Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a rap lehet...

Szerintetek a rap lehet intellektuális műfaj?

Figyelt kérdés

Sokak szerint a rap nem áll másból, mint dicsekvés, és a szövegek is sekélyesek, leginkább pénzről, drogokról és bulizásról szólnak.


Azonban szerintem ez csak a felszín, vannak olyan számok, amelyek igen is rendelkeznek mélységgel, csak nem a mainstreamet kell nézni (bár ott is van néhány színvonalas előadó pl. Kendrick Lamar), hanem lejjebb kell ásni.


Én is az utóbbi 1 évben ábrándultam végleg ki az olyan előadókból, akik fő mondanivalója a prostik, és kábítószer körül forog.


És találtam néhány igazi gyöngyszemet, csak néhány példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2019. júl. 31. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden zenei műfaj, lehet intellektuális, DE ugye magának a Rap-nek az indíttatása nem ez. Így ezért kevésbé várható el. Főleg az iskolázatlan, alsóbb rétegek zenéje volt, attól, hogy mainstream lett, ez nem változott.
2019. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet intellektuális műfaj a rap. Ott van a Tribe Called Quest.
2019. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van ebben. A rapben is van bőven olyan előadó akik komoly témákról beszélnek, mély szövegekkel. Talán a műfaj gyökerei és az átlagos nézőközönsége miatt nagyobb arányban vannak azok a rapperek akik valóban egyszerű, buta szövegeket írnak, és csak a nők, pénz, drogok a téma. De még így is nagyon sok olyat lehet találni aminek van értelme. Ajánlok pár albumot amelyeket mindenképpen érdemes meghallgatni, és egy számot róluk ha nem akarod kapásból meghallgatni az egészet, és el akarod dönteni hogy tetszik-e.


Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly (The Blacker The Berry)


J.Cole - 4 Your Eyez Only (4 Your Eyez Only)


Dave - Psychodrama (Black)


Joey Badass - All Amerikkkan Badass (Temptation)


Saba - Care For Me (Prom/King)


Lupe Fiasco - Drogas Wave (Wav Files)

2019. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondjuk kendrick lamar kifejezetten intellektuális
2019. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen műfaj lehet "intellektuális", jelentsen az bármit is zenében. Sőt, tovább viszem: bármilyen műfaj lehet bármilyen.

A műfajok nem jelentenek szigorú határokat, meg megkötéseket, sokkal képlékenyebbek, mint amilyennek a legtöbb ember hiszi őket. Nyilván minden stílushoz kapcsolódik valami vonás, amire a legtöbben (főleg a kívülállók, meg azok, akik kimondottan azon egy vonás miatt szeretik a stílust) azt mondják, hogy szükségszerű velejáró, de az ilyenekre mindig lehet ellenpéldát találni, néha nem is szükséges, hogy az ember különösen mélyre ásson, meg művelt legyen. Persze, mélyen bele van ivódva a hip-hop történetébe a gettó, szegénység, bűnözés, politikai frusztráció, stb., de nem is azzal kezdődött (elektronikus tánczenének indult, aminek a rap eleinte nem is volt a része), és távolról sem abban merül ki (páran írtak is példát, lehet én is megpróbálhatnám, de ódzkodok az "intellektuális" kifejezés ilyen kontextusban való komolyan vételétől). Ez olyan, mint hogy a punkra is 10-ből 11 ember azt mondja, hogy a technikai készség hiánya, meg egyfajta trógerség (amiből a stílus neve is jön) mindenképpen része, de vannak olyan kimondottan technikás, kifinomult előadók is, mint a NoMeansNo, akik minden mélységük, meg komplexitásuk ellenére tagadhatatlanul punkok. Meg persze minden műfaj minden szükségesnek hitt vonásával a végtelenségig lehetne kötözködni, de szerintem a lényeg így is átjött.

2019. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!