Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Csak nekem tűnt fel, hogy...

Csak nekem tűnt fel, hogy egyes műsoraira/véleménynyilvánításaira Puzsér Róbert egyáltalán nem készül fel háttérinfókból?

Figyelt kérdés
Úgy értem alapvető tárgyi tévedései vannak, például, amikor zenéről beszél (összekeveri, hogy az adott lemez az első vagy a harmadik lemeze az illetőnek, rosszul helyezi el földrajzilag, nem ismeri azt az életrajzi elemet, amit kritizál benne, pár sláger alapján mond véleményt, illetve látszik hogy egy-egy műfajból csak egy-egy zenészt ismer, és utána se néz). Van, aki szerint a filmeknél is ezt csinálja. A politikához most nem akarok hozzászólni, de például a zenénél, oké, hogy van egyfajta világlátása, amivel vagy egyetértek vagy nem. De sokszor látszik, hogy még a Wikipédiát se csekkolta. Vagy amikor a Jolly nevű énekes "művész"-nevére (én se tartom művésznek) Oszkár azt mondta a Sznobjektívben, hogy az azt jelenti, hogy "nagyon", közben meg vidámat jelent. Mert szerinte a Joker azt jelenti, hogy "vicces", pedig azt jelenti, hogy "viccelődő, tréfamester". (Főnév előtt nem is állhatna határozószó, pedig a joker az főnévvé vált melléknév.) Egyszerűen nem ellenőrzik az állításaikat.
2019. máj. 19. 11:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Például a designeren is ugyanaz az -er főnévképző van. Szó szerint "dizájnozó", de azért még senki nem tartja melléknévnek.
2019. máj. 19. 11:03
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem nézem Puzsé műsorait, így nem is tűnt fel.
2019. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid. Olyanoké érdekel, akik nézik, vagy valamelyest követik.
2019. máj. 19. 11:35
 4/8 A kérdező kommentje:
*válaszod
2019. máj. 19. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én sem nézem/hallgatom rendszeresen, de egy-két műsorát meghallgattam már, és hasonlót tapasztaltam. A filmelemzésben, amit hallgattam, beszélgetőtársával mindössze azzal mérték fel az adott filmek sikerességét, hogy megnézték az imdb.com-os pontszámokat és összehasonlították a költségvetést és bevételt, amik magukban nagyon félrevezetők lehetnek, mert nem tartalmazzák például a marketingköltséget vagy a stúdiói elvárásokat. De fontosabb adatokat, úgymint profi kritikai értékeléseket és konkrét pénzügyi számokat nem közöltek. Pluszba végig világos volt, hogy marhára nem voltak képben a filmekkel és műfajukkal, mert olykor értelmes és lényegre tapintó megjegyzéseket tettek, de máskor csak hadováltak a nagyvilágba és kínos volt hallgatni, hogy mennyi amatőr szintű tévedésbe estek.

Lehet, hogy csak rossz epizódokat fogtam ki. Biztosra veszem, hogy Puzsér nagyon jól ért számos témához, de az általam hallottak alapján nem adnék sokat a véleményére minden témában. A kritikai érzék mellé tényszerű ismeretek is szükségesek. Még a hajdani nagy amerikai kritikus, a sokak általistenített Roger Ebert is gyakran durván mellélőtt, amikor olyan filmeket elemzett, amikhez csak felszínesen értett.

2019. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A kritikai érzék mellé tényszerű ismeretek is szükségesek."


Így van, de ezt eddig bárhol felvetettem, azzal jött mindenki, hogy Puzsér akkor is okos. Ez amúgy igaz, de csomó dologról azt se tudja, mi az, vagy nem tud részleteket. Az a baj, hogy mindenhez hozzá akar szólni, pedig szerintem valaki vagy filmkritikus, vagy irodalmi kritikus, vagy a közéletről beszél stb.


A filmekhez nem értek, de a zenéhez jobban, és amikor hallgattam, ahogy erről beszél, arra gondoltam, hogy bakker, ezek szerint lehet, hogy másban is ilyen hiteltelen, csak ott nem tűnik fel?

2019. máj. 20. 21:37
 7/8 anonim válasza:
0%
Azért lenne hiteltelen, mert összekeveri egy előadó 1. és 3. lemezét? Ugyanmár... Nem ez a lényegi tudás. Történelemből sem az számít nagy koponyának, aki kivágja kisujjból bármelyik dátumot pontosan, hanem aki rájön a történelmi események összefüggéseire, felismeri és megérti ezeket, ezalapján pedig képes pl. analizálni. Nem a száraz infók a fontosak, hanem a meglátás, az észrevétel, a logikai eszme, ebben pedig Puzsér nagyon erős.
2019. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt szokták mondani, de két dolog miatt fontos:


1. egyrészt abból von le következtetést. Nem juthatsz jó következtetésre, ha téves infókról van szó. Arról volt szó éppen, hogy valaki mivel vált híressé. És sok ilyen volt, hogy abból vont le következtetést, amit nem is jól tudott. És ő kritikus, ez a szakmája. Egy történész is csekkolja a számokat, mielőtt ír egy tanulmányt, attól hogy nem tudja fejből, még nem fogja úgy hagyni egy ismeretterjesztő cikkben például.


2., tiszteletlenség a nézővel szemben. Szerintem ez műsorban igenis gáz. Meg hát mekkora zenei kritikus már, aki csak amerikai meg európai angol nyelvű zenészeket ismer, és ezek szerinte a világ legjobbjai (2 kivételével). Aztán beszól a közönségnek: "jobban ismerem a Queen életművét nálatok!", majd elrontja az egyik leghíresebb daluk címét "volt valami ilyesmi című daluk". Ha így van, ne szólogasson be a közönségnek.

2019. jún. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!