980-as évekig állapították meg, hogy Huey piros színű , Dewey kék színű és Louie zöld színű . Disney archivista Dave Smith, a "Disney A-tól Z-ig", azt mondta: "Figyeljük meg, hogy a három legszínesebb színárnyalat vörös (Huey), a víz színes, harmatos, kék (Dewey), és ez elhagyja Louie-t, és a levelek zöldek." Néhány véletlenszerű kombináció szerepel a korai Disney termékekben és könyvekben, például narancssárga és sárga színben. Egy másik kombináció, amely időről időre megjelenik, Huey kék, Dewey zöld, és Louie piros. A történet során ezt az inkonzisztenciát az egymás ruháit kölcsönző kacsacskák eredményeként magyarázzák el.


A Donald Duck és a Scrooge bácsi képregényében a trió alkalmanként ismert, hogy öltözködik szokásos ruhájukban, de a szokásos színük helyett mindannyian fekete (vagy ugyanolyan sötét színű) viselnek, vizuálisan ugyanolyan színűvé teszik őket, megkülönböztetni őket.


Az egyik történet a Donald Duck képregényen alapult Donald körül, annyi időt töltött, hogy megpróbálja elmondani három unokaöccsét, hogy kifejtette a látásérzetet."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


:D Hát ezt, jól megmondták!

A 2017-es verzióban még egyenlőre ?, de úgy hallottam, hogy a "Melyikőtök a gonosz iker? (eredetiben a gonosz harmadik /lásd:*#triplet/) - résznél a "zöldre" azaz Louira azt mondják Tiki, de lehet, hogy én vagyok nagyot halló, és ez még amúgy sem a végleges verzió.


De hát nézd meg te is:

https://www.youtube.com/watch?v=gKmr0zIeqYw

https://www.youtube.com/watch?v=2hx01n04KVI


Volt amúgy egy "véletlen" negyedik is egy a reggeli kávét kihagyó rajzoló jóvoltából. Az ő neve Phooey (Phuí) avagy magyarul Ciki.

Ő sem az eredeti kacsamesékben, sem a 2017-es verzióban nem kapott helyet, bár egy 'művész' elkészítette Oc-ként a remake stílusában.


[link]


Valószínűleg ezt a választ már nem nézed meg, mert már majd' egy év telt el a feltétele óta.

Azért remélem segítettem néhány erre tévedő turistának.


Szóval a végleges:


Tiki valószínűleg kék, de lehet zöld is.

Viki leginkább zöld, vagy talán kék.

Niki pedig tuti biztosan piros.


Amúgy egyéb nyelveken is megvan, a nevük: (Elég vicces XD)


[link]


Amúgy szerintem mindenki azt gondol amit akar. Nekem a

Niki – Tiki – Viki -ről és a

Huey – Dewei – Louie -ről ez jött le, de van ahol máshogy sorolják, a márciusban induló 2017-es verzió majd eldönti a vitát, de szerintem mindig maradnak Huey, Dewey és Louie Duck.


Őszintén: én sem tudom. Senki sem tudja. Talán még a Disney sem!

Remélem segítettem így fél évre rá! ;)

2018. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi! Megérkezett a "Ki kicsoda - Niki, Viki -- és ma jön -- Tiki" is.

Valóban Niki a piros, Tiki a zöld és, Viki a kék!

Az 1# válaszolónak igaza volt.

Sorry. Én is tévedhetek.


https://www.youtube.com/watch?v=HE-b2yd_tEU&list=PLdOVURBxKD..


https://www.youtube.com/watch?v=i3Ety5wbuYY&index=3&list=PLd..

2018. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az 1987-es verzió első részében Eduháp egy pillanatra elgondolkozik, hogy mi is a kék kiskacsa neve, ő pedig szemforgatva rávágja, hogy Viki.


A 2017-es verzióban a teljes nevük is kiderül:

Huey (piros): Nikolász - Niki (Nicolas)

Dewey (kék): Viktor - Viki (Victor)

Louie (zöld): Tecköri - Tiki (Thackery)

2019. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!