Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Minek készítenek manapság...

Minek készítenek manapság tévés reklámokat? Mit érnek el vele?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem minek/kinek csinálnak tévés reklámokat? Legalábbis magamból kiindulva, nálam pont fordított hatást érnek el: filmet már nem is nézek jó ideje tévében, vagy megveszem DVD-n, vagy letöltöm a netről. Ami pedig olyan hogy sportesemény vagy hasonló, olyankor a reklámokat mindig arra használom fel, hogy kimenjek a budira, egyek vagy igyak, esetleg a telefonom bizgerálom vagy egy kisebb házimunkát letudok az idő alatt. Én értem hogy az elmélete mi akar ennek lenni, tanultam marketinget pár éve. De tényleg a gyakorlatban is megéri ez? Van ennek kimutatható pozitív hozadéka? Engem soha nem érdekelt mit adnak a tévében, nem vettem telefont azért mert reklámozták, gyógyszert sem kezdtem el szedni emiatt, autót sem ez alapján választanék, sőt sokszor kimondottan fordított hatást váltanak ki az idegesítő vagy orrvérzésig ismételt reklámok, ez az Alza.hu is például olyan szinten idegesít hogy egészen biztosan nem fogok semmit venni onnan. De akkor minek csinálják? Tényleg megéri?

2019. jan. 16. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el megéri nekik, sokakat tényleg arra késztet hogy megvegyek az árut amit latnak a reklámban.

De mindenkit valamilyen szinten manipulál tudat alatt.

Pl. Tegyük fel hogy folyton feldob egy reklámot egy Stihl fűrészről, de neked közöd nincs a favágáshoz nincs is kerted sose vágtál fát.De mivel annyiszor láttad a reklámot beleivódik a tudatodba és pl. Hirtelen az apósod segítétseget kért hogy vágj fel neki néhány fát a kertjében és hozd a fűrészed.Erre te gyorsan a neten keresgélsz olcsó fűrész után ezer meg ezer márkát tálalsz.És te mégis a Stihl fűrészt veszed meg mert akaratodon kívül beléd ivódott hogy valószínűleg jó és megbízható márka.Vagy beszélgetsz másokkal és véletlen szóba kerül a Stihl fűrész és te mondod hogy jaj tényleg azt ismered, igy tovább terjed és ők ugy gondoljak hogy megbízható ezért vesznek.

Stb.

2019. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Engem is irritàlnak.Csak egy sorozat miatt szoktam bekapcsolni,amit amúgy csak telefonról tudnék nézni.

Engem semmilyen szinten nem manipulálnak a reklámok.

Ha nincs tapasztalatom valamilyen téren,akkor sem fogom azt a terméket venni amit reklámoznak.Inkább kérek kölcsön arra az egy alkalomra, aztán pedig ha úgy látom szükség lehet arra a terméktípusra még, akkor alaposan megfontolom, milyet veszek.

2019. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!