Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aaliyah mitől olyan híres?...

Aaliyah mitől olyan híres? Csomószor hallom, hogy ha nem halt volna meg fiatalon, megváltoztatta volna a popzenét. Mégis mivel?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy tucatelőadó volt. Ha nem hal meg már rég elfelejtette volna mindenki.
2019. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, szerintem mindkét állítás a két véglet. De mindig ezt hallom vele kapcsolatban.
2019. júl. 27. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hal meg, akkor kb. azon a szinten lenne most, mint Brandy vagy Monica. Sokan szeretjük őket is, de már nem azok a világhírességek, akik tizenévesen.
2020. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt az említett 2 énekesnőt sem ismerem. :) Pedig olvastam egy csomó zenetörténeti könyvet.
2020. okt. 17. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, a 90-es években mindenki ismerte őket, de az a réteg mostanra 40 fölött van, változott az ízlésük, legfeljebb a régi dalokat hallgatják nosztalgiából, a tini réteg meg, akik mindig jelentős részét tették ki a zenevásárlóknak, nem egy negyvenes nő élményeire kíváncsiak a zenében, mert nem tudnak vele azonosulni. Én csak kicsivel vagyok fiatalabb Aaliyah-nál, szerettem a zenéjét, de elismerem, hogy a halála miatt beszélnek róla még mindig.

(Ugyanakkor mondjuk Beyoncénak sikerült elérnie, hogy ne menjen a süllyesztőbe úgy, mint Brandy vagy Monica, de ő rájött, hogy ha mindig az aktuális divatmozgalomnak fekszik alá, akkor releváns marad, pl. amióta másoknak köszönhetően menő lett feministának lenni, azóta ő is az, bármennyire gáz is ez egy olyan nőtől, aki a segge rázásával érvényesül; amióta bejött a BLM, azóta ráébredt, hogy fekete és odaugrott a mozgalom élére, bármennyire is nehéz elhinni, hogy egy jómódban felnőtt, jelenleg milliárdos nő átérzi a feketék nagy részének problémáit. Kíváncsi vagyok, a klímavédelem szekerére mikor fog úgy felpattanni, mintha az egészet ő találta volna ki. Aaliyah nem hinném, hogy ezt csinálná.)

2020. okt. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"amióta másoknak köszönhetően menő lett feministának lenni, azóta ő is az, bármennyire gáz is ez egy olyan nőtől, aki a segge rázásával érvényesül"


Ebben igazad van, ugyanezt csinálja Ariana Grande.


A feketék helyzetét még talán átérezheti, mert végülis nem kötelező beleszületni valamibe ahhoz, hogy kiálljunk mellette. Egy fehér is kiállhatna amellett. csak a viselkedése ne legyen ellentmondó (seggrázás).


Aaliyah-ról nem tudhatjuk, mit csinált volna, azt hiszem, őt is R. kely használta ki, és nem tudjuk, mi volt a sajátszándéka.


Mindegy, én senki ízlését nem akarom bántani, csak nem értem, mitől változtatott volna meg bárit a popzenében, amikor smemi egyedi nem volt benne, és ami volt, azt nem ő találta ki.

2020. okt. 18. 11:16
 7/7 A kérdező kommentje:
R. Kelly, csak elírtam. Bocsi, pár elgépelés benne maradt.
2020. okt. 18. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!