Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a 80-as évekbeli műsorokról?

Figyelt kérdés

- Cimbora

- Telemim

- Csepke

- Suli-Buli

- Csúzli

- Cigánykerék

- Kölyökidő


Aránylag sokat foglalkozom a rendszerváltás előtti/környéki Magyarországgal,és kíváncsi vagyok,mennyire voltak népszerűek ezek a műsorok.



2019. jan. 21. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a '90-es évekbeli vélemények is érdekelnek, akkor tudok válaszolni, mert a '80-as években még túl kicsi voltam hozzá, hogy valós véleményt alkossak. De ha érdekel, mit láttam a '90-es évek elején-közepén ezekből, akkor leírom.
2019. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdekel mindenképp! :) Köszi!
2019. jan. 21. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Cimborára emlékszem, leginkább a zenéjére, konkrét dolgokra nem.

Csepke az a furcsa lány volt aki nem beszélt. :) Azt hiszem nem tetszett, akkor már talán külföldi csatornákon néztem a rajzfilmeket és azokhoz képest nem volt érdekes. Egyetlen részre emlékszem, mikor virágot nevelgetett cserépben és a végén a zsepiből kicsavart könnyeivel öntözte meg.

Kölyökidőt néztem, annak is volt zenéje, voltak témák, akkor érdekelt néhány, de abból sem rémlenek konkrét sztorik.

2019. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire voltak népszerűek? Részemről mondjuk semennyire. Nem inkább a '90-es években voltak ezek? Mondjuk, én nem igazán néztem őket. Cimborát, Kölyökidőt maximum, de nagyon mélyre nem hatottak.


De tudod, akkor még ki lehetett menni megcsodálni a legújabb Ganz motorvonatokat, épülő hajókat, Ikarus buszokat, meg ezer mást, kinek-kinek érdeklődése szerint. Fiúgyereknek az magában érdekesebb volt... Na igen, akkor még volt olyan, hogy Magyarország. Most már illene levenni a táblát is, és nem járatni tovább le ezt a szót ezzel a vállalhatatlan semmivel.


Ami a tévézést illeti, akkor az még úgy ment, amikor adás volt - esténként heti hatszor - egy Junoszty 405-ös előtt ült össze a fél utca. Mi inkább a Macskafogót néztük kazettáról 618-adszorra. A videó volt abban az évtizedben a világ teteje.


Nekem a '80-as évekről ami eszembe jut: Vitray, Vitray, Vitray, Vitray, Vitray... Néha egy kis Antal Imre, Kudlik Juli, Rózsa Gyuri, Háromkívánság Tibi bácsi. A Vágónak volt az a barkóbázós műsora. A Mackó Misi meg elutazott az északi sarkra, meg Indiába meg hasonlók. Az volt a korabeli bábfilmek csúcsa. A híradó előtt forgott egy barna földgömb. Kb. ilyen emlékeim vannak kisgyerekként. Meg volt az a csehszlovák kórházas izé. Na abban nem rohangásztak úgy föl-alá, mint a Vészhelyzetben, állt a levegő. Ugyebár akkor még nem volt olyan, hogy a gyereknek külön szobája van, meg külön tévéje, ugyanazt kellett nézni mindenkinek, meg másik szoba se volt elvonulni. Na, nem tévé, de még egy kitörölhetetlen mondat, ami hirtelen eszembe jut: "Ki nyer ma? Játék és muzsika tíz percben."

2019. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!