Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Sailor Moon magyar verziójáb...

A Sailor Moon magyar verziójába milyen cenzúrák vannak?

Figyelt kérdés
Azt hallotam hogy sok volt benne a cenzúra de nem igazán vettem észre.

2018. ápr. 22. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Képi cenzúrákról most csak egy jutott eszembe: amikor a harmadik évadban Merkúrtól ellopják a szívének kristályát, ott ki lett vágva valamennyi, mert túlságosan "durván" lett belőle kiragadva.

Inkább olyan cenzúrákról tudok, hogy homoszexuális kapcsolatok esetében más neműnek szinkronizálták az egyik felet, vagy testvérként adták őket elő.

- Az első évadban a Sötétség birodalmában Zoisite és Kunzite egy meleg pár eredetileg, de a magyar verzióban testvérekként ábrázolják őket.

- A harmadik évadban Uranus és Neptun tündér egy leszbikus pár, tehát mindketten nők, de a magyar változatban Uranus földi énjét férfiként ábrázolták, és csak az átváltozáskor volt nő.

- A negyedik évadban az Amazonoknál Halszemet nőként szinkronizálták le a magyarok, de eredetileg ő is férfi, aki a saját neméhez vonzódik. (jó, most tekintsünk el attól, hogy ő "eredetileg" egy hal :D )

2018. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá, hogy a francia változatot kaptuk meg és nem a magyarok kontárkodtak bele. Viszont a francia módszerhez hasonlóan már a japánok is úgy szórakoztak a Crystal sorozattal, hogy Neptunusz "két-nemű". Pedig eredetileg valóban leszbikus.
2018. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

-A 44. részt azt le sem adták már itthon.

-Zoisite-t és Kunzite-t, akik eredetileg egy meleg pár,testvérekként lettek ábrázolva.

-Amin én a leginkább ki voltam akadva, az Haruka és Michiru (akik eredetileg járnak) esete. Haruka férfi szinkronhangot kapott a civil altegrójában.

-Fisheye női szinkronhangit kapott.

2020. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!