Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Sulejmánban volt már a...

A Sulejmánban volt már a Nándorfehérvári csata? Vagy az egri?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 12:51
 1/5 anonim válasza:

A nándorfehérvári ostrom biztos nincs benne, mert az 1456, thát még II. Mehmed uralkodási ideje. Szulejmán 1520-ban ült az oszmán trónra!


Az egri ostrom nem tudom hogy benne van e, mert az 1552, tehát benne lehet, mert Szulejmán 1566-ban halt meg, de nem tudom, hogy fontos volt e ez az esemény a film készítői számára!

2019. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Végre egy hozzáértő..
2019. júl. 25. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy pontosítsak.

Nyilvánvalóan az 1456-os Nándorfehérvári diadal nincs benne a sorozatban, de az 1521-es Nándorfehérvári ostrom előtt megjegyzik hogy korábban ezt a várat nem sikerült bevenni, hiába a próbálták. Nem tudom melyikre gondolt a kérdező.


Ellenben az 1552-es hadjárat említve van a sorozatban, török sikerként könyvelve, Mehmed pasa dívánon említi a padisahnak hogy Eger várát nem tudták bevenni.

2019. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 az nem siker, hogy nem tudták bevenni, az nekünk siker :D ellenben Kőszeg ostroma úgy van benne, hogy ők győztek...
2020. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Történelemben nincs olyan hogy "siker".


A sorozatban úgy volt említve ez a hadjárat mintha ez az oszmánoknak sikeres lett volna. És ez alapvetően nem is tagadható. És lásd te azt írod hogy nekünk (magyaroknak) volt siker, és ebbe sem lehet belekötni. Ezért nem nagyon van értelme ennek a "siker" szónak.

Kőszeg ostroma is alig van benne a jól emlékszek, Ibrahim megegyezik Jurisics Miklóssal, természetesen ez is abszolút mint egy török érdemként van jelen hiszen :)

2020. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!